Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Dormit in sufragerie?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
82 replies to this topic

#1
sighinau

sighinau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 28.12.2015
Ce parere aveti despre dormitul in sufragerie sau in living pe englezeste? Sufrageria nu a fost facuta pentru a fi o camera de familie, de zi in care sa-ti inviti prietenii? Cum sa stai pe canapea si sa dormi sa pui paturi dupa ce pleaca prietenii? Ce e asta oameni buni?

#2
alinmihai1

alinmihai1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 13.10.2015
Lipsa de spatiu?o solutie temporara?ce e asa nemaivazut?Posted Image

Cat despre invitat prieteni,la tine vin zilnic prietenii?Posted Image

Edited by alinmihai1, 12 February 2016 - 21:03.


#3
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
In casa lui omul doarme unde vrea!

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,402
  • Înscris: 15.12.2009
Am dormit o data in bucatarie. Nu m-a intrebat nimeni pe strada de ce, si nici nu m-a aratat cu degetul.

 Antitheft, on 12 februarie 2016 - 21:13, said:

A cui sufragerie?

Cum se potriveste nick-ul cu intrebarea :lol: :lol:

#5
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pfff. Cum sa deschizi un asa topic? :))))

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
In liceu m-a invitat un coleg pe mine si inca vreo doi colegi la el acasa caci uitase ceva si nu statea departe de liceu.
Cand am ajuns acasa la el am aflat (ca sa nu spun am fost socati) ca el dormea pe hol, sora lui in dormitor si parintii lui in celalalt dormitor.

Erau mari amandoi (colegu' meu si sora lui) si nu mai puteau dormi in acelasi pat ori aceeasi camera.
Si plus de asta, @bietu a pus punctul pe i

Quote

In casa lui omul doarme unde vrea !


#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 sighinau, on 12 februarie 2016 - 21:01, said:

Ce parere aveti despre dormitul in sufragerie sau in living pe englezeste? Sufrageria nu a fost facuta pentru a fi o camera de familie, de zi in care sa-ti inviti prietenii? Cum sa stai pe canapea si sa dormi sa pui paturi dupa ce pleaca prietenii? Ce e asta oameni buni?
La tine in casa faci ce vrei. Sau ai vreo problema cu ce fac altii in casa lor?
"Ce e asta oameni buni?"

#8
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Dacă locuința respectivă are 100000mp,5000 camere,atunci ar fi posibil să se considere dormitul în sufragerie o blasfemie.
Dar,având în vedere că marea majoritate a românilor(cei ce trăiesc în România),locuiesc în blocuri cu un număr minim de camere(oricum,poate nu și-ar permite mai multe),dormitul în sufragerie este o necestitate,mai alest pentru cazurile în care sunt mult mai mulți cei ce locuiesc față de pentru câți este proiectată locuința respectivă.
Plus că,fiecare face ce vrea în casa lui:
Dacă vrea să doarmă pe preș la ușă,acolo doarme,indiferent de cât de indignate sunt babele aferente scării de bloc respective!

Edited by ASCENDED, 12 February 2016 - 21:20.


#9
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
da cum sa dormi in cort cand mergi la munte? Nu mai bine cauti un hotel de 6 stelute?

#10
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,250
  • Înscris: 24.01.2008
Din acelasi ciclu: cica unii dorm si prin hoteluri.  Cum sa dormi unde-au mai dormit altii ?

#11
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Eu cunosc o tipa care doarme cu barbata-su si copila de 12 ani in sufragerie, cumnata in dormitor si bunicii in bucatarie. Beat that!

(Imi povestea ca sex, canci!)

#12
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Intrebare de baraj

Quote

Dormit in sufragerie?
Raspuns distrugator

Quote

dorm oriunde ma simt bine


#13
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

 sighinau, on 12 februarie 2016 - 21:01, said:

Cum sa stai pe canapea si sa dormi sa pui paturi dupa ce pleaca prietenii? Ce e asta oameni buni?
Eu mai pățeam așa când veneam cherchelit acasă și nu mă primea nevasta în dormitorPosted Image Ce era să fac ?Dormeam ca un prunc neîntors!

#14
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

 tom_1133, on 12 februarie 2016 - 21:16, said:

In liceu m-a invitat un coleg pe mine si inca vreo doi colegi la el acasa caci uitase ceva si nu statea departe de liceu.
Cand am ajuns acasa la el am aflat (ca sa nu spun am fost socati) ca el dormea pe hol, sora lui in dormitor si parintii lui in celalalt dormitor.

Erau mari amandoi (colegu' meu si sora lui) si nu mai puteau dormi in acelasi pat ori aceeasi camera.
Si plus de asta, @bietu a pus punctul pe i

Lasa bre , ca se putea si mai rau. Daca il puneau sa doarma in cada ?
Venea tac-su beat si il mai si spala pe cap . Nu mai vorbesc , daca avea sora-sa pantecaraie si ii facea vreo clatita pe tricou ? E bine pe hol , fratele meu .... e bine . Posted Image

Edited by JurasikMan, 12 February 2016 - 21:40.


#15
sighinau

sighinau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 28.12.2015

 itzi-bitzi, on 12 februarie 2016 - 21:29, said:

Eu cunosc o tipa care doarme cu barbata-su si copila de 12 ani in sufragerie, cumnata in dormitor si bunicii in bucatarie. Beat that!

(Imi povestea ca sex, canci!)
sexul ca sexul insa cum sa doarma in bucatarie? adica intelegeam daca mutau bucataria in balcon ceva si aveau usa separata la camera prin care sa iasa insa stau cu patul acolo unde e aragazul, frigiderul? Pai daca vine barbata-su de la munca si vrea sa manance ce face? Intra peste ei sau ii aduce mancare nevasta-sa in camera? Copil de 12 ani in aceeasi camera? ...

Stiam si eu pe cineva care avea 2 camere, in una dormea ma-sa, ta-su cu un copil mic, in cealalta sor-sa in timp ce el dormea intr-un balcon cu un pat din ala pliant si un radiator pe ulei. Pai ce ba asta-i viata? Cred ca si-a dat si ala seama pana la urma ca a plecat.

Edited by euribiontuL, 13 February 2016 - 18:21.
eliminat limbaj licentios


#16
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009
Pana la urma ce are daca dormi acolo? O spui de parca sufrageria ar fi folosita pe post de wc, nu pentru dormit...


 sighinau, on 12 februarie 2016 - 21:41, said:

sexul ca sexul insa cum sa doarma in bucatarie? adica intelegeam daca mutau bucataria in balcon ceva si aveau usa separata la camera prin care sa iasa insa stau cu patul acolo unde e aragazul, frigiderul? Pai daca vine barbata-su de la munca si vrea sa manance ce face? Intra peste ei sau ii aduce mancare nevasta-sa in camera? Copil de 12 ani in aceeasi camera? ...
Stiam si eu pe cineva care avea 2 camere, in una dormea ma-sa, ta-su cu un copil mic, in cealalta sor-sa in timp ce el dormea intr-un balcon cu un pat din ala pliant si un radiator pe ulei. Pai ce ba asta-i viata? Cred ca si-a dat si ala seama pana la urma ca a plecat.

Da ma, nush cum sa-ti spun, da' nu are toata lumea aia zece mii de euro salar pe luna, plus alte bonusuri pe care probabil le ai tu daca esti capabil sa faci asemenea afirmatii. Si daca omu' nu poate mai mult... ce sa faca? Ah, ca or fi si d-aia carora le place asa, sa doarma inghesuiti, nu contest, dar sunt foarte putini comparativ cu cei care sunt obligati sa doarma inghesuiti, din lipsa posibilitatilor de mai bine.

Edited by euribiontuL, 13 February 2016 - 18:22.


#17
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 gabitu73, on 12 februarie 2016 - 21:33, said:


Eu mai pățeam așa cĂąnd veneam cherchelit acasă și nu mă primea nevasta Ăźn dormitorPosted Image Ce era să fac ?Dormeam ca un prunc neĂźntors!

De ce vorbesti la trecut?

#18
sighinau

sighinau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 28.12.2015

 dasvik, on 12 februarie 2016 - 21:42, said:

Pana la urma ce are daca dormi acolo? O spui de parca sufrageria ar fi folosita pe post de wc, nu pentru dormit...
sufrageria ar trebui folosita pe post de camera de zi in care iti inviti prietenii sa bea o cafea, sa povestiti nu unde sa puneti paturi pe canapea sa dormiti in fiecare zi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate