Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Azotat sub forma lichida

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
hagidelarovinari

hagidelarovinari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 08.05.2013
Bună seara am și eu o întrebare care ma macină....  Pot ca sa dizolv sacul de azotat în apa calda sa îl pun tancul de ierbicidat și sa îl împrasti ca ierbicidul....

#2
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Da poti...dar va incepe sa faca precipitat dupa ce se raceste apa si infunzi diuzele.

#3
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 26.10.2003
Poti cu uree, nu cu azot normal.

#4
hagidelarovinari

hagidelarovinari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 08.05.2013
Are rost sa îl bag în pompa de ierbicidat sau îl dau de pomana...  Ca deja a dat doua hectare ieri și miau zis mulți ca azotatul nu se da asa....

Are rost sa îl bag în pompa de ierbicidat sau îl dau de pomana...  Ca deja a dat doua hectare ieri și miau zis mulți ca azotatul nu se da asa....

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poti sa folosesti solutie de Azotat de amoniu. Trebuie sa o faci cu ceva timp inainte si sa nu depasesti concentratia de 0.5%-1% ca 'arde' plantele, Depinde de plante. Sa nu fie soare si preferabil sa ploua dupa aia.

Edited by pasilla, 28 April 2016 - 23:14.


#6
nihaiesti

nihaiesti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.01.2012
Eu stiu ca odata cu ierbicidatul la porumb se pot folosi ingrasaminte foliare sau pana la zece kg uree la hectar.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate