Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Verificare cont PayPal

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016
Cum se face verificarea PP?Intri la ei pe site,te loghezi,atasezi un card Visa(gen Banca Transilvania) la cont,te taxeaza cu 1,5 euro te care ii primesti inapoi dupa,in 3-4 zile lucratoare primesti un extras de cont,mergi la banca sa il iei si pe el va fi si un cod de 4 cifre pe care il introduci pe siteul PP.Asta e tot?Sau mai trebuie si altceva?

#2
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Da.
Apoi e posibil sa iti ceara Buletin si Factura pentru verificare.

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu-ti cere nimic in mod normal, poate mai tarziu cand retragi sume mari.
Extrasul nu-l primesti automat, trebuie sa mergi la banca sa-l ceri, sau daca ai internet banking il vezi acolo.
La BT trebuie sa activezi mai intai cardul pt plati online, adica sa ridici restrictia, altfel PP nu-ti poate lua suma aia pt verificare.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006
La inceput de aprilie mi-am facut un card,Visa Electron-lei,la Piraeus Bank.Am ales aceasta banca pentru operativitate,in mai putin de 30 de minute am avut cardul in mana.Despre periplul meu in alte banci este si pacat sa amintesc aici.Birocratie sufocanta.
Iar contul de PayPal l-am activat la doua minute dupa ce mi-am inregistrat contul.Nu am internet banking,dar am sunat la banca,care mi-a comunicat numarul de verificare alocat contului PP.

ps.
Contul de PP l-am facut pentru ca anumite site-uri nu au acceptat plata in lei.Cu PP aceasta problema a disparut.

#5
tigrulus

tigrulus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.03.2009
1. Iti faci cont pe payPal.com
2. introduci datele cardului si poti folosi contul cu anumite limite (100 Euro/an parca era)
3. daca vrei mai mult, trebuie sa verifici cardul: ti se retrag 1.5 Euro sau 2USD (in functie de moneda aleasa principala)
4. introduci codul primit pe extras pentru verificarea cardului (in acest fel iti ridici limitele la 2500 Euro/An)
5. Daca vrei mai mult, poti ridica limita la 3000Euro/luna (luna, nu an) trimitand copie dupa CI, extras cu nr. Iban si factura de utilitati pe numele tau.

La pasul 5 ei zic ca ar fi nelimitat, dar daca depasesti 3000/luna, iti vor solicita info suplimentare

#6
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Verificarea cu CI mai are un sens.
Sunt comercianti care nu accepta plata decat de la cei verificati.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate