Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Akta va iesi de pe piata telecomunicatiilor

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#1
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
http://m.zf.ro/busin...n-exit-14862254

Deci de la anu' nu va mai exista akta. Abia astept! Au distrus vechea retea de cablu dar tarifele le-au crescut. Isi bat joc de clienti in ultimul hal! Niste nesimtiti!

Totusi akta nu pleacă asa de usor. Fiind vorba de o afacere românească apare lăcomia; akta va intra si pe piata telefoniei mobile! De ce? Sa-i crească cota de piata. Una e sa te lauzi cu 100000 de clienti multumiti care plătesc un pret corect mai bine te lauzi cu 1 milion de clienti care plătesc mult pentru servicii...

Cu telefonia mobila nu va fi cine stie ce, va fi la fel ca cea fixa. Vei primi o cartela moka cu maxim 50 de minute pe ea daca te abonezi la tv sau internet.


Deci...bye bye akta! Sper sa dispareti cat mai repede din peisaj!

Edited by heinz, 03 May 2016 - 13:20.


#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ce-i recomanda pentru orice piata in afara de cea de seminte?

#3
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Cea mai proasta firma, sa se duca sa ii pape RCS-ul sau UPC-ul ca nu se compara.

Cum sa bagi TVR HD si Pro TV HD intr-un pachet de 15 lei? Posted Image Posted Image Posted Image

#4
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View Postqueron, on 03 mai 2016 - 13:27, said:

Cea mai proasta firma, sa se duca sa ii pape RCS-ul sau UPC-ul ca nu se compara.

Cum sa bagi TVR HD si Pro TV HD intr-un pachet de 15 lei? Posted Image Posted Image Posted Image
de unde ai mai scos minciuna asta?

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013
Akta au preturi nesimtite in mediul rural si calitate slaba a serviciilor. Adios!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 03 May 2016 - 13:37.


#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,176
  • Înscris: 14.10.2008
Tocmai ce au tras fibra pe stalpi facand un fel de FTTC la Spineni-Olt, unde nu exista net deloc. 2 abonati au acolo.

#7
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Postheinz, on 03 mai 2016 - 13:34, said:

de unde ai mai scos minciuna asta?

Asta scrie pe site.

#8
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,799
  • Înscris: 18.11.2012

View Postxmanyacs77, on 03 mai 2016 - 13:36, said:

Akta au preturi nesimtite in mediul rural si calitate slaba a serviciilor. Adios!Posted Image
Esti abonat akta? Say?

#9
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013

View Postmarius87ism, on 03 mai 2016 - 13:41, said:

Esti abonat akta? Say?
Am rude in mediul rural (judetul Giurgiu) care beneficiaza de serviciile slabe ale Akta...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 03 May 2016 - 13:45.


#10
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
38 lei - Digital - 0 canale HD - AKTA
32 lei - Digital - 10 canale HD - UPC
29 lei - Digital - 21 canale HD - RCS

Cu asta am zis tot.

#11
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,799
  • Înscris: 18.11.2012

View Postxmanyacs77, on 03 mai 2016 - 13:44, said:

Am rude in mediul rural (judetul Giurgiu) care beneficiaza de serviciile slabe ale Akta...Posted Image

Imi pare rau sa aud asta, si eu beneficiez de serviciile lor si sunt ireprosabile. Poate pentru judetul Giurgiu o fi adevarat ceea ce zici, nu e valabil pentru Satu Mare, ceea ce stiu din pozitia de abonat.

#12
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Pe baza unui articol din 26 oct. 2015 ce putem comenta .... ?! Probabil va fi un exit cândva ... dar se va produce prin vânzarea firmei ... oricum este de așteptat - fiindcă se cere foarte mult pentru valoarea sa .

#13
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postheinz, on 03 mai 2016 - 13:19, said:

http://m.zf.ro/busin...n-exit-14862254

Deci de la anu' nu va mai exista akta. Abia astept! Au distrus vechea retea de cablu dar tarifele le-au crescut. Isi bat joc de clienti in ultimul hal! Niste nesimtiti!

Totusi akta nu pleacă asa de usor. Fiind vorba de o afacere românească apare lăcomia; akta va intra si pe piata telefoniei mobile! De ce? Sa-i crească cota de piata. Una e sa te lauzi cu 100000 de clienti multumiti care plătesc un pret corect mai bine te lauzi cu 1 milion de clienti care plătesc mult pentru servicii...

Cu telefonia mobila nu va fi cine stie ce, va fi la fel ca cea fixa. Vei primi o cartela moka cu maxim 50 de minute pe ea daca te abonezi la tv sau internet.


Deci...bye bye akta! Sper sa dispareti cat mai repede din peisaj!
Titlul tau nu are nici o logica daca le merge bine in continuare o sa ramana pe piata mult si bine. Cat despre distrugerea reteaua de cablu ,la mine in oras nu se vede asa ceva, ba dimpotriva au bagat  cabluri noi si fibra optica pentru internet (si culmea cablurile sunt mai frumos aranjate pe peretii scarilor de bloc ,fata de cei de la UPC care au pus cablurile alandala), deci exista internet cablu digital si analogic. Pana si la internet acestia dau internet prin fibra iar concurenta da internet prin cablu coaxial iar ceilalti prin cupru (-temporar- ca cei de la magenta trebuie in curand sa dea drumul la fibra optica). Cat despre pret depinde de zona si de concurenta , in comparatie cu multe compani sunt buni, folosesc si o tehnlogie actuala iar preturile sunt bune .

#14
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postqueron, on 03 mai 2016 - 13:46, said:

38 lei - Digital - 0 canale HD - AKTA
32 lei - Digital - 10 canale HD - UPC
29 lei - Digital - 21 canale HD - RCS
Cu asta am zis tot.
Cum am spus depinde de concurenta si zona ! (si iar depinde si de preturile practicate de concurenta in zona respectiva,dupa cum bine stim mai exista si oferte zonale)
La mine in oras momentan ii face pe toti la mustati la tv (adica Telekom,UPC, *RCS-ul la mine in oras furnizeaza servicii doar pentru firme)
22 lei  si stiu ca in alte localitati nu au aceste preturi insa nici concurenta nu au
iar canale HD (adica 1080i) care ruleaza in banii astia sunt TVR HD,PROTV HD , SPORT RO HD deci in jurul sumei de 35 lei cred ca poti avea si pachetul HD ,adica cu toate canale HD (nu stiu cate canale HD sunt toate,scrie pe site cate sunt)
Si canalele incluse in pachetele de baza sunt mai de calitate decat la celalalte firme unde baga canale de umplutura.

Edited by stlk, 03 May 2016 - 14:41.


#15
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Nu stiu de akta, nu ma intereseaza, dar nu cred ca exista natie pe pamantul acesta mai rautacioasa cu afacerile propiilor cetateni :). Las ca e bine sa pupam in dosic strainii, e rau cu capital romanesc pe piata.

#16
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View Postn-amname, on 03 mai 2016 - 14:39, said:

Nu stiu de akta, nu ma intereseaza, dar nu cred ca exista natie pe pamantul acesta mai rautacioasa cu afacerile propiilor cetateni :). Las ca e bine sa pupam in dosic strainii, e rau cu capital romanesc pe piata.
Sunt de acord cu tine însă doar prima parte. :)
Sustin produsele romanesti, cumpăr multe chestii romanest.
Totusi nu îmi place nesimtirea! Decât sa cumpar produse de la un roman care are probleme cu legea, face evaziune, fura bani mai bine cumpăr de la străini. Măcar acolo stiu ca o parte din bani ajung sigur unde trebuie.

Akta nu merita banii mei, sunt niste nesimtiti!
La mine in sat au preluat o firma locala care dădea ~ 60 de canale la 24 de lei. Acum plătim 39 de lei pentru ~ 50 de canale la o calitate jalnica.
Rds-ului n-am ce sa-i reprosez, merita fiecare banut dat lor. :)

#17
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Poststlk, on 03 mai 2016 - 14:34, said:

Cum am spus depinde de concurenta si zona ! (si iar depinde si de preturile practicate de concurenta in zona respectiva,dupa cum bine stim mai exista si oferte zonale)
La mine in oras momentan ii face pe toti la mustati la tv (adica Telekom,UPC, *RCS-ul la mine in oras furnizeaza servicii doar pentru firme)
22 lei  si stiu ca in alte localitati nu au aceste preturi insa nici concurenta nu au
iar canale HD (adica 1080i) care ruleaza in banii astia sunt TVR HD,PROTV HD , SPORT RO HD deci in jurul sumei de 35 lei cred ca poti avea si pachetul HD ,adica cu toate canale HD (nu stiu cate canale HD sunt toate,scrie pe site cate sunt)
Si canalele incluse in pachetele de baza sunt mai de calitate decat la celalalte firme unde baga canale de umplutura.

35 de lei - 7 canale HD (TVR HD, Sport.Ro HD, Pro TV HD, Viasat HD, BBC Earth HD, History HD, Dolce Sport HD)
Fii serios te rog, ca deja devine penibil.
Ce canale de calitate aveti, iar RCS-ul in 29 de lei nu are? Ce umpluturi are RCS-ul?

Nu ai HD-uri nu existi pe partea de televiziune. Mai are rost sa zic ca UPC-ul se lauda cu 40 de canale HD iar 2 3D/HD, un total de 42, iar Telekom are 46 HD?

Edited by queron, 03 May 2016 - 15:11.


#18
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postqueron, on 03 mai 2016 - 15:09, said:

35 de lei - 7 canale HD (TVR HD, Sport.Ro HD, Pro TV HD, Viasat HD, BBC Earth HD, History HD, Dolce Sport HD)
Fii serios te rog, ca deja devine penibil.
Ce canale de calitate aveti, iar RCS-ul in 29 de lei nu are? Ce umpluturi are RCS-ul?
Nu ai HD-uri nu existi pe partea de televiziune. Mai are rost sa zic ca UPC-ul se lauda cu 40 de canale HD iar 2 3D/HD, un total de 42, iar Telekom are 46 HD?
Nu vorbesc de RCS, ti-am spus mai sus la mine in oras NU ofera serivicii persoanelor fizice
Cat despre UPC pretul e 25 lei (de asta e pretul mai mic si la AKTA)
Cat despre Telekom tin minte ca am vrut sa bag TV si in pachetul de baza nu aveau KISS TV ,Da Vinci Learning si multe alte canale importante trebuia sa cumpar pachetul cu pretul cel mai mare ca sa contina si aceste canale.
De UPC imi facusem o parere buna (din auzite) dar cand a venit la noi am vazut ca sunt vai de ei (si din ce vad pe forum sunt tot mai multi care se vaita de serviciile lor) .
Plus ca eu am prins o oferta la AKTA (pentru clientii noi ) cu 50% reducere la abonament pe 12 luni , fa o socoteala tinand cont de pretul care l-am amintit mai sus Posted Image Deci daca vreau pana in 38 lei  sau chiar mai putin am toate canalele HD dar eu nu prea am ce sa fac cu ele ?  ca nu prea ma uit la tv.

"Nu ai HD-uri nu existi pe partea de televiziune" Asta nu e valabila ! daca nu ai continut de calitate in HD degeaba transmiti in HD. Daca daca ai o televiziune cu documentare/filme merita sa difuzezi  niste peisaje frumoase sau niste filme /desene animate in HD dar ce sa vad in HD de exemplu la TVR ? pana nici la PROTV nu am ce vedea, sa zic ca as avea si KANAL D HD, am ce sa vad pe acest post de tv ?  ce sa fac cu zecile de televiziuni HD care nu au un continut pe masura ? doar sa ma laud ca am zeci de canale HD ?

Edited by stlk, 03 May 2016 - 15:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate