Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Ejaculez fara sa-mi dau seama inainte de ejacularea completa.

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Salut, am 17 ani si in urma cu o luna am fost la medicul urolog care mi-a prescris tratament cu o crema crema cu steroizi Betaderm timp de o luna, deoarece a ajuns la concluzia ca am fimoza de gradul 1 pentru ca nu-mi puteam decalota penisul.

Astazi se implinesc 30 de zile de cand sunt sub tratament, iar acum imi pot decalota penisul. Insa mai am doar 2 probleme:

1. Glandul este sensibil la atingere.
La inceput a fost foarte sensibil, chiar si cand suflam, iar acum pot sa-l mai ating, desi simt o usturime. Asta cred ca se va rezolva in timp, deci o sa trec la cea de-a doua problema.

2. Ejaculez fara sa-mi dau seama cand ma masturbez.
La masturbare ejaculez 3-4 picaturi inainte de ejacularea completa. Adica in timp ce o fac, fiind excitat, observ 3-4 picaturi de sperma iesin din capul penisului. Asta este ejacularea precoce sau ce este?
Luni voi merge la medic, dar vreau sa-mi spuneti daca stiti va rog frumos, ce boala este?
Mai pe scurt, in timp ce ma masturbez, imi curg 3-4 stropi de sperma fara sa-mi dau seama, eu fiind foarte excitat. La ejacularea finala este totul normal, insa consider ca e o problema grava din moment ce ejaculez in timp ce o fac...
Vreau sa stiu ce problema este si ce o sa-mi prescrie medicul?

Multumesc mult!

Edited by Alinalin65, 13 February 2016 - 00:46.


#2
alinmihai1

alinmihai1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 13.10.2015
Esti sigur ca aia e sperma?poate fi doar lubrifierea....e incolora sau alba?

#3
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Sa-i "multumesti" mamei tale pentru decalotarea pe care n-a facut-o la timp !!!! Asta se face pana la varsta de 5-6 ani ...

#4
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View PostAlinalin65, on 13 februarie 2016 - 00:45, said:

Mai pe scurt, in timp ce ma masturbez, imi curg 3-4 stropi de sperma fara sa-mi dau seama, eu fiind foarte excitat. La ejacularea finala este totul normal, insa consider ca e o problema grava din moment ce ejaculez in timp ce o fac...

Nu-i nicio problema, e normal.

View Postshymano, on 13 februarie 2016 - 01:16, said:

Sa-i "multumesti" mamei tale pentru decalotarea pe care n-a facut-o la timp !!!!

Vorbesti prostii.

#5
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Daca pe viitor nu merge decalotarea, stai linistit, se poate opera si e o operatie foarte simpla, dureaza maxim 10 minute...

#6
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View PostAlinalin65, on 13 februarie 2016 - 00:45, said:

La masturbare ejaculez 3-4 picaturi inainte de ejacularea completa. Adica in timp ce o fac, fiind excitat, observ 3-4 picaturi de sperma iesin din capul penisului. Asta este ejacularea precoce sau ce este?

Nu, asta e ceva normal.

Ca idee, la contact sexual fara prezervativ,ar trebui avuta ceva grija la chestia asta, deoarece acel lichid poate contine spermatozoizi.

Ejaculare precoce inseamna ceva de genul ejaculare in sub 1 minut de la inceperea efectiva a actului sexual, in mod constant.

Edited by Damascus77, 13 February 2016 - 09:03.


#7
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Lichidul ala se numeste lichid preejaculator si functioneaza ca un lubrifiant natural.
Asta nu inseamna ca ejaculezi precoce.
Ejacularea e aia dupa care iti pierzi erectia.
Cat despre glandul sensibil, e normal.
Daca a stat pana acum cu "caciula" pe cap, normal ca e sensibil.
Dar in timp senzatia se va atenua.

#8
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Postjeffy86able, on 13 februarie 2016 - 09:23, said:

Lichidul ala se numeste lichid preejaculator si functioneaza ca un lubrifiant natural.
Asta nu inseamna ca ejaculezi precoce.
Ejacularea e aia dupa care iti pierzi erectia.
Cat despre glandul sensibil, e normal.
Daca a stat pana acum cu "caciula" pe cap, normal ca e sensibil.
Dar in timp senzatia se va atenua.

Exact.
@initiator: go out there and get some pussy. :naughty:

#9
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
asa cum spuneau si ceillalti, e normal; e doar pt lubrefiere, dar intradevar poate contine spermatozoizi, deci atentie la contact sexual neprotejat;

#10
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014

View Postshymano, on 13 februarie 2016 - 01:16, said:

Sa-i "multumesti" mamei tale pentru decalotarea pe care n-a facut-o la timp !!!! Asta se face pana la varsta de 5-6 ani ...

La tine a fost nevoie sa ti-o beleasca mama ta?
Uite ca la mine nu mi-a decalotat mama nimic si n-am avut probleme.
Am impresia ca treaba cu decalotatul la copii e doar un mit urban.

#11
ylav69

ylav69

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 162
  • Înscris: 12.12.2015

View Postbanculescu, on 13 februarie 2016 - 10:12, said:

asa cum spuneau si ceillalti, e normal; e doar pt lubrefiere, dar intradevar poate contine spermatozoizi, deci atentie la contact sexual neprotejat;

Despre ce contact sexual vorbim, bre!?
Manuela trebuie protejata, nu cumva sa rămână borțoasă!?Posted Image

... lubrifiere

Edited by ylav69, 13 February 2016 - 11:15.


#12
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010

View PostSerafim606, on 13 februarie 2016 - 11:03, said:


La tine a fost nevoie sa ti-o beleasca mama ta?
Uite ca la mine nu mi-a decalotat mama nimic si n-am avut probleme.
Am impresia ca treaba cu decalotatul la copii e doar un mit urban.
De unde stii ca nu ti-a belit-o cand erai mic ?? Ai intrebat-o ?? Sau tu-ti aduci aminte ce faceai zilnic la varsta de 4-5 ani ...???
Daca n-aveti habar, nu mai bateti campii ... intrebati un doctor. Daca nu si-o decaloteaza copilul singur, in mod natural, da, trebuie sa i-o beleasca parintele. Ideea era ca trebuie facuta la varsta mica, nu sa stai pana la 17 ani.Posted Image
Cat de redus sa fii sa te gandesti la operatie, cand treaba se poate face simplu, usor, in timpul imbaierii copilului ?? Pana in 5 ani poate fi invatat singur sa o decaloteze, s-o spele cum trebuie; i-o lasi sa stranga branza acolo, sa iesi cu ea in piata sau ce ??
Stim ca trebuie sa stam pe net, insa nu stim ca puta copilului trebuie belita la timp; ati ramas in urma, mai cititi si altceva in afara de prostii ...

#13
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Postshymano, on 13 februarie 2016 - 13:26, said:

De unde stii ca nu ti-a belit-o cand erai mic ?? Ai intrebat-o ?? Sau tu-ti aduci aminte ce faceai zilnic la varsta de 4-5 ani ...???
Daca n-aveti habar, nu mai bateti campii ... intrebati un doctor. Daca nu si-o decaloteaza copilul singur, in mod natural, da, trebuie sa i-o beleasca parintele. Ideea era ca trebuie facuta la varsta mica, nu sa stai pana la 17 ani.Posted Image
Cat de redus sa fii sa te gandesti la operatie, cand treaba se poate face simplu, usor, in timpul imbaierii copilului ?? Pana in 5 ani poate fi invatat singur sa o decaloteze, s-o spele cum trebuie; i-o lasi sa stranga branza acolo, sa iesi cu ea in piata sau ce ??
Stim ca trebuie sa stam pe net, insa nu stim ca puta copilului trebuie belita la timp; ati ramas in urma, mai cititi si altceva in afara de prostii ...

Hai, ma, termina cu prostiile. Mai bine intreaba tu un doctor, sau mai informeaza-te inainte sa afirmi ca mama trebuie sa-ti beleasca puta cand esti mic. Preputul e sudat de gland la nastere, iar desprinderea completa n-are loc, de obicei, pana la pubertate, fiind dependenta de nivelul de androgeni. Asa ca la un copil de 4-5 ani n-ai cum sa i-o belesti complet fara sa-i produci trauma.

Edited by Mr_Who, 13 February 2016 - 13:45.


#14
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015

View Postalinmihai1, on 13 februarie 2016 - 00:51, said:

Esti sigur ca aia e sperma?poate fi doar lubrifierea....e incolora sau alba?

E incolora din cate am vazut.
Deci este normal sa curga acel lichid? Banuiesc ca fiecare om are acel lichid pentru lubifiere, deci banuiesc ca e ca si problema asta a fost doar in mintea mea...
Cat despre sensibilitatea glandului, stiti cumva in cate luni va trece? Oare isi va pierde din sensibilitate daca in fiecare zi ating glandul cu degetele si apoi ii dau cu jetul de la apa?

Va multumesc enorm pentru raspunsuri!

#15
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
La unii copii decalotarea nu e facuta deloc. Acolo se ajunge la operatie; nu-i vorba ca trebuie sa i-o belesti pana-i rupi ata p..ii.

#16
depechetoi

depechetoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.02.2016

View PostMr_Who, on 13 februarie 2016 - 13:44, said:

Hai, ma, termina cu prostiile. Mai bine intreaba tu un doctor, sau mai informeaza-te inainte sa afirmi ca mama trebuie sa-ti beleasca puta cand esti mic. Preputul e sudat de gland la nastere, iar desprinderea completa n-are loc, de obicei, pana la pubertate, fiind dependenta de nivelul de androgeni. Asa ca la un copil de 4-5 ani n-ai cum sa i-o belesti complet fara sa-i produci trauma.
Noi am crescut fete si n-am avut habar de operatiunea asta la baieti dar una dintre fiicele noastre are baiat. Doctorita a certat-o pe fii-mea ca nu decaloteaza  puta copilului. De doua ori pe zi...

#17
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Postdepechetoi, on 14 februarie 2016 - 04:40, said:

Noi am crescut fete si n-am avut habar de operatiunea asta la baieti dar una dintre fiicele noastre are baiat. Doctorita a certat-o pe fii-mea ca nu decaloteaza  puta copilului. De doua ori pe zi...

Doctorita de familie, nu? Evident, doamna doctor n-a avut puta ei personala, sa stie cum sta treaba cand esti copil, si mai trebuie sa studieze problema, inainte sa certe mamicile ca nu decaloteaza fortat un preput fuzionat, riscand sa-i provoace copilului leziuni si fimoza patologica. Uite niste materiale care prezinta chestiunea, n-are rost sa mai citez, suficient de retinut ca jumatate dintre baieti nu ajung la retractabilitate completa pana dupa 10 ani, si nici nu se pune problema igienei unei regiuni protejate natural in copilarie, a unui gland pe care nu se poate acumula smegma pentru ca e fuzionat, deci nu exista spatiu in care sa se poata acumula ceva; e ca si cum ai incerca sa-ti belesti pielea de pe deget ca sa speli muschiul dedesubt. Posted Image

http://www.mamica.ro...usi-si-baietei/

http://pediatruldebu...la-baietei.html

Edited by Mr_Who, 14 February 2016 - 09:33.


#18
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Chestia asta cu decalotarea se face cand e mic copilu', adica mic-mic, gen cateva luni, un an sau asa ceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate