Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Web scam - "Welcome to Ebay"

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Am primit un mail in care mi se spune ca mi-am facut un cont pe Ebay (am deja unul...) si ca, mai nou, ma cheama victor vasile (prima litera este mica).
La link apare rover.ebay.com

Atentie marita si nu dati click pe cele doua linkuri "We're here for you" si "Sign up for PayPal - the quicker, safer way to shop" (cele doua linkuri nu apar in imaginea pusa de mine).

O discutie asupra eliminarii acestui webscam (in caz in care v-ati procopsit cu el) aveti aici:
https://discussions....tart=0&tstart=0

Attached Files


Edited by florinbad, 05 May 2016 - 09:55.


#2
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
rover.ebay.com apartine ebay, nu e nimic dubios la el.

#3
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010
poate sa fie adresa mascata. unde ai vazut link-ul ? in mail sau ai dat click pe el si acel link aparea in bara de navigatie ?

#4
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Am pozitionat mouse-ul pe linkuri (n-am dat click pe ele, atata minte am si eu...)
Am readus mail-ul din Spam in Inbox pentru tine si am studiat linkurile. E un referal in interiorul lor. Daca stiti cum sa pun linkurile aici fara a fi active, spuneti-mi si mie. Am editat postul cu linkurile deoarece erau active (le-am incadrat intre ghilimele si tot active erau).
Nici PayPal si nici eBay nu solicita sign in din interiorul unui mail.

Edited by florinbad, 05 May 2016 - 12:58.


#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 florinbad, on 05 mai 2016 - 12:42, said:

Am pozitionat mouse-ul pe linkuri (n-am dat click pe ele, atata minte am si eu...)
Am readus mail-ul din Spam in Inbox pentru tine si am studiat linkurile. E un referal in interiorul lor. Daca stiti cum sa pun linkurile aici fara a fi active, spuneti-mi si mie. Am editat postul cu linkurile deoarece erau active (le-am incadrat intre ghilimele si tot active erau).
Nici PayPal si nici eBay nu solicita sign in din interiorul unui mail.
...uitata-te mai sus, nu tot tu ai pus linkul ala inactiv ? Atunci de ce mai intrebi ?

Edited by stlk, 05 May 2016 - 13:55.


#6
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Ma refer la faptul ca niciun user de pe Sofpedia sa dea click pe linkuri si sa i se intample cine stie ce...
As dori ca linkurile sa apara sub forma unor fraze simple, puse intre ghilimele, la asta m-am referit cand am spus "inactive". Cine doreste sa le testeze pe propria-i piele, sa le copieze intr-un document Word (de exemplu) sau sa le copieze intr-un browser, sa scoata ghilimelele, sa dea click pe ele si sa vada ce se intampla.

Edited by florinbad, 05 May 2016 - 14:47.


#7
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Edit: 0x0000x0000, wrong post

Edited by PS2RO, 05 May 2016 - 16:37.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate