Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Huawei Ascend P7 sau P8 Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Buna ziua,doresc sa imi achizitionez unul dintre cele 2 telefoane si nu stiu exact care. (Second, ambele la acelasi pret,ambele inca in garantie)
Ma gandesc ca sunt pe aici utilizatori de huawei p7/p8 si i-as ruga pe acestia daca imi citesc topicul sa-mi spuna impresia lor despre telefoane.
Stiu ca P7 La capitolul ecran/camera sta mai bine, dar ca design p8 e mai frumos + ca am inteles la calitatea sunetului sta mai bine ca p7 .. si sa nu uitam de faptul ca are suport pentru MM.
Sugestii?

#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
P8 Lite bun ca performanta, luminozitate ecran buna, sticla slaba Gorilla Glass 3, sunet nu prea puternic, bass distorsionat cand e la maxim pe youtube. Playerul stock reda bine.

#3
gyan338

gyan338

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.09.2011
http://www.notebookc...e.120167.0.html
http://www.notebookc...w.146655.0.html

#4
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

 gyan338, on 30 aprilie 2016 - 16:00, said:

Stiu review-urile,eu vrea sa aud parereri de la utilizatori daca sunt pe aici.

#5
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
p8 lite e ok, dar mai dubleaza literele la scriere, depinde ce varianta de soft ai, se pare ca b190 sau/si b200 a rezolvat bugul cu dublarea literelor. Il mai apuca lagu la cateva luni de la instalari/dezinstalari softuri, dar cu un format il rezolvi. Bateria nu te duce 24 ore cu frecata, sa zici un 16 ore-18 ore. Sunt multumit de el, face anul pe la jumatea lunii la mine. MM inca nu e matur, ptr romania mai dureaza pana apare oficial, momentan se baga fortat, cu root si balari, citeste topicul dedicat p8 lite.

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
J5-ul inca n-are lag Posted Image

#7
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

 xkos, on 01 mai 2016 - 21:05, said:

p8 lite e ok, dar mai dubleaza literele la scriere, depinde ce varianta de soft ai, se pare ca b190 sau/si b200 a rezolvat bugul cu dublarea literelor. Il mai apuca lagu la cateva luni de la instalari/dezinstalari softuri, dar cu un format il rezolvi. Bateria nu te duce 24 ore cu frecata, sa zici un 16 ore-18 ore. Sunt multumit de el, face anul pe la jumatea lunii la mine. MM inca nu e matur, ptr romania mai dureaza pana apare oficial, momentan se baga fortat, cu root si balari, citeste topicul dedicat p8 lite.
Mi-am luat deja P8 Lite, se misca perfect. L-am si updatat la MM si nu am nici o problema cu el. Bateria ma tine 24 de ore cu tot cu browsing + facebook + alte aplicatii. Eu nu am probleme cu dublarea literelor.
@spider_zero_sapte Eu nu am probleme cu bass-ul, nu este distorsionat deloc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate