Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vreau sa adaug un card de credit in contul de Paypal si dispare dupa ce schimb sctiunea Wallet

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
djSebastyan

djSebastyan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.09.2005
Vreau sa transfer niste bani din contul paypal  si am vazut ca se pot  transfera pe card .  Am  adaugat  cardul de credit  in Wallet  ( Link a card ) dupa care a aparut ca un card nou si nu stiu exact ce am facut ca a aparut o chestie de verificare a cardului ( 4 numere). Am bagat aiurea codul de verificare si cardul a disparut  din lcont si am incercat sa il adaug din nou dar dispare  imediat ce revin in Wallet si nici nu mai apare chestia aia cu verificare . Totusi primesc mail de la ei ca am adaugat un card . Ma poate ajuta cineva cum sa adaug corect un card de credit

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
ai facut o balarie aia ai facut....
PayPal-ul este posibil acum sa nu te mai lase sa mai adaugi acel card pana nu iei legatura cu ei.

Si ca sa iei legatura cu ei pe problema asta mai bine te apuci de crescut verze....
este mai simplu :D

#3
djSebastyan

djSebastyan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.09.2005
Stiu ca am facut  o mare balarie  nu m-am documentat si am crezut ca e simplu :)  totusi primesc mail de la ei (You’ve added a card to your PayPal account)  Ce sunt cele 4 numere care se cer pt confirmarea cardului ?

#4
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Din ce am observat...ei...ca sa verifice un card, trebuie sa-ti ia de pe acel card...1-2lei..

#5
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
simplu era sa citesti sau sa urmaresti un video pe youtube cum se face.
Acum ei cred ca vrei sa faci o frauda.....aia este realitatea.

Inecarca sa le scrii dar ma tem ca in afara de cateva raspunsuri strandard nu primesti altceva.
insa daca insisti ti se va cere o dovada ca acel card iti apartine / sau o factura sau cine stie ce mama masii.

#6
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
La introducerea cardului in contul Paypal acesta trebuie sa aiba minim 2 euro pe el, pentru ca Paypal va trage de pe el 1,5 euro, si in corpul tranzactiei se vor gasi cele 4 cifre cerute, acestea se afla studiind tranzactiile in pagina de banking atasata contului (acolo unde este cazul) sau sunand la banca, serviciul carduri, unde dupa verificarea identitatii operatorul iti va da codul din 4 cifre necesar pentru verificarea cardului

P.S. Este bine ca data viitoare acolo unde nu stiti ceva, cautati pe cineva binevoitor care stie, va va feri de multe lucruri neplacute,probabil ca acum vor cere acte aditionale pe langa acel card,copie dupa CI, si/sau alte chestii

Edited by Platon, 12 February 2016 - 17:20.


#7
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Am uitat sa precizez ca la prima tranzactie, Paypal iti va returna banii, adica cei 1,5 euro  fara nici un fel de problema, de asemenea, aceasta verificare se va aplica la toate cardurile introduse in cont, si ar fi de preferat sa ai internet banking, ca un ultim sfat, ar fi bine ca acest cont de paypal sa nu il introduci pe situri ca plata default, nu se stie cand se sparg, si bazele de date se mai si fura, si daca un hot din asta gaseste un cont de Paypal plin....

#8
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

 xxvirusxx, on 12 februarie 2016 - 16:56, said:

Din ce am observat...ei...ca sa verifice un card, trebuie sa-ti ia de pe acel card...1-2lei..
tii dau inapoi banutii.

Ai fost la banca unde ai cardul sa le spui sa-ti dea acceptul sa poti lega cardul la PayPal? Cel putin la mine asa a fost. Cele 4 cifre sunt pe spatele cardului scrise inclinat.

#9
djSebastyan

djSebastyan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.09.2005

 debusy, on 12 februarie 2016 - 19:09, said:

tii dau inapoi banutii.

Ai fost la banca unde ai cardul sa le spui sa-ti dea acceptul sa poti lega cardul la PayPal? Cel putin la mine asa a fost. Cele 4 cifre sunt pe spatele cardului scrise inclinat.

Eu conturile la  brd si am fost la ei saptamana asta si am intrebat legat de tranferul bancar prin paypal am primit un raspuns simplu din partea lor.  Au verificat cardul si au spus ca este ok.  Da am acele 4 numere urmate de cele 3 care sunt pe spatele cardului

 Platon, on 12 februarie 2016 - 17:54, said:

Am uitat sa precizez ca la prima tranzactie, Paypal iti va returna banii, adica cei 1,5 euro  fara nici un fel de problema, de asemenea, aceasta verificare se va aplica la toate cardurile introduse in cont, si ar fi de preferat sa ai internet banking, ca un ultim sfat, ar fi bine ca acest cont de paypal sa nu il introduci pe situri ca plata default, nu se stie cand se sparg, si bazele de date se mai si fura, si daca un hot din asta gaseste un cont de Paypal plin....
Am trimis o cerere la ei  si astept raspunsul lor sper sa nu fiu nevoit sa imi schimb cardul sau banca .  Cumparaturi nici nu ma gandesc am facut contul pentru a primi bani de pe urma hobby-ului    Iti multumesc pentru ajutor  data viitoare voi fi mai atent

#10
djSebastyan

djSebastyan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.09.2005
Am primit si raspunsul  Paypal  il voi posta informativ si pentru  alti care mai patesc  ca mine

Veți găsi codul de 4 cifre din extrasul cardului in 2-3 zile lucrătoare după conectarea cardului pe contul PayPal. Cele 4 cifre ale codul PayPal vor  apărea pe extrasul de card alături de un mica taxa PayPal.
Vă rugăm să rețineți că, dacă solicitat codul de PayPal de mai multe ori trebuie să utilizați ultimul cod pentru a confirma contul. De fiecare dată când solicitați un nou cod vechiul cod este dezactivat din motive de securitate.
Codul dvs. va arăta astfel pe extrasul dvs.:PayPal * 1234 COD sau PP * 1234 COD
Când știi că codul de PayPal, vă poate confirma cardul :  1 Du-te la site-ul PayPal si conecta la contul dumneavoastră .2  Faceți clic pe "Confirmați meu card de debit sau de credit" în rubrica "Notificări". 3  Introduceți codul PayPal.   4 Faceți clic pe "Trimite".

Edited by djSebastyan, 12 February 2016 - 19:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate