Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Boxe LOGITECH Z313

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
ryphel94

ryphel94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 05.03.2013
Imi plac foarte mult boxele astea http://www.altex.ro/...3-2-1-25w-negru .. singurul lucru care ma deranjeaza e ca nu au buton de reglare bass.
As putea gasi ceva mai bun intr-un buget de 150 ron? Specific ca vreau sa cumpar de la altex, am acolo si alte produse si vreau sa fie totul intr-o singura comanda.

#2
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Decat boxele acelea, mai bine mergi pe Myria http://www.altex.ro/...a-2-1-20w-negru. Brandul Myria apartine grupului Altex. In banii astia nu cred sa gasesti ceva mai bun. Ai reglaj de bass si treble, cititor usb/card si telecomanda incluse.

#3
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,690
  • Înscris: 06.07.2005

View Postconstant7, on 12 februarie 2016 - 22:50, said:

Decat boxele acelea, mai bine mergi pe Myria

Decat ceva decent, mai bine niste pocnitori ?

#4
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Ceva decent fiind ce? Logitech-urile alea? Pun pariu cu tine pe orice ca pocnitorile alea Myria suna mai bine decat pocnitorile celelalte Logitech.

#5
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
de la altex http://www.altex.ro/...00-2-1-45w-maro

mai ieftine https://www.price.ro...id=404733&asc=1

#6
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Ce pocnitori recomandati, akai, myria, voi stiti macar ce recomandati sau pur si simplu va uitati la pret si atat?
Mergi pe logitech aia.

View Postconstant7, on 13 februarie 2016 - 01:01, said:

Ceva decent fiind ce? Logitech-urile alea? Pun pariu cu tine pe orice ca pocnitorile alea Myria suna mai bine decat pocnitorile celelalte Logitech.

Pe cat?

#7
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
@kevlar Tu macar stii ce e acela un amplificator audio si cum sunt construite sistemele acestea ieftine, fie ca se numesc Logitech, Myria, Akai etc? Stii cum arata o schema de amplificator? Sau ce e un traductor electroacustic?Toate boxele insirate aici sunt niste petarde, macar Myria au reglaje de tonuri, ceea ce ridica mult calitatea auditiei, plus cititor usb si telecomanda. Si ce tot ii dai cu Logitech? Logitech-urile suna infect, chiar si sistemele mai scumpe: bass bubuit, lipsa de transparenta a sunetului etc. O varianta mai buna pentru @initiator ar fi fost boxele Microlab, dar nu am vazut la Altex si nici in limita de pret dorita de @initiator.

#8
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011
Logitech sunt cele mai bune, la banii astia.

#9
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015

View PostElihu_66, on 13 februarie 2016 - 18:37, said:

Logitech sunt cele mai bune, la banii astia.

Argumenteaza. Pe cuvant daca nu iau ambele boxe- Logitech si Myria, le desfac si fac un review! Posted Image Cu conditia sa le plateasca fanii Logitech! Posted Image

Bun, hai sa vedem ce-ar avea in plus Logitech fata de Myria- la modelele specificate. Logitech- putere 25W, Myria 20W. Presupun ca satelitii ambelor sisteme au cca 5W, asa incat woofer-ul Logitech sa spunem ca ar fi mai puternic- 15W fata de 10W. 5W transpusi in presiune acustica (pentru ca urechea percepe unde sonore, nu W) sunt insignifianti si nu inseamna ca se aud basii pe jumatate mai tare, pentru ca perceptia urechii umane este una logaritmica, nu liniara. Posibil ca in afara de renumita bubuiala tip Logitech, sa nu se auda nimic calitativ in ceea ce priveste semnalul audio. Ca electronica, majoritatea cacatelelor astora de boxe folosesc circuite integrate audio, deci nu putem vorbi ca sunt una mai de calitate decat cealalta. Mai raman difuzoarele, care toate sunt niste chinezisme ieftine, sa nu-si inchipuie cineva ca se folosesc difuzoare... profesionale (!?) la sistemele acestea. Mai raman incintele, care pentru bass-reflex-ul woofer-ului se calculeaza si se construieste foarte usor. Deci in nicun caz nu vor fi diferente sesizabile auditiv in ceea ce priveste calitatea. Un plus ar fi pentru no-name-uri in ceea ce priveste cutiile satelitilor- am vazut ca unele sisteme folosesc incinte de lemn, spre deosebire de unele "de firma" care folosesc cutii de plastic, difuzoarele din acestea sunand "spart" si oribil pe unele frecvente. Despre difuzoarele satelitilor n-are rost sa discutam, toate sunt niste ragalii care suna si ele cumva.

Sa recapitulam deci: puteri aproape identice, difuzoare ieftine, electronica similara, plus Myria cititor usb/card, corectie ton joase/inalte si telecomanda. Care-s mai "bune"? Posted Image

Edited by constant7, 13 February 2016 - 19:11.


#10
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011
Din punct de vedere calitativ, Logitech sunt destul de superioare, in toate aspectele. Cei care au testat aceasta marca pot sa confirme acest lucru.

#11
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Eu ma refer strict la cele doua modele. Logitech sunt intr-adevar "superioare": la "mauşi". :)

#12
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013

View PostElihu_66, on 13 februarie 2016 - 21:32, said:

Din punct de vedere calitativ, Logitech sunt destul de superioare, in toate aspectele. Cei care au testat aceasta marca pot sa confirme acest lucru.

Au testat boxe Logitech de 1000 lei si isi dau cu parerea despre un model low-end de 100 lei. Relevant!

#13
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
ryphel94, locuiesti cumva prin insulele Kiribati si vrei sa comanzi de la un Altex din Romania sau cum ?!
Mergi fratioare in Altexul acela, sau chiar in mai multe (eventual si pe la alti retaileri) si asculta cu propriile urechi tot ce au aia in magazin, in bugetul tau, si gata.
Pai, ne-ntrebi pe noi ?!
Cu ocazia asta testezi mouse-ul sau tastatura, ma rog ce vrei tu sa mai iei, sa vezi cum iti stau mainile pe ele...

Mi s-a-ntamplat si mie sa merg asa, hai-hui, prin Altex, si nu numai, si fiind atras de galagia de la standul cu sisteme audio, am mers acolo si-am inchis sonorul, pe rand, la toate sistemele in jurul a 100lei, si-asa am ajuns la concluzia ca cel mai frumos sunau niste prostioare de la ACME, nu Logitech, nu Trust, nu Philips si alte produse de firma.

PS: Logitech n-au cum sa fie destul de superioare fata de nimic, fiindca, morfologic, nu se poate.
PS2: eu ti-as sugera, initiator, sa ajungi la 200lei si sa iei niste 2.0 de pe la Edifier sau Microlab.

#14
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Initial primul lucru a fost sa-i recomand sa mearga sa le asculte. :) Dar m-am prins in "vartejul" explicatiilor. Am vrut sa inteleaga ca in spatele afirmatiilor se afla o minima logica si un strop de experienta.

#15
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Am eu z313 si regret profund ca le-am luat. Sunt proaste, urla pe anumite frecvente de joase, sunt facute extrem de prost si ieftin. Am desfacut wooferul si stiu ce spun. Nu recomand nimanui sa le ia. Nu stiu cum sunt celelalte pocnitori care costa la fel, dar pocnitorile astea logitech nu le recomand.

#16
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
"Problema boxe logitech z313" http://forum.softped...-logitech-z313/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate