Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Litoralul romanesc - plaje care accepta caini

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Buna la toti,

Vreau sa trag o fuga rapida pe litorulul romanesc, cu niste prieteni si vreau sa iau si catelul cu mine.O sa plec in luna iulie.

Cazarea  e Eforie Nord, dar nu conteaza unde e plaja avem masini.

Am citit pe net, e interzis sa mergi pe plaja in tara cu catelul, amenda intre 10 mii - 20 mii, doar daca nu e amenjata special pentru catei.

Stiti cumva vreo plaja privata care accepta? eventual un numar de telefon/ adresa de mail / pagina net  ? vreau sa ma asigur ca am unde sa las catelul sa faca o baie


Multumesc in avans.

#2
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016
Poti incerca zona Deltei cu plaje mai salbatice/retrase daca e pe gustul tau,ar fi cu adevarat liber catelul sa zburde cum ii place.

#3
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,321
  • Înscris: 20.10.2015

 usrnm, on 03 mai 2016 - 14:19, said:

baie rece in mare, 40 de grade pe plaja, el cu blana.. asa imi suna.

mai sunt iubitori de animale care ii ia cu avionu in vacante. vai de capul saracelor animale.

A mea.
A trecut prin 32 de tari
A mers pe jos 18km la Nordkapp in nordul extrem al Norvegiei, plaja, Grecia, Franta.
in Noiembrie o iau in Caraibe...

O chinui?
Ea e fericita acolo unde e cu noi

#4
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Incearca intre Eforie Sud si Tuzla. Plajele din statiuni sunt concesionate si pazite deci trebuie sa cauti o plaja neamenajata, de aceea cred ca zona pe care ti-am indicat-o e posibil sa nu fie concesionata.

#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
este un filmulet cu unul care facea drifturi cu masina pe plaja in Mamaia
in film se vad mai multi caini care alearga in jurul masinii
a putea sa te interesezi cum sta treaba :)

http://stirileprotv....uma-maxima.html

#6
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 05.06.2009
daca e sa ne luam dupa stirea de mai jos, teoretic nu ai acces cu cainele pe nici-o plaja de pe litoralul romanesc al marii negre.
http://stirileprotv....-revoltati.html

#7
sebava

sebava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 07.05.2006
Noi am fost de cateva ori in 2 Mai. Am stat pe plaja mai in sud de tabara (pentru cine cunoaste zona). Din anul asta, nu stiu..., am inteles ca nu mai este voie doar pe plajele special amenajate.

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 05.06.2009

 taosil, on 03 mai 2016 - 15:04, said:

Daca citesti postul intial, ai vazut ca caut o plaja private unde sa ma duc cu animalul meu. Asta inseamna, ca prefer sa platesc o taxa extra, ca sa imi tin cainele departe de tine. E vaccinat ce e drept, dar vaccin impotriva prostiei nu exista, si nu risc.

Oameni buni cititi primul post. Am vazut ca se amendeaza daca esti cu animalul pe plaja, si in loc sa fiu roman ca majoritatea si sa hotarasc sa ignor legea, eu caut o plaja privata.

trebuie sa cauti o plaja concesionata (nu exista plaje private), care sa aiba o zona special amenajata pentru cainii de companie. nu stiu daca exista asa ceva la noi. inca.
poate de acum inainte sa se apuce administratorii/operatorii plajelor sa amenajeze ceva tarcuri pentru caini, intuind niste posibile castiguri suplimentare. dar cum amenajarea unor astfel de tarcuri impune niste autorizatii, avize/taxe si conditii minime de spatiu/igiena, ma tem ca cei care administreaza plajele nu vor fi dispusi sa-si mai bata capul si cu asta. poate doar daca unul sau mai multi administratori de plaja sa fie la randul lor stapani de caini si sa-si dea interesul sa amenajeze ceva pe plaja pentru prietenii necuvantatori...

#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 ioppo, on 03 mai 2016 - 14:54, said:


Pai noi de ce am avea nevoie de javrele tale?
Fata tatii, cand o sa te faci mare, poate o sa descoperi ca plajele au proprietari. Si ca nu e civilizat sa ti se cace o javra in apa langa tine. Nici o vaca. Sau un cal.
Greu, foarte greu sa ramai la subiect(ontopic), este?

Ca si coincidenta, si eu sunt interesat de aceeasi chestie. Am si eu un patruped, si-l luam dupa noi peste tot.
Vreo suparare?

#10
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Pisu si caca unde o sa faca respectivul catel toata ziua?

#11
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,321
  • Înscris: 20.10.2015

 Hashis, on 03 mai 2016 - 18:34, said:

de ce as fi eu obligat sa innot cu animalul tau in apa?


Cauta piscina

#12
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 13.04.2006
Colegule , vino la mine cu catelul .
Sunt din Constanta si sper ca gandesc " normal " .
Te costa o doza de bere pe zi si o strangere de mana .

#13
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Hashis, on 03 mai 2016 - 18:34, said:


de ce as fi eu obligat sa innot cu animalul tau in apa?

De ce ar fi obligat shar-pei-ul meu sa innoate in apa cu tine?
E marea ta?

Omul cauta o plaja privata care accepta caini, ce treaba ai tu acolo?

#14
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

 Bingo, on 03 mai 2016 - 20:31, said:

Colegule , vino la mine cu catelul .
Sunt din Constanta si sper ca gandesc " normal " .
Te costa o doza de bere pe zi si o strangere de mana .

La plaja 3Papuci se mai poate merge cu cainii? Acum vreo 15 ani se putea dar nu stiu daca nu au concesionat-o si pe asta.

#15
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
Caut si eu o plaja mai libera, chiar neamenajata unde sa ma bucur de nisip si apa impreuna cu catelul. Mai este valabila legea aia absolut cretina de anul trecut?

#16
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 05.06.2009

 dana&ovi, on 30 iunie 2017 - 13:40, said:

Caut si eu o plaja mai libera, chiar neamenajata unde sa ma bucur de nisip si apa impreuna cu catelul. Mai este valabila legea aia absolut cretina de anul trecut?

da, inca este valabila. doar ca nu prea se aplica. week-endul trecut erau mai multe persoane cu caini pe plaja din neptun, nu le-a spus/facut nimeni, nimic.
traim in romania...
on-topic : cred ca poti merge pe plajele din golfuletele jupiter-cap aurora. sunt 1-2 complet neamenajate/lasate in paragina. doar ca golfuletele sunt pline de bolovani si gunoaie, in apa, iar nisipul este foarte tare/batatorit.

Edited by corinadaniela, 30 June 2017 - 15:36.


#17
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
Ma gandeam la ceva gen 2Mai, Tuzla, Navodari... undeva unde sa stam la o pensiune cu curte nu la hotel.

#18
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Pt vara asta sunt ceva noutati pt catei?(la plaja)sau numa´pt cei din conducere?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate