Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

North Side Park Sisesti

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
aslts

aslts

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.03.2016
Buna,

Incep acest post deoarece nu am gasit nimic despre acest ansamblu rezidential. Are cineva mai multe informatii despre blocul in constructie? As fi interesata si de informatii despre primul bloc: care ar fi costurile de intretinere, pareri pro si contra, etc. Arata foarte bine si se vede calitatea materialelor utilizate.

http://northsidepark.ro/

#2
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Am fost sa vad un apartament de trei camere ...
Nu vreau sa-i fac reclama, dar m-a impresionat placut Posted Image

Mizeaza mult pe ce ai in jurul tau, pe verdeata si liniste.
Cu primii locatari nu s-au tinut de cuvant, dat fiind constructia celui de-al doilea bloc, fix in fata primului, dar ...

Schitele apartamentelor nu sunt de actualitate. In noul bloc nu vor mai exista terase.

Plusuri:
Finisajele sunt de o calitate nu buna, ci foarte buna (gasiti mai multe detalii pe site-ul lor, sau la fata locului)
Suprafetele apartamentelor sunt mari.
Suprafetele vitrate sunt generoase.

Povestea, in cazul in care se va adeveri, este foarte frumoasa, iar apartamentele vor putea fi revandute cu usurinta.

Sa detaliem putin povestea:
Mega image construit in curtea vecina, cu acces la noua statie de metrou (cand va fi gata).
Nu se va mai construi nimic spre sud (spre lac). Tind sa cred lucrul asta.
Nu se va mai construi nimic spre vest. Chipurile, in curtea vecina este un monument istoric. Aici am dubii.
Debarcader
Locuri de joaca pentru copii si spatiu verde cat cuprinde.

Apartamentele de trei camere au vedere la lac, spre sud si la vest, spre acel monument istoric despre care va povesteam.

Minusuri:
Esti obligat sa-ti cumperi un loc de parcare, obligat mai mult de situatie.
Nicio sansa sa parchezi pe langa.
La suprafata, daca-mi aduc bine aminte, costa in jur de 7000 fara TVA, iar in subteran, 12.000 fara TVA.

In concluzie, la pretul apartamentului, adaugati si locul de parcare.

Sprafetele sunt mari printr-un artificiu. Nu exista terase.
Practic, au inclus suprafetele teraselor in suprafetele utile ale apartamentelor.

Tantarii!

Per total, un apartament de doua camere, de 67mp utili si parcare ajunge sa coste undeva la 100.000 euro.
Unul de trei, 115mp utili si parcare subterana ajunge pe la 170.000 euro.

Din punctul meu de vedere, preturile sunt destul de piperate, dar ...

LE: Acum am vazut pe site-ul lor. Parcarea exterioara costa 9500 + TVA

Edited by tomtom, 04 May 2016 - 11:40.


#3
jowanna

jowanna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.08.2009
Am fost  și noi sa vedem un apt de 3 cam. Chiar mi-a placut. Frumos compartimentate și finisaje de calitate și cu gust. Eu am inteles ca prețul acela de aprox 130 mii conține și  tva. Ni  s a spus ca nu mai e niciun  apt de 3 cam în blocul construit, și ca va trebui sa așteptam să fie gata cel de-al doilea  bloc aflat atunci la stadiu de fundație. Cică prețul acela e promoțional, trebuie achitat 50 % la semnarea  contractului  iar restul în septembrie  când e gata. Chestia  asta  nu prea mea plăcut. Intradevar  locul de parcare fff scump.  Nici zona nu pot sa zic ca m-am convins.
Nu era niciun apartament  locuit, iar ei tot susțin ca mai sunt doar 2 disponibile în primul bloc

Edited by jowanna, 08 May 2016 - 21:47.


#4
mesm_mesm

mesm_mesm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.04.2011
Mai are cineva informatii suplimentare despre acest proiect? Cat de serios e dezvoltatorul, ce probleme sunt in zona ?

#5
Parsifal88

Parsifal88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.07.2017
De evitat, cu toate ca apartamentele sunt chiar frumoase.

Pretind ca inca nu au acte pe apartamente, te fac sa astepti dupa acte , intre timp ei maresc pretul apartamentelor cu inca 5-10000 euro si cer avans mare, 50% la precontract pentru apartamente care nu sunt individualizate in acte si nu iti poti inscrie promisiunea in cartea funciara. Daca dispar cu banii, ramai fara apartament. Mai sunt si niste mici probleme cu actele terenului dar rezolvabile mai ales ca-s conectati politic la mafia transpartinica din zona.

Daca pui intrebari, ai credit si vrea banca actele sau te duci la avocat nu ii prea intereseaza. Tactica lor e sa construiasca cu banii celor care dau avansurile si fara nici o garantie.

#6
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,633
  • Înscris: 23.10.2006
E chiar bestiala privelistea care o ai cu lacul si in special peste lac... te uiti exact in cimitirul Straulesti 1, poti tine evidenta exacta la ,,vecinii" care se muta peste lac, pentru o petrecere reusita de Halloween este de neratat un apartament acolo...Posted Image

Edited by baribalu, 19 July 2017 - 17:48.


#7
stoicafloringeorge

stoicafloringeorge

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.10.2019
Salutare tuturor,

Observ ca nu s-a mai scris de ceva timp aici.
Am fost zilele trecute la o vizionare si am ramas si eu la fel de placut surprins de ce se intampla acolo.
Va pot ajuta cu cateva poze, documente si video (desi acestia sunt destul de activi pe paginile de facebook/instagram) . Mi-as dori foarte mult sa aud parerea celor care locuiesc in zona dar si a celor care au vizitat deja ansamblul.

Multumesc,
Florin

#8
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Daca contezi pe zona linistita, uita-te si pe PUZ-uri, sunt aprobate sau in aprobare mai multe blocuri de 6-10 etaje in zona. Aia din dreapta au deja descarcare arheologica. Nu o sa fie ca in Popesti-Leordeni, evident, dar nici nu o sa se aproprie de complexele urbanistice din anii 70-80.

#9
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 04.08.2008

View Poststoicafloringeorge, on 03 octombrie 2019 - 15:25, said:

Mi-as dori foarte mult sa aud parerea celor care locuiesc in zona dar si a celor care au vizitat deja ansamblul.

Multumesc,
Florin
Zona e linistita însă ce nu-mi place este că se află relativ aproape de bulevard și se circulă serios în zonă la orele de vârf, cu cozile interminabile aferente.
Dezavantajul ultimilor ani este lungirea din ce în ce mai mult a cozilor (vezi poza atașată) dar dacă te bazezi pe metrou te-ai scos.

[ https://i.imgur.com/K87l1Na.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
stoicafloringeorge

stoicafloringeorge

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.10.2019

View Postkuniva, on 07 octombrie 2019 - 11:32, said:


Zona e linistita Ăźnsă ce nu-mi place este că se află relativ aproape de bulevard și se circulă serios Ăźn zonă la orele de vĂąrf, cu cozile interminabile aferente.
Dezavantajul ultimilor ani este lungirea din ce Ăźn ce mai mult a cozilor (vezi poza atașată) dar dacă te bazezi pe metrou te-ai scos.

[ https://i.imgur.com/K87l1Na.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#11
stoicafloringeorge

stoicafloringeorge

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.10.2019
Am discutat cu ei si am inteles ca urmeaza sa faca un drum in interiorul complexului pentru a scurta aceasta ocolire spre metrou. Daca o privim ca pe o investitie pe termen lung, cred ca e de castigat in urmatorii ani!:)

#12
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,987
  • Înscris: 09.08.2005
Făceți-mă să pricep ce e așa bine la apartamentele astea că din ce văd pe site sînt la limita de jos a suportabilului sau chiar sub ea.
Apartamentul de (cică) patru camere care de fapt e de trei camere juma', are livingul de 12 mp!
La ăla de trei camere de 96 mp intri direct în living, trei prin bucătărie și ajungi în dormitor.
Cel de 123 mp are un hol interminabil pe care nu poți face nimic.
Evident de debarale și alte spații de depozitare n-a auzit nimeni.
De moda (prostească) de a pune la trei camere două băi în loc de o baie plus WC de serviciu ce să mai zic. Pare să prindă la mușterii chiar dacă e o risipă de spațiu.

#13
Elena08

Elena08

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.10.2021
A cumparat cineva in acest complex? Ma intereseaza si pe mine ce experienta a avut? Multumesc

#14
Elena08

Elena08

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.10.2021
A cumparat cineva in acest complex? Ma intereseaza si pe mine ce experienta a avut si cat de seriosi sunt?

#15
popica79

popica79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.12.2004
Mie imi place foarte mult cum arata si am achitat avansul pt un apt de 3 camere in ultimul bloc (panorama lake) care se afla in constructie. Vizitez santierul cam la 2 sapt si observ progrese.
Nu am experienta despre cum e sa locuiesti in complex, dar poate ne ajuta cu o desccriere cei ce o fac deja.

Exista o taxa lunara ce trebuie platita pentru intretinere spatii comune (in afara de costurile curente de consum) si m-ar interesa sa aflu parari despre raportul cost/servicii (legat de aceasta taxa lunara).

Ce pot sa spun este ca parcul propriu arata intr-un mare fel Posted Image

Edited by popica79, 08 June 2022 - 09:48.


#16
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 04.08.2008
Doar mie mi se pare ca nu mai misca nimic? Nu am mai vazut activitate de cel putin 2 saptamani, nu s-au mai zidit cu caramida etajele superioare care aveau finalizata structura.

#17
popica79

popica79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.12.2004

 kuniva, on 23 iunie 2022 - 09:42, said:

Doar mie mi se pare ca nu mai misca nimic? Nu am mai vazut activitate de cel putin 2 saptamani, nu s-au mai zidit cu caramida etajele superioare care aveau finalizata structura.
Eu am apartamentul la un etaj interior unde, in afara compartimentarii, s-au tras instalatiile electrice si sanitare (fire, cabluri, tevi etc.) si s-au montat si ramele ferestrelor, iar recent si geamurile pe rame. Deci progres, este.

#18
popica79

popica79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.12.2004

 popica79, on 01 iulie 2022 - 14:37, said:

Eu am apartamentul la un etaj interior unde, in afara compartimentarii, s-au tras instalatiile electrice si sanitare (fire, cabluri, tevi etc.) si s-au montat si ramele ferestrelor, iar recent si geamurile pe rame. Deci progres, este.
*inferior :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate