Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Asus x550j

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
Bună, mi-am cumpărat acum o luna laptopul Asus x550j de pe Emag, am fost foarte mulțumită de el , până acum câteva ore. Am vrut sa il inchid si pur si simplu nu mai voia sa se inchida, am tinut apasat pe butonul "power" si dupa 10 secunde am reusit sa-l inchid. Problema este , ca acum laptopul nu se mai deschide. Am incercat sa il bag la incarcat in speranta ca o sa-si revina, dar nimic. Nu inteleg de ce s-a intamplat asta ? Nu i- am facut absolut nimic , nu l-am suprasolicitat, l am scap, sau lovit cumva. Aveti cumva idee de ce s-ar fi putut intampla? Multumesc anticipat!

#2
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
"laptopul nu se mai deschide"? Nu clipeste niciun Led ? Nu beepaie ? Nu apare tentativa de imagine de niciun fel ?

#3
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
Este doar un led aprins atat, primul led, in rest nimic... Nici macar cand il bag la incarcat ledul de la baterie nu se mai aprinde... Nu mai are nici o tentativa de a se aprinde, nimic... Doar acel led a ramas aprins, in rest ...

Edited by AlexandraRadut21, 14 February 2016 - 01:17.


#4
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Si sub led ce e desenat? Cat timp ai lasat la incarcat?

#5
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
M-am gandit sa-i scot bateria , dar este posibil sa-i pierd garantia ...

#6
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Bateria de bios?

#7
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
Sub led este desenat un beculeț, nu l am lasat mult timp, vazand ca nu are nici o reactie, l-am scos imediat..

#8
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Pai scoate bateria odata, o bagi inapoi si pui la incarcat, lasa circa juma de ora macar si reincerci.

#9
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
Am citit pe cutie, sa nu i scot bateria pentru ca as putea pierde garantia , imi este tare frica de asta , deoarece am dat ceva bani pe el , oricum trebuie dus la service , nu-i ok ce se intampla ...

#10
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Putin probabil sa pierzi garantia daca scoti bateria laptopului, poate aia de bios, dar pentru asa ceva trebuie desfacut, aia e altceva.

#11
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
Nici nu stiu ce sa spun... Pana acum a mers perfect si dintr-o data ...

Multumesc frumos pentru sfat !

#12
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Ai win 8.1?
Asa dintr-o data se intampla mai rar sa i se faca rai dar nu e exclus, sigur e toata povestea? Nu cumva.... ai scapat oja in el?

#13
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
Daa , am win. 8.1 . Sigur, asta este tot.. Serios, nu i-am facut absolut nimic... Am citit diferite variante pe net ... Este posibil sa se fi ars procesorul?

#14
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Nu ai ars nimic. Win 8.1 e putin mai tampit, am avut si eu pe desktop si cateodata degeaba dadeam shut down ca nu voia sa faca nimic asa ca opream din buton. Lucrul asta se intampla rar insa oricum nu facea nici un rau, s-ar putea sa isi faca si ceva update si de aia se comporta asa.

#15
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
Ar fi chiar tare sa ajung la garantie cu el si sa mearga, deci ar fi chiar culmea.. :)) deci i am dat shut down si s a stins ecranul dar el inca mergea , intelegi? Si vazand ca nu se stinge am tinut apasat pe buton , s a stins si ... Acum nu mai reactioneaza la nimic si daca ascult atent se aude un piut continuu dar foarte incet din el...

#16
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014

View PostAlexandraRadut21, on 14 februarie 2016 - 01:54, said:

Ar fi chiar tare sa ajung la garantie cu el si sa mearga, deci ar fi chiar culmea.. :)) deci i am dat shut down si s a stins ecranul dar el inca mergea , intelegi? Si vazand ca nu se stinge am tinut apasat pe buton , s a stins si ... Acum nu mai reactioneaza la nimic si daca ascult atent se aude un piut continuu dar foarte incet din el...
Da, mai am cliente ca tine si pur si simplu sunt bani facuti usor :) si clienti fericiti, toate in acelasi timp :)

#17
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Ti-a murit HDD.
Incearca sa faci ce e mai jos. Scoate bateria si tine apasat butonul de power 45 de secunde, apoipune bateria la loc :S .
http://ccm.net/forum...es-not-power-up

Edited by andy1992, 14 February 2016 - 02:02.


#18
AlexandraRadut21

AlexandraRadut21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.02.2016
Care ar putea fi cauza?

View Postandy1992, on 14 februarie 2016 - 01:59, said:

Ti-a murit HDD.
Incearca sa faci ce e mai jos. Scoate bateria si tine apasat butonul de power 45 de secunde, apoipune bateria la loc :S .
http://ccm.net/forum...es-not-power-up

View Postandy1992, on 14 februarie 2016 - 01:59, said:

Ti-a murit HDD.
Incearca sa faci ce e mai jos. Scoate bateria si tine apasat butonul de power 45 de secunde, apoipune bateria la loc :S .
http://ccm.net/forum...es-not-power-up


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate