Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Ministrul demisionar Vlad Alexandrescu demasca mizeria din guvernul Ciolos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#1
Egalul

Egalul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,570
  • Înscris: 21.07.2015
http://m.hotnews.ro/stire/20967622

Ministrul demisionar al culturii a trimis o scrisoare catre Grupul pentru Dialog Social in care acuza ca a deranjat in guvern grupuri de interese, informeaza Digi 24.ro. Vlad Alexandrescu spune ca, atunci cand s-a pronuntat pentru retragerea titlurilor de doctor obtinute prin plagiat, si-a atras adversitatea colegilor din Executiv vizati si ca au fost incercari de intimidare directa in cazuri precum Rosia Montana, Cathedral Plaza sau darmarea casei Nanu-Muscel de langa ASE.  

Ce ti-e si cu tehnocratii astia. In toata tara asta, nu se puteau gasi niste tenocrati integrii si intelugenti ?

Unii dintre ei nici nu sunt in stare sa vorbeasca, cum au ocupat nediocrii astia functii de management daca nu sunt in stare nici macar sa-si comunice ideile ?

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
haide dom'le si intrun guvern democrat compus din tehnocrati de inalta tinuta exista grupuri de interese? stiam ca numai la pesedisti se intimpla asa ceva. desfid o asemenea stire cu iz antenistic tabloid. NU SE POATE ASA CEVA!
sa fie tinerii frumosi si liberi, deziluzionati a n+1 oara? nu se poateeeeeeeeee

#3
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 r_murphy, on 30 aprilie 2016 - 14:57, said:

sa fie tinerii frumosi si liberi, deziluzionati a n+1 oara? nu se poateeeeeeeeee

Posibil. Io ma intreb mai degraba la cat trebuie sa scada numarul tinerilor liberi si frumosi ca tara asta sa-si dea duhul. Deja, cu cateva milioane din ei pe afara, sanatatea si pensiile nu o duc prea bine.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
si cu toate astea, nimeni nu vede sau se face ca nu vede, efectul actiunilor lor. anume, ii face pe tineri sa plece din tara, pt ca ei raman fara bani de furat, inrobesc restul populatiei si o pun sa plateasca tot mai multe taxe si impozite, accize si tot felul de mismasuri, pt a suplini pe cei ce au plecat, insa asta nu face altceva decat sa ia tot mai multi calea altor tari, unde ajungi sa platesti bucuros taxe la stat, doar pt faptul ca in urma lor, iti raman destui bani pt a trai decent si pt a intretine o familie.

#5
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,112
  • Înscris: 04.02.2011
Clar, io m-am prins destul de repede că cioloș ăsta e o altă fațetă a slugărniciei interne și externe. A, că nu e așa de bandit ca Ponta, deacord. Este un bandit mai micuț, și mai rafinat, ca puțulica de motănel.

#6
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,907
  • Înscris: 12.03.2010
Sorry, dar eu pentru oamenii astia, care dau "pe goarna" abia dupa ce au fost sutati din functie, nu-mi inspira nici incredere, nici respect. Daca era "barbatul" care se pretinde, care demasca & shit, sau il dadea in git in cadrul guvernului si-l forta pe-ala sa demisioneze, sau pe Ciolos sa-l dea afara, sau trebuia sa-si tina gura daca n-a avut curajul respectiv (cum nu-l are nici acuma, sa spuna cine a facut presiuni asupra lui).

In plus, ce spune acum, nici nu scuza, nici nu e un argument pentru care nu mai e ministru. Omul a fost demis sau "demisionat" pe buna dreptate pentru incapacitatea de a rezolva scandalul de la Opera.

#7
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,584
  • Înscris: 10.08.2009
Ce-mi plac mie barbatii care sunt barbati numai dupa ce curva pleaca de acasa.
Pana a plecat era iubi, acum e o parasuta.
Mare caracter, cum se zvarcolea el noaptea, nu punea geana pe geana si era mut de frustrare.

Ptiu, am postat din greseala in unul din miile topicuri ale lui galeo, mea culpa.Posted Image

#8
Egalul

Egalul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,570
  • Înscris: 21.07.2015

 hellmarvel, on 30 aprilie 2016 - 15:32, said:

Sorry, dar eu pentru oamenii astia, care dau "pe goarna" abia dupa ce au fost sutati din functie, nu-mi inspira nici incredere, nici respect. Daca era "barbatul" care se pretinde, care demasca & shit, sau il dadea in git in cadrul guvernului si-l forta pe-ala sa demisioneze, sau pe Ciolos sa-l dea afara, sau trebuia sa-si tina gura daca n-a avut curajul respectiv (cum nu-l are nici acuma, sa spuna cine a facut presiuni asupra lui).

In plus, ce spune acum, nici nu scuza, nici nu e un argument pentru care nu mai e ministru. Omul a fost demis sau "demisionat" pe buna dreptate pentru incapacitatea de a rezolva scandalul de la Opera.
Pe asta cine l-a pus ministru, mama ?
Nu tot Ciolos ?

Ca minte asta, sau mint ceilalti, e clar ca e ceva putred in guvernul sfant al lui Ciolos

#9
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Guvernul Ciolos e praf, care-i noutatea?

#10
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,238
  • Înscris: 31.08.2006

 Egalul, on 30 aprilie 2016 - 14:52, said:


Ce ti-e si cu tehnocratii astia. In toata tara asta, nu se puteau gasi niste tenocrati integrii si intelugenti ?


        Normal ca nu se puteau gasi, la fel cum nu pot fi gasiti nici politicieni integri. Ce va faceti, mai, nene, atatea probleme cu talharii astia, nu inteleg. Voi chiar nu vedeti ce inseamna politica romaneasca de 25 de ani ? O cloaca...

#11
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004

 benis, on 30 aprilie 2016 - 15:27, said:

un bandit mai micuț, și mai rafinat, ca puțulica de motănel.

Sarcastic, sau n-ai avut pisici in viata ta?

#12
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,743
  • Înscris: 26.08.2008

 hellmarvel, on 30 aprilie 2016 - 15:32, said:

Sorry, dar eu pentru oamenii astia, care dau "pe goarna" abia dupa ce au fost sutati din functie, nu-mi inspira nici incredere, nici respect.
Plus ca stai si te miri cum stiu ei de facebook sau de grupuri si grupulete unde demasca. Mai ramane sa faca demascari in preajma grupul pensionari jucatori de sah din Herastrau.
La niste denunturi la DNA (sau alte institutii) nu i-ar duce mintea...

#13
Egalul

Egalul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,570
  • Înscris: 21.07.2015

 fansat, on 30 aprilie 2016 - 15:59, said:


        Normal ca nu se puteau gasi, la fel cum nu pot fi gasiti nici politicieni integri. Ce va faceti, mai, nene, atatea probleme cu talharii astia, nu inteleg. Voi chiar nu vedeti ce inseamna politica romaneasca de 25 de ani ? O cloaca...
Inseamna ca solutia extremista e singura pe care n-am incercat-o. Cu vorba buna si democratia nu se poate in Romania

#14
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,785
  • Înscris: 20.10.2015
Vlad Alexandrescu e un idiot.
SUnt dezamagit de CIolos nu ca l-a dat afara ci pentru ca l-a avut in echipa

#15
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

 r_murphy, on 30 aprilie 2016 - 14:57, said:

haide dom'le si intrun guvern democrat compus din tehnocrati de inalta tinuta exista grupuri de interese? stiam ca numai la pesedisti se intimpla asa ceva. desfid o asemenea stire cu iz antenistic tabloid. NU SE POATE ASA CEVA!
sa fie tinerii frumosi si liberi, deziluzionati a n+1 oara? nu se poateeeeeeeeee
De cand se stiu romanii  frati cu muntii Carpati ,
Nimic nu si-au dorit mai mult decat guvern  de tehnocrati .
Astazi il vad aevea , dar nici o speranta nu mai e ,
Ca si guvernul de tehnocrati e-aceeasi mizerie !

Edited by arcond, 30 April 2016 - 17:41.


#16
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 ipopovici11, on 30 aprilie 2016 - 15:58, said:

Guvernul Ciolos e praf, care-i noutatea?

Stai sa vezi ce guvern misto prevad ca va sa vina ! ...

Edited by sylvius, 30 April 2016 - 17:59.


#17
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,592
  • Înscris: 05.12.2005
Ar fi nevoie de fapt şi de un Parlament tehnocrat, nu alcătuit în marea majoritate din hoţi şi/sau proşti.

#18
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,785
  • Înscris: 20.10.2015

 arcond, on 30 aprilie 2016 - 17:39, said:

De cand se stiu romanii  frati cu muntii Carpati ,
Nimic nu si-au dorit mai mult decat guvern  de tehnocrati .
Astazi il vad aevea , dar nici o speranta nu mai e ,
Ca si guvernul de tehnocrati e-aceeasi mizerie !

Asta nu a fost tehnocrat, ci prost.
Nu asa procedeaza un ministru care e pus acolo pentru A PROPUNE REFORMA in domeniul culturii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate