Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfaturi achizitionare dezumidificator

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
Am umiditate crescuta in sufragerie si vreau sa cumpar un dezumidificator. Are o suprafata de aprox 18 m2.
Umiditatea e crescuta din cauza ca stau la parter si e foarte slab luminata .
Am citit cam tot ce s-a scris pe acest forum despre dezumidificatoare si sfatul vostru e sa nu cumpar un dezumidificator care are trecut la specificatii o suprafata mai mica decat cea in care vreau sa-l folosesc.
Asta inseamna ca e musai sa cumpar un dezumidificator care sa coste minim 600 lei.
Asta e cel mai ieftin http://www.emag.ro/d...e/pd/D616BYBBM/
Pe de alta parte voi spuneti ca sunt suficiente si niste dezumidificatoare mai ieftine insa acest lucru e valabil pt camere mai mici de 15 m2. Pt camere mai mari de 15 m2 nu am gasit dezumidificatoare mai ieftine de 600 lei.
Va rog daca aveti cunostinta de vreun dezumidificator mai ieftin si care sa faca fata la o suprafata de 18 m2 sa postati aici.

#2
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
incalzeste mai putin camera si nu mai ai nevoie obisnuiestete cu frigul!

Edited by aazz, 05 May 2016 - 12:31.


#3
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Daca tot ai citit cam tot de pe softpedia referitor la dezumidificatoare, era mai bine sa fi postat intr-unul din threadurile relevante,
aveai sanse mai mari sa-ti raspunda un cunoscator (sunt abonati mai multi la threadul respectiv).

#4
hed

hed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 31.08.2005
eu am cumparat din carrefour un dezumidificator cu compresor
a costat 450 ron cred
inventor parca se numeste ,destul de silentios
ma declar extrem de multumit , scoate cam 4-5 litri de apa in cateva ore

vad ca acum e la mare promotie
https://www.carrefou...entor_de_mddt08

#5
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
Gasesti la second pe la 4 bulioane. Daca vrei ceva mai bun nu te uita la citeva milioane in plus. Succes.
Dar daca ai camera spre nord, trebuie aerisire (aerisirea corecta se face cu geamul larg deschis chiar si iarna) mai buna si schimba geamul cu unul mai bun si vezi cu punctul de roua, daca e in casa/perete sau afara.uite si niste info buna> http://mihvoi.blogsp...ea-aerului.html
Uite cam asa ceva iti trebuie sau asta.

Edited by 3sat, 05 May 2016 - 13:35.


#6
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015

View Posthed, on 05 mai 2016 - 13:08, said:

eu am cumparat din carrefour un dezumidificator cu compresor
a costat 450 ron cred
inventor parca se numeste ,destul de silentios
ma declar extrem de multumit , scoate cam 4-5 litri de apa in cateva ore

vad ca acum e la mare promotie
https://www.carrefou...entor_de_mddt08
Daaaa! Si stai cu ligheanul sa-l golesti? Vad ca are 1,5L sau l-ai racordat? Ma-ndoiesc ca aduna 4-5 L in cateva ore (oare cum ai probat asta?), poate zile. Dezumidificatorul de la carrefour e o gluma proasta pt. cei care pun botu'.
Btw... de unde scoti atata apa? Din beci? Eu in baie in 30min-1h scot 1-2L dupa ce se face baie cu apa pe faianta garla(nu exista geam).

Edited by 3sat, 05 May 2016 - 13:45.


#7
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Aparatul de aer conditionat face de toate:rece sau cald si scoate umezeala din camera.
De ce ar mai trebui inca un aparat in casa?
Doar pentru ca scrie pe el dezumidificator?

#8
remshm

remshm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 01.02.2007

View Postmariusixy, on 05 mai 2016 - 12:17, said:

Am umiditate crescuta in sufragerie si vreau sa cumpar un dezumidificator. Are o suprafata de aprox 18 m2.
Umiditatea e crescuta din cauza ca stau la parter si e foarte slab luminata .
Am citit cam tot ce s-a scris pe acest forum despre dezumidificatoare si sfatul vostru e sa nu cumpar un dezumidificator care are trecut la specificatii o suprafata mai mica decat cea in care vreau sa-l folosesc.
Asta inseamna ca e musai sa cumpar un dezumidificator care sa coste minim 600 lei.
Asta e cel mai ieftin http://www.emag.ro/d...e/pd/D616BYBBM/
Pe de alta parte voi spuneti ca sunt suficiente si niste dezumidificatoare mai ieftine insa acest lucru e valabil pt camere mai mici de 15 m2. Pt camere mai mari de 15 m2 nu am gasit dezumidificatoare mai ieftine de 600 lei.
Va rog daca aveti cunostinta de vreun dezumidificator mai ieftin si care sa faca fata la o suprafata de 18 m2 sa postati aici.






Am acest aparat de 2 ani si este foarte bun, RECOMAND ACEST APARAT, il folosesc intr-un apartament de 80 mp2 si isi face treaba foarte bine. (eu l-am luat la oferta cu vreo 700 lei)


https://www.trotec24...r-ttk-70-s.html

Edited by remshm, 05 May 2016 - 17:09.


#9
buneam

buneam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.08.2007
eu folosesc un trotek TTK 75 E de vreo 2 ani si sunt super multumit , achizitionat online, transport gratuit . platit cca 700 lei.
http://alecoair.ro/d...icator-ttk-75-e

Edited by buneam, 05 May 2016 - 17:58.


#10
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Am un ttk100 e și e destul de eficient. Face fațã la o camerã de  32mp.

#11
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Eu scot umezeala cu o climă mobilă de 12000 btu. La început scoate și litrul la oră, apoi unul la 3-4 ore.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate