Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Cazul Bodnariu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4174 replies to this topic

#1
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Pentru ca mai toate topicele legate direct de caz sau care au avut legatura tangentiala cu cazul s-au inchis deschid acest topic, pentru a aduce informatii noi cu privire la acest caz.

Un protest inedit in sprijinul familiei Bodnariu apartine Bisericii Betania din Dublin
Acestia au strans jucarii pe care le-au trimis la ambasada norvegiei, pentru a fi daruite prin intermediul ambasadei tututor copiilor rapiti de barnevernet

[ https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/12669507_826632760782292_6252119836317101977_n.jpg?oh=bf7e7d9e6038940622f730234ba982c9&oe=573315DD&__gda__=1462052075_1c9e12718ac54508766194dd31b63249 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12650922_826632810782287_3076402872324831343_n.jpg?oh=004ff49ebcd7b765561ac0632a288393&oe=572CA5E7 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ThinkAbout, 13 February 2016 - 20:32.


#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
BOR a trimis ceva?

Edited by Serafim606, 13 February 2016 - 20:34.


#3
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,023
  • Înscris: 03.07.2008
Copiii familiei Bodnariu plini de VÂNĂTĂI şi JULITURI. EXPLICAŢIILE celor de la Barnevernet ridică mari SEMNE DE ÎNTREBARE

#4
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015
Pentru idiotii care mai cred ca brarahat e o pajiste cu miei si norvegia o oaza de civilizatie.

Matei avea pe spate o julitură urâtă și vânătăi, iar Ioan avea vânătăi pe față. La întrebările părinților prin care se cereau detalii, reprezentanții Barnevernet nu a dat prea multe explicații, trecând repede peste aceste aspecte. Explicațiile lor (a Barnevernet) erau că din vina lui Matei, el a căzut pe spate, iar Ioan s-a împiedicat pe scări și a căzut cu fața de trepte. Noi ne întrebăm, dacă ar fi avut aceste semne copiii în momentul în care au fost luați în custodie, Marius ar mai fi fost astăzi în libertate?

Este tot mai clar că Barnevernet nu urmărește interesul superior al copilului, ci subminarea sistematică a autorității părintești și, în special, autoritatea tatălui. Distrugerea valorilor familiale și ruperea legăturilor dintre copii și părinți, iată care este de fapt misiunea și rațiunea de a exista a lui Barnevernet!

Așa cum se va putea dovedi în scurtă vreme, cazul Bodnariu este un caz de persecuție și discriminare religioasă, cu încălcări grave ale libertății de conștiință, în particular, dreptul părinților de a-și educa copiii în conformitate cu valorile şi convingerile lor religioase, drept stipulat în Convenția Europeană a Drepturilor Omului. Astfel de abuzuri sunt de neacceptat într-o societate democratică",

http://www.stiripesurse.ro/dezvaluiri-socante-despre-copiii-familiei-bodnariu-aveau-vanatai-si-julituri_982503.html
http://adevarul.ro/l...e74a/index.html

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostSerafim606, on 13 februarie 2016 - 20:33, said:

BOR a trimis ceva?
Cica o duzina de rugaciuni.

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014

View Postgumball3000, on 13 februarie 2016 - 20:41, said:

Cica o duzina de rugaciuni.

Rugaciuni gratuite sau platite?

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pana acum eu am auzit pt mizeria asta doar versiunea romanasilor cu copiii avortati sau sechestrati. Exista pe undeva si versiunea statului norvegian sau o punem pe aici de o retardare in cerc?

View PostSerafim606, on 13 februarie 2016 - 20:43, said:



Rugaciuni gratuite sau platite?
Cu taxa inversa.

#8
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postgumball3000, on 13 februarie 2016 - 20:44, said:

Pana acum eu am auzit pt mizeria asta doar versiunea romanasilor cu copiii avortati sau sechestrati. Exista pe undeva si versiunea statului norvegian sau o punem pe aici de o retardare in cerc?
Versiunea statului Norvegia, exista daca respectivul caz trecea prin instanta de judecata
Atunci puteai sa discuti de versiunea oficiala, caci hotararea avea autoritatea lucrului judecat
Pana atunci ne putem intreba care-s variantele unor puleti din administratia publica, angajati de privati [au externalizat serviciul de protectie al copilului], puleti care pe de o parte au atributii legate de functie iar pe de alta legate de profit
cum dreaq au putut impaca norvegienii, notiunea de interes superior al copilului care este neaducatoare de castiguri cu cea de investitori privati ai barnevernetului al caror singur scop este maximizarea profitului?

Edited by ThinkAbout, 13 February 2016 - 20:51.


#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostArkenton, on 13 februarie 2016 - 20:40, said:

Așa cum se va putea dovedi în scurtă vreme, cazul Bodnariu este un caz de persecuție și discriminare religioasă, cu încălcări grave ale libertății de conștiință, în particular, dreptul părinților de a-și educa copiii în conformitate cu valorile şi convingerile lor religioase, drept stipulat în Convenția Europeană a Drepturilor Omului. Astfel de abuzuri sunt de neacceptat într-o societate democratică",
Eu de acolo inteleg ca daca e ok cu Allah sa-ti arunci copilul pe scari, atunci e o greaseala ca cineva sa-ti rapeasca "sange din sangele tau/ eu il fac eu il omor".
Misto logica.
La fel de ok este si sa nu-ti supraveghezi plodul si sa-l lasi sa-si ascuta coltii intr-un triplutulup pe scari.

Treaba asta cu cazutul pe scari, ochi vineti si scos minim doi dinti o auzeam prin comunism de la femeile batute de soti, ca uitau mancarea pe foc si se duceau sa-l vada pe nea nicu in orele lui de glorie.

Edited by gumball3000, 13 February 2016 - 20:54.


#10
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postgumball3000, on 13 februarie 2016 - 20:51, said:

Eu de acolo inteleg ca daca e ok cu Alah sa-ti arunci copilul pe scari, e o greaseala ca cineva sa-ti rapeasca "sange din sangele tau/ eu il fac eu il omor".
Misto logica.
logica ta este de rasul papadiei
nu de alta dar aruncarea copilului pe scari este infractiunea de lovitura si alte vatamari ori, functie de rezultatul urmarit, se poate califica ca tentativa de omor/omor
prin urmare postarile dumitale au un singur scop, sa duca in derizoiu discutia

Edited by ThinkAbout, 13 February 2016 - 20:54.


#11
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

View Postgumball3000, on 13 februarie 2016 - 20:44, said:

Pana acum eu am auzit pt mizeria asta doar versiunea romanasilor cu copiii avortati sau sechestrati. Exista pe undeva si versiunea statului norvegian sau o punem pe aici de o retardare in cerc?
poti sa te duci sa faci o intrebare la sediul brarahat. iti vor spune ca au in vedere interesul superior al copilului.
sau poti sa te informezi din alte surse.
una din ele.
http://www.stopbarnevernet.com/stories

View Postgumball3000, on 13 februarie 2016 - 20:51, said:

Eu de acolo inteleg ca daca e ok cu Allah sa-ti arunci copilul pe scari, atunci e o greaseala ca cineva sa-ti rapeasca "sange din sangele tau/ eu il fac eu il omor".
Misto logica.
La fel de ok este si sa nu-ti supraveghezi plodul si sa-l lasi sa-si ascuta coltii intr-un triplutulup pe scari.

Treaba asta cu cazutul pe scari, ochi vineti si scos minim doi dinti o auzeam prin comunism de la femeile batute de soti, ca uitau mancarea pe foc si se duceau sa-l vada pe nea nicu in orele lui de glorie.
misto intelegere

#12
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,370
  • Înscris: 20.02.2008

View Postgumball3000, on 13 februarie 2016 - 20:51, said:

Eu de acolo inteleg ca daca e ok cu Allah sa-ti arunci copilul pe scari, atunci e o greaseala ca cineva sa-ti rapeasca "sange din sangele tau/ eu il fac eu il omor".
Misto logica.
La fel de ok este si sa nu-ti supraveghezi plodul si sa-l lasi sa-si ascuta coltii intr-un triplutulup pe scari.

Treaba asta cu cazutul pe scari, ochi vineti si scos minim doi dinti o auzeam prin comunism de la femeile batute de soti, ca uitau mancarea pe foc si se duceau sa-l vada pe nea nicu in orele lui de glorie.

Daca ar fi fost atat de simpla situatia, totul era inchis de mult. Dar nu e asa. Ei vor castiguri. Atat. Ii doare in p_la de copii.

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostThinkAbout, on 13 februarie 2016 - 20:54, said:

logica ta este de rasul papadiei
nu de alta dar aruncarea copilului pe scari este infractiunea de lovitura si alte vatamari ori, functie de rezultatul urmarit, se poate califica ca tentativa de omor/omor
prin urmare postarile dumitale au un singur scop, sa duca in derizoiu discutia
Am completat in timp ce scriai, ca sa se inteleaga mai bine unde bat.
Personal nu pot sa dau crezare unui caz, doar pe baza afirmatiilor unei singure parti.

#14
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

View PostThinkAbout, on 13 februarie 2016 - 20:54, said:

prin urmare postarile dumitale au un singur scop, sa duca in derizoiu discutia
ei,
nu-l condamna chiar asa repde.
deocamdata nu stie ce vorbeste.
dar poate se dumireste.

ni ma ca rimeazaPosted Image

View Postgumball3000, on 13 februarie 2016 - 20:57, said:

Am completat in timp ce scriai, ca sa se inteleaga mai bine unde bat.
Personal nu pot sa dau crezare unui caz, doar pe baza afirmatiilor unei singure parti.
stai linistit. nu esti singurul . exact asa gandesc si eu.
dar aici nu mai e cazul

Edited by Arkenton, 13 February 2016 - 21:00.


#15
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
astazi au ajuns protestele si in Athena in sprijinul familiei Bodnariu
[ https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12729170_780506698722124_3381314164480166852_n.jpg?oh=638a0e60df9d07690a198bf32276e7fe&oe=572D4C28 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


cred ca 16 aprilie iese la protest toata Norvegia
atunci o sa fie un imens protest in intreaga lume

#16
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Ne-am trezit noi, dăștepții de români să schimbăm legea Norvegiană. Ce cretini. NU vă convine legea, marș acasă (așa aș face în locul Norvegiei).

Merg parlamentarii români cu 10 clase să schimbe legea în Norvegia. Câtă ipocrizie.......

Legea e clară: Îți ATINGI copilul cu o curea, ți l-am luat. EI s-au scuzat că cică au dat doar o palmă. Pentru palma aia , au pierdut copilul. Foarte bine. Marș acasă în România unde îți poți bate în voie copilul că mda.. așa e legea la noi.

Edited by Rhesus, 13 February 2016 - 21:06.


#17
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Iată ce spun norvegienii însisi în ziarele norvegiene…
(Si asta, nu cu mult timp în urmă, ci în 2015. Citatele sunt luate chiar din Aftenposten care astăzi cam tace…):
“Vi har skapt et barnevern som sliter ut både barn og familier, fremfor å gi dem håp og motivasjon. Noe må gjøres!”
adică
“Am creat un Barnevern care îi oboseste/termină si pe copii si pe părinți, înainte de a le da speranță si motivație. Ceva trebuie făcut!”
“Mange opplever dessuten barnevernet som lite ydmykt, slik at en familie må føre en veldig lang kamp før etaten innser at de har gjort noe galt hvis dette er tilfellet.”
adică
“Mulți percep Barnevernet ca puțin modest/rezonabil, astfel că o familie trebuie să ducă o luptă foarte mult timp până când agenția își dă seama că a făcut ceva greșit, dacă este cazul.”
“… det er på tide at det blir opprettet en uavhengig evalueringskommisjon, som kan evaluere og kontrollere alt arbeidet barnevernet gjør.”
adică
"... este timpul pentru înființarea unei comisii de evaluare independentă, care poate evalua și controla toată activitatea pe care Barnevernet o face."

#18
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,899
  • Înscris: 02.02.2007
Daca Norvegia nu ar fi fost pe o insula, aceste lucruri ar fi fost rezolvate! ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate