Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Amenajare balcon apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gicupitu

gicupitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.03.2014
Salutari,
Am un balcon de apartament de ~30mp, 1.4m latime, complet deschis si deocamdata fara optiune de inchidere.

Caut idei practice/realizabile despre cum as putea folosi si amenaja acest spatiu.
Nu stiu de voi, dar tot ce gasesc pe net sunt fantezii de la apartamente din toata lumea, nimic din ce as putea procura local (Romania).

Initial ma uitam la ikea, au cateva piese de mobilier pentru gradina/balcon chiar faine din lemn.
Mersi!

#2
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
suspendate puţin în exterior...să nu pierzi spaţiul, ai şi umbră, există tot felul de pomi fructiferi, plante exotice, fructe!!!
plantează o rădăcină de viţă de vie... în timp arată excelent agăţată.
nu te complica cu mobilier inutil, şezlonguri şi măsuţă pliabilă pentru cafea şi admirat natura...fragedă... şi înflorită
spor!

#3
ocj11

ocj11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 13.04.2016
Profita de spatiu si planteaza cat mai multe din plantele aromatice/condimentele care iti plac. Eventual poti face si ceva interesant vizual prin niste soiuri de ardei iuti decorativi. Mobilier, minimul necesar.

#4
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
Cu mobila de la Ikea am facut eu vezi aici: http://forum.softped.../#entry19104244

#5
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006

View Postgicupitu, on 17 aprilie 2016 - 15:51, said:

~30mp, 1.4m latime,

Sa inteleg ca balconul are o lungime de 20m ?

View Postgicupitu, on 17 aprilie 2016 - 15:51, said:

deocamdata fara optiune de inchidere.
Asta e super! E si pacat sa il inchizi.

View Postgicupitu, on 17 aprilie 2016 - 15:51, said:

Nu stiu de voi, dar tot ce gasesc pe net sunt fantezii de la apartamente din toata lumea, nimic din ce as putea procura local (Romania).

Nu stiu cum e la tine, dar in ROmania lu' 2016 gasesti cam orice vrei - bani sa ai.
Daca piata autohtona nu te multumeste (Ikea, Jysk, dedeman sau horbach) atunci ai aliexpress, si via China poti aduce nenumarate....

PS: Spre ex. multe din astea de aci' sunt realizabile:
http://adelaparvu.co...rea-balconului/
http://www.jurnalded...balcoane-i.html

Edited by touche, 18 April 2016 - 09:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate