Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Terminator Genisys 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
MihaiProg

MihaiProg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 08.02.2016
Terminator Genisys 2015:
http://www.imdb.com/title/tt1340138/
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/bc/Terminator_Genisys.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Kyle Reese se ofera voluntar pentru a se intoarce inapoi in timp s-o apere pe Sarah Connor, care se afla in primejdie din cauza unui robot T-800 trimis sa o omoare. Totodata, Kyle trebuie sa aiba grija si ca fiul lor, John, sa fie in siguranta. Numai ca o fractura neasteptata care survine in linia temporara face ca lucrurile sa se desfasoare complet diferit decat anticipase. Kyle ajunge intr-o versiune total diferita a trecutului sau, in care abia reuseste sa se orienteze. Insa printre inamicii extrem de periculosi cu care trebuie sa se confrunte, Kyle descopera ca are si alianti de nadejde, printre care si pe Gardian, pe care poate conta in incercarea lui de a schimba deznodamantul evenimentelor si a reseta viitorul.

#2
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,640
  • Înscris: 26.03.2009
destul de slab filmul.

#3
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
E vechi, ce cauta aici la filme noi?

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,233
  • Înscris: 19.08.2005
Poate acum la vazut.

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
@IvanMihai, exista topic dedicat acestui film.
http://forum.softped...e__hl__ genisys

#6
MihaiProg

MihaiProg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 08.02.2016
@tom_1133:
Nu am stiut de existenta acelui topic altfel nu il postam. Scuze!

Filmul este din 2015.

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Nu trebuie sa iti ceri scuze !
Eu doar te-am informat cu dovezi, ca sa nu crezi ca te mint.

#8
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
vazut....

#9
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,048
  • Înscris: 10.09.2005
E vechi, e și alb negru de vechi ce e. Și probabil și mut.

#10
Jo3y

Jo3y

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 09.08.2007
Mie mi-a placut f mult!

#11
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015
Vazut si io pe teveu, chiar n-aveam ce face altceva, asa ca ta-daaa, am deschis teveu'.
Dupa episodul precedent imi jurasem ca nu ma mai uit la seria asta.
Da' pana la urma e un film simpatic.

Bine, serioase is primele doua. Din toate punctele de vedere.
Al treilea nu e asa serios dar are trucaje memorabile, tipa e iconica...
Al patrulea e o ratare.
Asta al cincilea e aproape comedie da' e simpatic. Nu e de vazut la cinema, da' de umplut o duminica seara la teveu e.

#12
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 10.09.2014
Al 3lea e o baștină. Ăsta de acum e simpatic. Cel cu Christian Bale este, părerea mea, și el bun. Eșecul e numărul 3: E un rahat de film bun de aruncat.

#13
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View PostLeopardSurd, on 10 martie 2016 - 11:30, said:

Al 3lea e o baștină. Ăsta de acum e simpatic. Cel cu Christian Bale este, părerea mea, și el bun. Eșecul e numărul 3: E un rahat de film bun de aruncat.
Ba mie mi se pare invers, 3 merge binisor, 4 e slab.
Basina nu e niciunul.

Dintre toate seriile astea, dupa LOTR zic eu ca vine T.
Ar fi fost Matrix prima dar din pacate doar ep.1 a fost exceptional, in 2 si 3 au incercat sa faca ceva si n-au reusit decat partial.
Nu e rau dar e confuz.

#14
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
The Terminator (1984) e film de categoria B dar cu o poveste ce face filmul sa depaseaca pragul de categoria B;
Terminator 2: Judgment Day (1991) e un film de actiune cu efecte speciale explozive si o poveste buna.
Terminator 3: Rise of the Machines (2003) alt film de actiune cu si mai multe efecte speciale dar cu o poveste slaba, Kristanna Loken ce mai fura ochii.
Terminator Salvation (2009) un film cu o poveste/intriga buna dar prost pusa in scena/regizata, iar efectele speciale parca sunt mai slabe decat in partile II si III !
Terminator Genisys (2015) e un film cu si mai multe efecte speciale decat in partile II si III dar cu un scenariu haotic, o  poveste "handicapato stupida" presarata cu mai multa comedie decat in celelalte parti.

#15
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View Posttom_1133, on 11 martie 2016 - 16:38, said:

The Terminator (1984) e film de categoria B dar cu o poveste ce face filmul sa depaseaca pragul de categoria B;
Terminator 2: Judgment Day (1991) e un film de actiune cu efecte speciale explozive si o poveste buna.
Terminator 3: Rise of the Machines (2003) alt film de actiune cu si mai multe efecte speciale dar cu o poveste slaba, Kristanna Loken ce mai fura ochii.
Terminator Salvation (2009) un film cu o poveste/intriga buna dar prost pusa in scena/regizata, iar efectele speciale parca sunt mai slabe decat in partile II si III !
Terminator Genisys (2015) e un film cu si mai multe efecte speciale decat in partile II si III dar cu un scenariu haotic, o  poveste "handicapato stupida" presarata cu mai multa comedie decat in celelalte parti.
Cam asa ceva numai ca in plus:
- T1 a reusit sa fie un B care a ajuns cult
- T2 da, memorabil din toate pdv
- efectele in T3 mie mi s-au parut memorabile, urmarirea aia cu macaraua si masinile ghidate prin nanoboti e de referinta; altfel am zis si io ca e mai slab
- T4 cum zici, n-ar fi rau dar are 3 minusuri majore:
1) nici un personaj sau legatura cu alealalte, exceptand numele de Connor si Reese, plus cadrul si coordonatele actiunii ca si consecinte a ce a fost inainte
2) tipul ala semi-robot joaca... well, nu ca fieru' ci ca lemnu'; Arnold asa cum e joaca "ca feru'"
3) efectele cum zici, nimic memorabil
- T5 am zis si io ca e mai mult comedie dar are personajele consacrate, care insa actioneaza cu totul altfel datorita imbulelii liniei temporale & shit, plus toate hinturile referitor la episoadele anterioare etc.
Dintre toate, cel mai pe alaturi e T4.

Edited by tarmasundar, 11 March 2016 - 17:40.


#16
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015
T 4 mi a placut are o atmosfera aparte , aia post apocaloptica , pana atunci nu era asa ceva in seria T .

#17
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da, dar se putea si mai bine.
Filmul este sters, nu are nimic memorabil ! pur si simplu il vezi acum si peste doua ore ai uitat ce s-a intamplat in film.

#18
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015
Yep, Bale nu reuseste sa dea un rol iconic, desi ar fi altfel capabil.
Tipu' alalalt joaca ce sa zic, cam ca mine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate