Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 

sfat achizitie laptop i5 sau i7 pt photoshop buget maxim 2500-3000 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
M00g

M00g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 18.06.2004
salut

1. suma alocata e de maxim 2500-3000 ron dar DACA gasesc unul mai ieftin la configuratia cae o vreau eu e simai bine
2. pot cumpara din Pitesti, Brasov sau Bucuresti
3. Laptopul v-a fi folosit pt grafica: photoshop si lightroom

Ideea e ca eu incerc sa caut un produs cu cel mai bun raport pret/configuratie si in care sa pot avea cat de cat incredere: de ce spun asta? pt ca in 2008 am luat un laptop de 1000 euro un hp pavilion g9xxx tot din aluminiu, era top la vremea aia, dar cu o luna inainte sa expire garantia s-a ars placa video care era onboard. Apoi aveam foarte mari probleme cu supraincalzirea lui. Mai ales vara se supraincalzea si mergea foarte lent. L-am suflat la ventilator cu aer comprimat degeaba.

iar punctul  4. de ce anume specificatie tehnica ar trebui sa ma feresc?
  5. care placa video dedicata ar fi mai buna intre ati radeon si nvidia sau alea amd(sau de care modele de placi video ar trebui sa ma feresc)
                  6. ecran minim15 inci

                  7. imi puteti trimite pe mesaj privat sau email ([email protected]) magazine sau persoane de incredere ce vand asa ceva la preturi mai bune decat piata.



  Multumesc

Edited by M00g, 04 May 2016 - 23:17.


#2
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Iei ce trebuie:
http://www.pcgarage....2gb-ddr3-black/

i7 Quad sanatos, racire cum trebuie, ecran FHD, sunet bun, constructie sanatoasa.
II mai pui 4 / 8GB RAM la urmatorul salariu, ca iti trebuie minim 8GB si aia a fost.

Sau te poti calici si lua asta:
http://www.pcgarage....edos-dark-grey/

Scutesti 200 lei si te alegi cu o racire mai slaba, cu un ecran HD mai prost, cu sunet din butoi, constructie din plastic.
Alegerea iti apartine.

#3
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Daca vrei sa iti mai ramana bani si consideri ca i5 e suficient ar fi acesta: http://www.emag.ro/l...d/pd/DXKX7YBBM/
oricum asus rog din primul link dat de georgik e best buy la 3000lei

Edited by Drag0n_X, 05 May 2016 - 13:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate