Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Organisme modificate genetic si natural = bine - TEDxCluj 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Victor2311

Victor2311

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 27.07.2014
Servus! Posted Image  Au aparut recent inregistrarile de la TEDxCluj 2016 (gasiti aici playlist-ul), la care s-a discutat despre mituri (a fost, practic, o conferinta de mythbusting). Iata cateva video-uri de interes.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7PRl3HeuIrA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Victor2311, 02 May 2016 - 00:44.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014
dar o rugaminte am si eu, nu mai face flood de topicuri cu continut identic

#3
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
ba da plictisit mai esti. la astia ca tine le-as bloca accesul pe baza de ip la forumul softpedia.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,146
  • Înscris: 07.02.2003

View PostVictor2311, on 02 mai 2016 - 00:33, said:

Servus! Posted Image  Au aparut recent inregistrarile de la TEDxCluj 2016
Iar propaganda asta ?

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,806
  • Înscris: 07.08.2008
Pai daca "organisme modificate genetic si natural = bine" atunci eu zic ca astia care promoveaza astfel de tampenii sa comsume doar din astea timp de 10 ani si apoi sa vina si sa faca propaganda ca sunt bune. Are cineva curajul sa faca asta? Posted Image
De ce tre' sa ascultam toate prostiile servite online/offline? Cum zice si ala din primul video, trebuie sa invatam sa filtram informatia. Subiectul asta cu OMG(GMO pe afara) e destul de bine dezvoltat pe afara, numai ca romanii-s prea naivi si cred multe.
E cam vechi articolul dar merita citit: http://www.organicau...ad-for-you.html
Enjoy GMO! Sunt al naibii de "bune"!

#6
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Care e informat si nu e imbecil stie ca programul Georgia Guidestones functioneaza dar nu ai cum te feri , crezi ca mananci altceva decat OMG ?

Edited by unucelalalt, 02 May 2016 - 11:15.


#7
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postunucelalalt, on 02 mai 2016 - 11:15, said:

Care e informat si nu e imbecil stie ca programul Georgia Guidestones functioneaza dar nu ai cum te feri , crezi ca mananci altceva decat OMG ?
Stim asta dar nu dorim sa se generalizeze pentru ca apar probleme si de ordin juridic . Vezi cazurile din USA  cu institutia Monsanto .

#8
Victor2311

Victor2311

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 27.07.2014
Gasiti aici cateva articole excelente despre organismele modificate genetic. Iata si un review comprehensiv care analizeaza publicatiile din 2002 pana in 2012 privind organismele modificate genetic.

Edited by Victor2311, 02 May 2016 - 12:53.


#9
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View Postpacopaco1967, on 02 mai 2016 - 12:38, said:

Stim asta dar nu dorim sa se generalizeze pentru ca apar probleme si de ordin juridic . Vezi cazurile din USA  cu institutia Monsanto .
Monsanto e cea mai rau famata corporatie cu cele mai multe minciuni si procese si este unealta guvernului ( sau invers ) . Eu pot sa ies sa strig in gura mare in Piata Romana sau in Congresul SUA ca pe mine deja m-au executat . Daca nu le convine sa ma caute peste 1-2 ani ( nici atat poate ) la cimitir . Am savurat si ceva parfum de Cernobil cred ( sunt din IS ) si nu am leac .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate