Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Roaming national prelungit

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Poate s-a mai vorbit si-n alta parte despre asta, eu nu am citit nimic, dar va reamintesc ca parteneriatul dintre Digi.Mobil si Vodafone s-a prelungit cu inca un an, un lucru bun zic eu. Acu' astept sa-si extinda si acoperirea proprie pentru ca eu n-am vazut nicio schimbare din 2010 pana acum in judetul meu(Olt)
Cum am iesit din oras adio semnal propriu, bun venit roaming.
Acolo in articol scrie ca Digi.Mobil are acoperire in 85℅ din populatie ceea ce mi-e greu sa cred pentru ca in localitatea mea, si in celelalye localitati vecine nici urma de semnal propriu. Acu' mai astept, poate pana in 2017 vor ajunge si cu antenele pe la mine. Parca erau obligati sa acopere 99℅ din populatie cu 3g pana in 2017 sau 2018 si cred ca zona mea n-o va ocoli deoarece  e o zona foarte populata si toti operatorii au 3g, Vodafone chiar si 4g in zona, pana si Telekom are 3g in zona.


http://m.zf.ro/busin...-un-an-15057791


Postare placuta! :)

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
decand au lansat 4G-ul merge ca un cur 3G-ul lor.

#3
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 Mihai_3, on 12 februarie 2016 - 16:37, said:

decand au lansat 4G-ul merge ca un cur 3G-ul lor.

subscriu

#4
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
In Bucuresti merge mai bine 3G de la Digi decat 3G de la Telekom.

#5
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
Cu tot respectul....
cine vorbea de Telekom aici ?!

#6
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 Mihai_3, on 12 februarie 2016 - 16:37, said:

decand au lansat 4G-ul merge ca un cur 3G-ul lor.
Si culmea, ar fi trebuit sa mearga mai bine dupa lansarea 4g deoarece majoritatea s-au mutat de pe 3g pe 4g pentru ca oferea trafic nelimitat si viteza mai mare.

@Robiacs Telekom daca nu-si vor moderniza reteaua in cirand vor fi depasiti de Digi.Mobil. Deja le sufla in ceafa, Telekom mai are vreo 5.5 milioane de clienti pe partea mobila si Digi.Mobil de cand cu prepaidul cred ca au ajuns undeva pe la 3.5 milioane de clienti.

 Mihai_3, on 12 februarie 2016 - 16:42, said:

Cu tot respectul....
cine vorbea de Telekom aici ?!
A facut o comparatie intee cele 2, n-a facut nimic rau.
Da' totusi, hai sa fim seriosi, Telekom merge mai bine ca Digi.Mobil. Pe Telekom prind in medie 5-6 mbps iar pe Digi.Mobil 2-3 mbps.

#7
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Adica se prelungeste agonia clientilor Digi Mobil care se asteptau la acoperire in reteaua proprie.

#8
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 24.05.2007

 heinz, on 12 februarie 2016 - 16:34, said:

Acolo in articol scrie ca Digi.Mobil are acoperire in 85℅ din populatie ceea ce mi-e greu sa cred.......
Putina atentie la "nuanta", gandeste-te ca 85% din populatie se poate afla in doar 25% din teritoriu (suprafata) asa ca poti vedea ca ei afirma ca au ajuns la 90-95% din populatie dar cu suprafata acoperita....e alta treaba. Respect.Posted Image

#9
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
bethlen: aia o sa se intample intr-un final...cine stie cand.

heinz: este logic este cum spui, insa realitatea este alta dupa cum se vede.

RDS-ul a luat "disponibilul" de la 3G si l-a pus pe 4G si apoi au intarit oferta de telefoane 4G.
Got it ? ..... Asta este realitatea observabila de noi ca clienti.

Edited by Mihai_3, 12 February 2016 - 16:52.


#10
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 caralumba, on 12 februarie 2016 - 16:49, said:


Putina atentie la "nuanta", gandeste-te ca 85% din populatie se poate afla in doar 25% din teritoriu (suprafata) asa ca poti vedea ca ei afirma ca au ajuns la 90-95% din populatie dar cu suprafata acoperita....e alta treaba. Respect.Posted Image
Mi se pare ceva anormal sa acoperi sate uitate de lume iar un sat, defapt mai multe sate cu vreo 20000 de locuitori(vreo 7-8 sate) sa nu aiba acoperire proprie. :(

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 bethlen, on 12 februarie 2016 - 16:47, said:

Adica se prelungeste agonia clientilor Digi Mobil care se asteptau la acoperire in reteaua proprie.

Oricum ar fi fost tu tot despre agonie ai fi postat, agonia celor care se asteptau la acoperire proprie, agonia celor care nu mai au roaming. In anul ala in care RN e prelungit, nu se asteapta extinderea acoperirii? Cred ca esti mai in agonie decat clientii lor.

Edited by MembruAnonim, 12 February 2016 - 17:15.


#12
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

 Mihai_3, on 12 februarie 2016 - 16:42, said:

Cu tot respectul....
cine vorbea de Telekom aici ?!
Am facut o comparatie. Niciuna nu straluceste la serviciile pe care le ofera, dar macar una dintre ele are un pret corect pt ce ofera.

 heinz, on 12 februarie 2016 - 16:46, said:

Si culmea, ar fi trebuit sa mearga mai bine dupa lansarea 4g deoarece majoritatea s-au mutat de pe 3g pe 4g pentru ca oferea trafic nelimitat si viteza mai mare.

@Robiacs Telekom daca nu-si vor moderniza reteaua in cirand vor fi depasiti de Digi.Mobil. Deja le sufla in ceafa, Telekom mai are vreo 5.5 milioane de clienti pe partea mobila si Digi.Mobil de cand cu prepaidul cred ca au ajuns undeva pe la 3.5 milioane de clienti.

A facut o comparatie intee cele 2, n-a facut nimic rau.
Da' totusi, hai sa fim seriosi, Telekom merge mai bine ca Digi.Mobil. Pe Telekom prind in medie 5-6 mbps iar pe Digi.Mobil 2-3 mbps.
Exact, Telekom nu e cu mult mai departe de Digi, insa are niste preturi de cacat in comparatie cu Digi. In 2 saptamani, cand imi expira contractul cu ei, se vor mai adauga 4 abonamente portate din Telekom la Digi.

Asa e, la Telekom prind si eu 5-6mbps iar la Digi 2-3mbps. Problema e ca sunt locuri in care internetul merge foarte-foarte prost in comparatie cu Digi. De exemplu, la metrou merge cat de cat pe Digi, la Telekom e pauza. Sau la mine in casa, sunt momente cand pe Telekom pur si simplu n-am semnal sau am semnal slab, iar pe Digi am semnal full non-stop.

Edited by Robiacs, 12 February 2016 - 17:51.


#13
dc1806

dc1806

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 29.05.2015
Telekom a aliniat prețurile cu orange si peste vodafone conform ex CEO!cu prețurile cred ca vor rămâne daca mai continua asa in viitorul apropiat!

#14
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Portocala are cele mai nesimtite preturi, da' nici cu Telekom nu mi-e rusine. :naughty:
10 euro pentru 50 gb net fix la portocala e exagerat de scump, si 60 de lei la Telekom pentru sarma de 2 mbps....
Sa nu mai amintesc de infrastructura Telekom, oras de 60000 de locuitori cu sarma de maxim 22 mbps in 2016 cand concurenta are 1gbps....

Nu credeam ca voi spune asta da' imi este dor de romtelecom, romtelecomul statului, ala inainte de a fi privatizat. Am ratat ocazia sa avem si noi un operator al statului de telecomunicatii. Era frumos sa avem si acum un romtelecom mobil care sa concureze cu orange, Vodafone, Cosmote/Telekom si Digi.Mobil, care sa aduca bani bugetului de stat.....ce vremuri.....apuse din pacate! :(

#15
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 bethlen, on 12 februarie 2016 - 16:47, said:

Adica se prelungeste agonia clientilor Digi Mobil care se asteptau la acoperire in reteaua proprie.

Lasa-i ca stau bine unde stau, de abia ca se mai aeriseste reteaua premium.

#16
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 heinz, on 12 februarie 2016 - 18:06, said:

Nu credeam ca voi spune asta da' imi este dor de romtelecom, romtelecomul statului, ala inainte de a fi privatizat. Am ratat ocazia sa avem si noi un operator al statului de telecomunicatii. Era frumos sa avem si acum un romtelecom mobil care sa concureze cu orange, Vodafone, Cosmote/Telekom si Digi.Mobil, care sa aduca bani bugetului de stat.....ce vremuri.....apuse din pacate! Posted Image

Stai linistit, ca Statul inca are participatie in Telekom si ia bani buni de-acolo. Companiile de stat sunt cele mai mari gauri negre din economie.

Edited by filip.serban, 12 February 2016 - 20:33.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
În apartament am semnal mai bun de la digi decât de la vodafone. Atunci când eram în conflict cu orange și căutam oferte, un amic ce lucrează la vodafone mi-a spus că digi are antene proprii în zona noastră și mi-a arătat telefonul de serviciu care nu avea semnal. Dar și așa, până nu ieși din oraș nu-ți dai seama cât de slab este digi la acoperire.

#18
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 bethlen, on 12 februarie 2016 - 16:47, said:

Adica se prelungeste agonia clientilor Digi Mobil care se asteptau la acoperire in reteaua proprie.
Agonie, ce agonie continua si lipsita de speranta Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate