Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

UCDC - Merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
raluux

raluux

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.02.2016
Buna! Sunt foarte interesata de doua specializari din cadrul Universitatii Crestine "Dimitrie Cantemir" din Bucuresti si anume: Facultatea de Management Turistic si Comercial si Limbi Straine engleza-japoneza. Japoneza deja o cunosc la un nivel conversational.

As aprecia enorm povestile unor fosti sau actuali studenti privind orele de curs, profesorii, modul de admitere, chiar si despre colegi/atmosfera. Sunt foarte indecisa la momentul actual si as avea mare nevoie de niste sugestii. Merita sa fii student al UCDC?

Ma gandeam sa aplic la Universitatea Bucuresti insa majoritatea persoanelor mi-au spus ca desi se presupune a fi mai recunoscuta de angajatori fiind de stat, organizarea lasa mult de dorit, destul de multi profesori au o atitudine necorespunzatoare si in general nu sunt foarte multumiti. In consecinta, desi mi-as fi dorit sa merg la UB prefer sa urmez o facultate unde chiar sa fiu pasionata atat de ceea ce studiez cat si de atmosfera generala care include organizare, profesori, colegi etc. (pe cat se poate). Chiar daca ati fost/sunteti studenti ai altor Universitati (Romana-Americana, Hyperion etc) dar pe specializarea de turism sau limbi straine cu engleza-japoneza mi-ar face placere sa citesc detalii si despre acestea, daca merita sau nu.

Orice sugestie este binevenita, repet, m-ar ajuta enorm orice recomandare, idee, experienta personala fie aici sau in PM avand in vedere ca sunt nehotarata si trebuie sa iau o decizie!! Posted Image

Va multumesc din suflet pentru timpul acordat  !!! Posted Image  Posted Image Posted Image

P.S.: Ceea ce am spus mai sus in legatura cu Universitatea Bucuresti este parerea mea stricta si personala, nu vreau sa influentez pe nimeni in luarea deciziei de a urma UB, intradevar este o universitate cu prestigiu, de stat si prin urmare in mod normal, mult mai recunoscuta decat cele private, doar ca aceasta este doar de parerea/alegerea mea de a nu urma UB, asa ca sa nu va lasati neaparat influentati de cele auzite de mine sau afirmate mai sus, trebuie sa fie decizia voastra. Posted Image

Edited by raluux, 13 February 2016 - 14:12.


#2
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Am terminat anul trecut UCDC engleza - japoneza. merita si nu prea. O sa gasesti aceeasi stare de dezorganizare. Probleme freventa ca nu sunt sali. Cu japoneza o sa o iei de la inceput, dar se fac eforturi pt a face grupa de avansati. Eu ti-as recomanda sa faci totusi UB daca se poate. Cred ca o sa iti deschida mai multe usi in viitor. Daca mai ai intrebari vb in privat.

#3
raluux

raluux

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.02.2016

View PostAntitheft, on 13 februarie 2016 - 14:33, said:

Madalina, tu esti baiete?

Daca vorbeai cu mine, nu, nu sunt Madalina. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate