Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cum trimit prin posta

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DJDeepz

DJDeepz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.04.2014
Salut. Cum scrie in titlu as dori sa trimit niste bani prin posta . As vrea sa stiu daca pot sa trimit banii si cand primeste individul sa imi puna coletul.  Gen un colet prin ramburs, doar ca invers. Daca nu se poate macar souneti.mi cim trimit banii orin posta

#2
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Nu se face asa. E simplu. Individul trimite coletul, tu platesti cand iti vine, individul primeste banii de la posta.

#3
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
Banii ii poti trimite prin mandat postal pe numele si adresa individului. Ca apoi sa-ti trimita coletul. Dar am impresia ca nu-ti va trimite nimic.
Il poate pune cu ramburs si gata. Asta cu trimisul banilor inainte e teapa.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Nu se poate ce vrei. Poti trimite banii dar nimeni nu il poate obliga sa puna coletul.

Edited by dorin_2k, 02 May 2016 - 23:27.


#5
DJDeepz

DJDeepz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.04.2014
Wait. A fist coletul meu . nu ii convine ce a orimit si vrea banii înapoi de asta zic. Are nevoie cat mai repede de bani

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sa ti-l trimita prin curier daca vrei sa mai vezi coletul inapoi.
Azi il pune, peste 3 zile are banii.

Edited by gumball3000, 03 May 2016 - 00:16.


#7
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Sa il dea inapoi cu ramburs. Asa tu dai banii cand ajunge coletul.

#8
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Ii pui banii in cont bancar.

#9
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
Sa-ti trimita intai coletul, il verifici ca sa te asiguri ca nu ti-a trimis un cartof inapoi si dupa aia ii pui banii intr-un cont. Daca nu are cont, poti sa-i trimiti prin diverse servicii care livreaza instant (este o retea de benzinarii, OMV parca; sau mai nou are si Vodafone ceva transfer de bani). Dar nu-i pune banii pana nu ai obiectul in mana daca nu cunosti bine persoana - se trag multe tepe din astea.

#10
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Tocmai cand doream si eu sa trimit ceva, el vrea prin curier cu verificare... as fi acceptat, dar parca topicul asta m-a convins sa nu.
Ramane cum am stabilit: vrei sa vinzi ceva vinzi cu plata cash predare personala... nu are rost sa te complici cu altele, prea multi tepari si prosti in tara asta.

Oricum primesti teapa garantat daca ii trimiti si banii in avans. Adica tu ai avut incredere sa ii trimiti lui prin curier cu plata la livrare, dar el nu are incredere si vrea banii in avans? Miroase a teapa, sa ramana si cu produsul si cu banii.

De curiozitate, ce ai trimis si ce nu ii convine? Are defect sau ce? Ai trimis cu verificare?

Edited by vubiv, 03 May 2016 - 12:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate