Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Monitor AOC M2470SWH - Driver

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Allexu007

Allexu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 18.02.2013
Nu am unitate optica la PC si nu pot instala driver-ul de pe CD-ul cu care a venit la pachet acest monitor. Am cautat pe site-ul AOC si nu am gasit nimic, doar cateva explicatii despre cum sa-l instalezi din Windows folosind CD-ul. In meniu functia "Image setup" este dezactivata, dar si doua optiuni din meniul "Extra". Unde pot gasi driver-ul monitorului?

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
http://www.aocmonito...er.php?pid=5100

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Monitorul nu este plug&play?
Sa aiba nevoie de driver?Nu cred.

#4
Allexu007

Allexu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 18.02.2013
@adisz, ba da este plug&play. Dar ma gandeam ca daca instalez driver-ul monitorului voi avea acces la si la ceea ce am spus mai sus.

Edited by Allexu007, 04 May 2016 - 13:49.


#5
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Nu tine de driver problema ta.
Daca o sa citesti notele de la pagina 22 din manual o sa vezi ca atunci cand sunt activate niste functii altele sunt inactive.

1) If the product has only one signal input, the item of "Input Select" is disable to adjust.
2) If the product screen size is 4:3 or input signal resolution is wide format, the item of "Image Ratio" is disable to adjust.
3) One of Clear vision, DCR, Color Boost, and Picture Boost functions is activated; the other three functions are
turned off accordingly.

In alta ordine de idei la fel pot fi active/inactive unele reglaje in functie de conexiune:VGA/HDMI
Este important in schimb sa instalezi profilul de culoare daca se afla pe acel CD cu driverul.Asta o poti face si manual copiind profilul/profilele  ICM de pe CD in directorul cu profile din Windows.
Daca ai setat din placa rezolutia nativa(1920x1080 in cazul tau) la o rata de 60Hz e OK.
Daca vrei o imagine cat de cat naturala eu te sfatuiesc sa instalezi si sa incarci profilul de culoare al monitorului si sa dai Disable la toate filtrele de "imbunatatire" a imaginii si sa lasi toate sliderele de reglaj pe default.
Acolo umbli doar daca dispui de un colorimetru ca sa poti sa-i faci o calibrare.

#6
Allexu007

Allexu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 18.02.2013
Pai nu am cum sa instalez ceea ce este pe CD deoarece nu am unitate optica...

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Te duci cu cd-ul la cineva care are unitate optica si il copiezi pe stick.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate