Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Achizitionare de cleme pentru casti la telefoane

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mibo06

mibo06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2009
Buna!

Desi pe multi ne pasioneaza telefoanele, si castile reprezinta un accesoriu foarte util.
Insa in ultimii ani aproape toate perechile de casti nu mai vin la pachet cu clema de prindere, foarte utila in a preveni desprinderea acestora din urechi in timpul mersului si/sau din cauza greutatii firelor si a nodului - multi dintre voi sigur patiti la fel!

Pe de alta parte insa, aceste cleme se pot desprinde de fir si se pierd sau fie se strica si trebuie inlocuite.

Intrebare: stie cineva de unde se pot procura din Romania cleme pentru casti ?? - ma intereseaza orientativ vreo 20 de bucati ca sa am si de rezerva.

Ceea ce caut arata ca in aceste fotografii.

Variante excluse cu care ma gandesc ca si voi sunteti de acord:
- cumpararea de cleme cu tot cu perechi de casti (am deja cateva perechi de casti, ca urmare nu am ce face cu alte cateva perechi de casti, si aceste cleme se vor strica/pierde si ele dupa un timp si tot asa...)
- Pretul prea mare -> La o cautare pe google am gasit varianta asta cu preturi excesiv de mari , dar si a doua varianta pe Amazon. -> mai in gluma, mai in serios, pana si carligele de prins hainele la uscat sunt mai ieftine.
Cred ca si voi sunteti de acord ca aceste piese trebuie sa aiba un pret foarte mic sa fie accesibile, dar personal nu am gasit nicaieri, nici macar pe olx sau magazine de piese electronice.

Ma poate ajuta cineva ?
Multumesc frumos.

Edited by mibo06, 12 February 2016 - 17:45.


#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Uite aici: http://www.aliexpres...2477758958.html
Mai cauta si alte oferte pe aliex, poate gasesti si mai ieftin.

#3
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Viziteaza cateva service-uri GSM. Eu nu ma ocup cu asa ceva decat in familie, si tot am vreo 4 perechi de casti stricate, cu cleme in stare buna.

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 06.07.2005

 mibo06, on 12 februarie 2016 - 17:33, said:

Variante excluse cu care ma gandesc ca si voi sunteti de acord:
- cumpararea de cleme cu tot cu perechi de casti (am deja cateva perechi de casti, ca urmare nu am ce face cu alte cateva perechi de casti, si aceste cleme se vor strica/pierde si ele dupa un timp si tot asa...)

La banii astia n-as zice sa excluzi varianta. Cu 10 lei ti-ai facut plinul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate