Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Configurare router Belkin (Conexiune Rds pppoe))

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
micutzzu87

micutzzu87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.02.2016
Buna seara am si eu nevoie de ajutorul vostru.o trec direct la subiect.Am internet in Iasi de la Rds conexiune pppoe cu user name si parola si un router dlink dir 501 . totul in regula tot merge mai putin wi-fi ul care e ffff prost si piez cam 60 % din viteza la net. am un alt router wifi Belkin f5d7632-4   ( http://www.belkin.co...k_man.pdf Â) . problema ca ca router-ul belkin in loc de mufa wan are mufa adsl si nu stiu daca este vre-un adaptor de la rj 11 la rj 45 . poate cineva a ma ajute sa il configurez din portul lan 1 de la  dir 501 actualul router in alt port de la belkn pentru un wi-fi mai bun.sper ca m-am facut inteles si multumesc.

Attached Files



#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Sunt doua protocoale total diferite, nu e doar o diferenta de mufe.

Pe scurt, Belkin e inutil, iar DIR 501 e prost.

Poti insa folosi Belkin pe post de AP, pentru a mari raza de acoperire wifi.
Conectezi prin cablu, la mufele LAN cele 2 dispozitive, iar pe Belkin il pui in mod AP (dezactivare DHCP).

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca te astepti ca sa ai aceiasi viteza prin WIFI ca prin cablu, te inseli. Pe de alta parte depinde si ce module WIFi ai la dispozitivele pe care le folosesti.

Edited by pasilla, 13 February 2016 - 22:58.


#4
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Fa rost de un tp-link 740 si scapi de teroare.
dir 501 sunt pentru oameni care doresc sa iasa din starea de calm, te duce la disperare - numai prin schimbarea fw va functiona cit de cit iar belkin ( e un chin) avind in vedere ca este ADSL , pentru romtelepom versiunea veche cu mufe rj 11 . Adaptoare nu exista din simplul fapt ca nu sunt compatibile semnalele .

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
@xilo - tp-link 740 e tot o pocnitoare!

#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
E pocnitoare in sensul ca nu are specificatii excelente insa din ceea ce poate face face tot si o face excelent.L-am avut eu mai bine de 8 luni si a mers impecabil,acum am un 1043nd v2 si nu pot spune acelasi lucru.

#7
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Singura sansa e sa cauti un soft custom made, daca se gaseste asa ceva sau vreo modalitate sa faci din lan1 port wan. Am facut asta cu succes pe un huawei hg 655b, alea ce se primesc la romtelecom clicknet, care e tot adsl si acum folosesc pe pppoe.

#8
kostty

kostty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.11.2010
Ai reușit ceva cu el ca și pe mine ma interesa sa folosesc la fel ca și tine un router ADSL în lan1 RJ47

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate