Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Telefon pentru parinti, buget 550 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Anonimus_98

Anonimus_98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.09.2014
Salut!
Caut un telefon pentru mama mea pana in 550 de lei. Sa fie neaparat dual sim. Si pe cat se poate fara xiaomi sau meizu... Chiar daca stiu ca sunt cele mai bune, dar ea mai scapa telefonul... Si il atunci la gunoi dupa. Marci ca huawei sau lenovo merg ca acolo gasesti fara probleme. Ea isi doreste sa mearga cat mai bine, fiindca telefonul pe care l-a avut inainte numai probleme i-a creat. Multumesc!

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007
un punct de plecare

http://www.compari.r...-sim-da/?view=2

Edited by r_murphy, 13 February 2016 - 10:03.


#3
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
lenovo a 5000. baterie mare rau, dual sim, rezistent

#4
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 12.07.2010
Nokia 225 Dual SIM, vreo 200 lei, tastatură clasică, 2,8 " display, simplu, foarte bun pentru vârsta a doua, singura problemă:  e 2G.

#5
Anonimus_98

Anonimus_98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.09.2014
Ea chiar se foloseste de facebook si aplicatii de genul, 3g si alte minuni. Doar ca mai scapa telefonul :))

#6
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Lumia 550

#7
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,655
  • Înscris: 20.09.2010
Lumia cu windows phone. Tile-uri mari si usor de personalizat, smartphone bun pentru persoane in virsta

#8
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007
exista si pentru android ceva de genul asta ...

https://play.google....d.launcher.demo

#9
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2010
Lumia 435 sau 550.

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006

 Sidorin, on 13 februarie 2016 - 10:12, said:

Nokia 225 Dual SIM, vreo 200 lei, tastatură clasică, 2,8 " display, simplu, foarte bun pentru vârsta a doua, singura problemă:  e 2G.

 amami, on 13 februarie 2016 - 10:56, said:

Lumia cu windows phone. Tile-uri mari si usor de personalizat, smartphone bun pentru persoane in virsta

De unde stiti ce varsta are mama lui?

#11
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Tinand cont ca initiatorul e nascut in 1998, probabil maica-sa are in jur de 45 de ani. Nu cred ca are nevoie de telefon de senior sau launcher pt seniori, mai ales daca spune ca intra pe facebook. A spus ca vrea ceva la care gaseste piese in tara, atat.

Edited by Robiacs, 13 February 2016 - 12:24.


#12
Anonimus_98

Anonimus_98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.09.2014
Multumesc Robiacs, este exact cum ai spus. Eu personal m-am uitat la un Huawei y6, e pe emag la 570 de lei... Pare numai bun pentru ce are nevoie ea. Voi ce parere aveti? Problema la windows phone e ca s-a obisnuit acum cu android si mi-ar fi greu sa-i explic ce si cum. Acest huawei y6 are 2 gb ram ceea ce imi ofera siguranta ca se va misca bine... Procesorul e mai slab decat cel de pe xiaomi, dar nu are nevoie neaparat de el, nu foloseste aplicatii asa de greoaie.

#13
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Huawei Y6 are autonomie modesta si spatiu mic pt aplicatii (~4GB).

Lumia 640 Dual SIM https://www.price.ro...d=1176314&asc=1
Fara restrictii la mutare aplicatii pe card, camera mai buna, autonomie mai mare
Spoiler


#14
Anonimus_98

Anonimus_98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.09.2014
Sa trecem peste faptul ca am zis deja ca nu ma intereseaza windows phone fiindca e un telefon pe cale de disparitie, si in afara fluiditatii mai bune numai dezavantaje aduce. Asta in primul rand, in al doilea rand nici nu are specificatii asa de wow: tot 8 gb are, din care probabil ca ai maxim 6 liberi, nu e o diferenta prea mare. Rami mai putini, dar asta daca as vrea sa fiu carcotas; in acest caz chiar nu e nevoie de mai mult. Procesor un pic mai bun, dar care nu prea exceleaza. Autonomia e intr-adevar mai buna... dar nu cat sa acopere dezavantajele. Pana la urma asta se intampla peste tot aici; degeaba se intreaba despre un telefon, cei care recomanda vor recomanda intotdeauna aceleasi telefoane, cele care le plac lor iar cei care intreaba oricum de obicei se decid singuri. Eh...

#15
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Oamenii astia nu sunt aici ca sa iti zica ce vrei sa auzi dar ceea ce ar trebui sa auzi. La 550 lei nu prea ai optiuni incat sa te resfeti. Ti s-a zis de A500 si de lumia, tu daca vrei Y6, ia-l.

#16
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013

 Anonimus_98, on 13 februarie 2016 - 17:31, said:

nu ma intereseaza windows phone fiindca e un telefon pe cale de disparitie
Asta e doar parerea ta.

 Anonimus_98, on 13 februarie 2016 - 17:31, said:

tot 8 gb are, din care probabil ca ai maxim 6 liberi, nu e o diferenta prea mare.
Da, dar fata de Android pot fi mutate pe card, e o diferenta importanta.

#17
Anonimus_98

Anonimus_98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.09.2014
Pai eu le cer ce sa-mi recomande, daca le zic sa imi dea cea mai buna varianta cu android sa nu.mi mai dea cu windows. De aceea am si cerut parerea legat de y6, poate e o varianta mai buna decat acel lenovo fiindca are 2 gb ram. Poate ca ma insel. De aia cer eu parerea lor, nu sa-mi zica windows aici, windows acolo cand eu nu vreau windows.

Edited by Anonimus_98, 13 February 2016 - 17:51.


#18
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Pai pune in balanta, autonomie vs. ram, care crezi ca ar fi varianta agreata de utilizator, in cazul tau, mama.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate