Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Er ist wieder da/ Look who's back 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Adaptare  ecranizata dupa bestsellerul omonim al lui Timur Vermes filmul se vrea inca o comedie pe tema calatoriei in timp. Desi ar fi putut iesi  o comedie mult mai neagra politic incorecta  consider ca a iesit acceptabil in contextul unei legislatii germane foarte atenta la unele simboluri.
[ http://www.videoload.de/images/WUHosting/images/Constantin/pic_4212648.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



http://www.imdb.com/title/tt4176826/

Edited by iulian_k, 29 April 2016 - 21:30.


#2
montecarlo

montecarlo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 01.11.2006
E doar aparent o comedie ;-)

#3
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
Ia sa ma uit la el :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AtW1Lq5c04E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
E savuros! Merita!

#5
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
tocmai ce l-am vazut pe Netflix...ce sa zic e doar aparent o comedie frivola insa are multe subtilitati
chiar pe alocuri cu elemente care nu stiu cum au scapat...de pilda acolo cand un cetatean zice ca IQ-ul negrilor este inferior germanilor si multe altele...
cel putin finalul este orice numai comedie nu...
iti da de gandit...

#6
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Trăiesc printre nemți și crede-mă că unii, destui de mulți, cred chestii pe care le credeau tații și bunicii lor pe vremea aia. Am avut și pacient fost soldat în 44 pe frontul francez apoi membru STASI la care îi admirasem controlul și atitudinea dar îi remarcasem aceeași mentalitate veche. Să nu mai spun că deși sunt de peste 190 cm și am tenul alb cu păr șaten deschis m-am trezit să-mi zică direct un neamț că românii sunt țigani (el întrebându-mă de unde-s atunci când îl examinam în Urgențe).
Noi românii suntem chiar toleranți în comparație cu ce am văzut în Germania, Franța și Ungaria. Pe stradă în orașe mijlocii au nemții mai mulți colorați decât sunt acum în marile orașe universitare din România. Iar în 10 ani de studiu și muncă în România nu-mi amintesc să fi avut probleme cu colegii din Algeria, Tunisia și Maroc, care erau de altfel foarte discreți.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate