Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Blackberry p9982 - Porsche Design

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
paulpaul25

paulpaul25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.05.2012
Buna

As vrea sa trec de la Apple la Blackberry. Un telefon care imi place cu adevarat este p9982 porsche design.
Nu am avut ocazia sa vad unul live pana acuma dar m-am uitat la mai multe review-uri pe internet, si am citit mai multe impresii.

As vrea sa stiu de la cineva care are sau a avut de lucru cu asa ceva, care este impresia generala, si mai ales cum se comporta telefonul.
Eu nu tin foarte mult la partea de costumizare, la personalizare si treburi de genul pentru ca in acest caz nu as fi trecut niciodata de pe Android. Ce ma deranja foarte mult la Android erau erorile, muuultele momente de lag, sau in care telefonul pur si simplu nu mai raspundea la comenzi.

La sistemul celor de la Apple apreciez foarte mult simplitatea si eficienta, nu ai parte de lag, sau de erori stupide si repetate si mai presus de toate e foarte bine aranjat, gasesti totul foarte usor, mi se pare un sistem foarte user frendly.
Cam asta as avea nevoie si de la Blackberry, un sistem de operare intuitiv si care sa se muleze pe nevoile mele - internet, mail, camera, whatsapp, facebook, youtube, mesaje si aplicatii precum olx sau okazii.

Bateria la iPhone ma tine undeva la 12 ore in conditiile in care eu il folosesc, si pot sa spun ca sunt impacat cu asta.

Pe langa fluiditatea sistemului si lipsa erorilor nejustificate apreciez la un telefon, modul cum arata, un mare plus pentru piele, fibra de carbon, sticla si aluminiu, adica la materialele premium.

As vrea sa stiu daca este ceea ce caut eu sau nu, vreau sa spun ca imi place iPhone, dar noile modele nu mi se par la fel de frumoase si as vrea sa schimb ceva. Tin sa precizez ca am ales p9982-ul pentru ca este un telefon putin mai exclusivist, un telefon pe care nu il vezi de 100 de ori pe zi.

#2
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
stai linistit la iphone.

#3
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Dupa 4 sau 5 BB am trecut la Iphone ! Acum MULTUMIT !!! Porsche Design BB are niste caracteristici de r....t "imbracate frumos" si branduit ! Te-ai uitat la caracteristici ? Cam la fel ca Vertu cu "diamante" dar mai prost telefon ca un Nokia !!!

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postpaulpaul25, on 13 februarie 2016 - 21:44, said:

Buna

........
In primul rand iti spun ca e diferenta mare intre iOs si BBOs.
Te vei adapta destul de rapid, si avantajul e pentru BB.

#5
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
bis, bes, beş, ...
am un bb şi navighez pe net cu opera, îţi dai seama?
ălalalt browser, nativ, merge doar bis/bes cu operatorii, sau dacă ai wifi.
fugi de bb că sunt pe tobogan şi merg în jos.

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostFAP, on 13 februarie 2016 - 22:00, said:

Dupa 4 sau 5 BB am trecut la Iphone ! Acum MULTUMIT !!! Porsche Design BB are niste caracteristici de r....t "imbracate frumos" si branduit ! Te-ai uitat la caracteristici ? Cam la fel ca Vertu cu "diamante" dar mai prost telefon ca un Nokia !!!
Caracteristicile nu au nici o legatura cu functionarea. Sistemul de operare e mult mai bine facut si optimizat.
La fel cum iOS bate la fund orice Android.
Am toate trei, dar cel mai mult imi place BB urmat de iOS.

#7
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postericmario, on 13 februarie 2016 - 22:02, said:

In primul rand iti spun ca e diferenta mare intre iOs si BBOs.
Te vei adapta destul de rapid, si avantajul e pentru BB.
Asta e cea mai buna gluma din ultimul timp ! Cu Q 10 am zis ca ...imi smulg parul din cap din cauza meniului , a camerei , a navigarii pe internet , a wi-fi....mult etc. ! Si pana la Bold 9700 "zburdam" prin meniuri ! Q 10 e destul de nou si il tin printr-un sertar !

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postnycolae, on 13 februarie 2016 - 22:03, said:

bis, bes, beş, ...
am un bb şi navighez pe net cu opera, îţi dai seama?
ălalalt browser, nativ, merge doar bis/bes cu operatorii, sau dacă ai wifi.
fugi de bb că sunt pe tobogan şi merg în jos.
Sunt curios ce BB ai tu? Sigur nu are BB10, pentru ca altfel nu ai spune aberatiile astea.

Edited by ericmario, 13 February 2016 - 22:08.


#9
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postericmario, on 13 februarie 2016 - 22:05, said:

Caracteristicile nu au nici o legatura cu functionarea. Sistemul de operare e mult mai bine facut si optimizat.
La fel cum iOS bate la fund orice Android.
Am toate trei, dar cel mai mult imi place BB urmat de iOS.
Mai om bun tu vinzi BB ??? Ar fi singurul motiv sa afirmi asta ! Am avut (si am) BB din 2007 incoace...mai multe modele incepand de la cele cu "sfera" ! Acum cu Q 10 am renuntat de TOT ! M-am uitat si la Passport dar...NU !!!

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostFAP, on 13 februarie 2016 - 22:06, said:

Asta e cea mai buna gluma din ultimul timp ! Cu Q 10 am zis ca ...imi smulg parul din cap din cauza meniului , a camerei , a navigarii pe internet , a wi-fi....mult etc. ! Si pana la Bold 9700 "zburdam" prin meniuri ! Q 10 e destul de nou si il tin printr-un sertar !
Cu tot respectul, dar Q10 nu-i tocmai varful de lance de la BB, intelegi ce zic?
E ca si cum ai spune ca te-ai lecuit de Samsung pentru ca ai avut un J. Posted Image

#11
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postericmario, on 13 februarie 2016 - 22:13, said:

Cu tot respectul, dar Q10 nu-i tocmai varful de lance de la BB, intelegi ce zic?
E ca si cum ai spune ca te-ai lecuit de Samsung pentru ca ai avut un J. Posted Image
Cand l-am luat eu nu aparuse nimic mai bun !!! Din '96 pana acum am avut aproape absolut toate varfurile din telefoane ! Dar aici subiectul e altul nu sa ma laud eu cu ce am sau ce am avut !

Edited by FAP, 13 February 2016 - 22:29.


#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostFAP, on 13 februarie 2016 - 22:28, said:

Cand l-am luat eu nu aparuse nimic mai bun !!! Din '96 pana acum am avut aproape absolut toate varfurile din telefoane !
Acum te inteleg... ai avut aproape toate varfurile de telefoane, dar totusi nu ai trecut de Q10. Posted Image

#13
paulpaul25

paulpaul25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.05.2012

View PostFAP, on 13 februarie 2016 - 22:00, said:

Dupa 4 sau 5 BB am trecut la Iphone ! Acum MULTUMIT !!! Porsche Design BB are niste caracteristici de r....t "imbracate frumos" si branduit ! Te-ai uitat la caracteristici ? Cam la fel ca Vertu cu "diamante" dar mai prost telefon ca un Nokia !!!

M-am uitat la caracteristici si deasta am zis sa intreb pe cineva care are sau a avut bb, ca sa nu dau cu bota in blata. Ideea e ca nu am habar, la iPhone caracteristicile sunt destul de low, multi spun ca in ziua de azi un dual core e un fel de pipi de dinozaur, dar in realitate la modul cum se misca, la modul cum iti transpune toate lucrurile eu zic ca bate multe telefoane cu nume de procesor de jumatate de pagina, la fel despre memoria Ram si altele.

De asta ma gandeam, ca se poate ca si sistemul lui bb sa functioneze la fel, adica sa fie optimizat foarte bine pentru ceea ofera si mai ales pentru cat are nevoie telefonul respectiv.

#14
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postericmario, on 13 februarie 2016 - 22:31, said:

Acum te inteleg... ai avut aproape toate varfurile de telefoane, dar totusi nu ai trecut de Q10. Posted Image
Daca toata familia mea are Iphone 6S....inseamna ca am trecut sau nu ? Ce.........nu intelegi ? Ce BB ai si ce face...inafara de nervi ? Zi aici ce caracteristici are BB Porsche Design si cat de performant e ? Daca mai vorbesc si de pret ?
http://www.connect.r...p9983-graphite/
Aveam un BB 9700 , m-a prins o ploaie pe munte si l-am inecat ! Am vrut BB , Q 10 era cel mai bun atunci , m-a umplut de nervi si GATA !
Si GATA si cu tine ca subiectul e altul !!!

View Postpaulpaul25, on 13 februarie 2016 - 22:41, said:

M-am uitat la caracteristici si deasta am zis sa intreb pe cineva care are sau a avut bb, ca sa nu dau cu bota in blata. Ideea e ca nu am habar, la iPhone caracteristicile sunt destul de low, multi spun ca in ziua de azi un dual core e un fel de pipi de dinozaur, dar in realitate la modul cum se misca, la modul cum iti transpune toate lucrurile eu zic ca bate multe telefoane cu nume de procesor de jumatate de pagina, la fel despre memoria Ram si altele.

De asta ma gandeam, ca se poate ca si sistemul lui bb sa functioneze la fel, adica sa fie optimizat foarte bine pentru ceea ofera si mai ales pentru cat are nevoie telefonul respectiv.
Ce Iphone ai ? Ce vrei de la un telefon ???

Edited by FAP, 13 February 2016 - 22:43.


#15
paulpaul25

paulpaul25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.05.2012
Inteleg ca la prima vedere este un telefon over priced, dar totusi sunt de parere ca nu se poate compara cu Vertu sau altele din gama asta care deja par arogante.

Nu stiu voi, dar eu modelul acesta de bb il vad ca pe o varianta premium a lui Z10, poate putin costumizat la capitolul estetica in ceea ce priveste interfata.

@FAP -Am scris si in descriere, vreau un telefon cu suport pentru cele mai comune aplicatii, browser de internet, whatsapp, facebook, mail, mesaje si youtube in principal.

Momentan am un 5s, si nu pot sa-i reprosez nimic. Doar ca il am de ceva vreme si asta si-a cam pus amprenta asupra lui la capitolul estetica.

Edited by paulpaul25, 13 February 2016 - 22:48.


#16
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postpaulpaul25, on 13 februarie 2016 - 22:47, said:

Inteleg ca la prima vedere este un telefon over priced, dar totusi sunt de parere ca nu se poate compara cu Vertu sau altele din gama asta care deja par arogante.

Nu stiu voi, dar eu modelul acesta de bb il vad ca pe o varianta premium a lui Z10, poate putin costumizat la capitolul estetica in ceea ce priveste interfata.

@FAP -Am scris si in descriere, vreau un telefon cu suport pentru cele mai comune aplicatii, browser de internet, whatsapp, facebook, mail, mesaje si youtube in principal.

Momentan am un 5s, si nu pot sa-i reprosez nimic. Doar ca il am de ceva vreme si asta si-a cam pus amprenta asupra lui la capitolul estetica.
Mai degraba a lui Q 20 ! Z 10 nu are qwerty !

#17
paulpaul25

paulpaul25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.05.2012

View PostFAP, on 13 februarie 2016 - 22:49, said:

Mai degraba a lui Q 20 ! Z 10 nu are qwerty !

Cred ca are loc o confuzie mica, e vorba de P9982
http://www.gsmarena....p_9982-5856.php

#18
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postpaulpaul25, on 13 februarie 2016 - 22:51, said:

Cred ca are loc o confuzie mica, e vorba de P9982
http://www.gsmarena....p_9982-5856.php
Ai dreptate ! Atunci Z 20 ! Eu inainte de Iphone 6 S am cochetat putin cu 9983 dar nu m-a convins !
PS - Bunul nostru "prieten" ericmario nu doreste sa ne spuna ce "bijuterie" are si nici sa argumenteze ceva inafara de...."e mai bun frate BB" !!!

Edited by FAP, 13 February 2016 - 22:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate