Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Program muzica

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
LordMeMo

LordMeMo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.08.2008
Salut. Ar fi cineva interesat de un proiect, in care sa se faca o aplicatie/program, care sa recunoasca si sa redea in scris note muzicale?
Exemplu, cant la un instrument o nota, iar aplicatia/programul sa noteze acea nota in locul potrivit pe un portativ, cu durata corecta.
Programul sa recunoasca mai multe instrumente simultan si sa noteze pe portativ toate vocile(S,A,T, B , )

Edited by LordMeMo, 12 February 2016 - 15:02.


#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Partea cu recunoasterea automata zic ca-i mai mult de domeniul SF.
Daca vrei insa sa introduci tu notele si programul sa-ti cante: http://www.zelsoftware.org/index.html

#3
LordMeMo

LordMeMo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.08.2008

View Postdani.user, on 12 februarie 2016 - 17:54, said:

Partea cu recunoasterea automata zic ca-i mai mult de domeniul SF.

De ce zici asta? Nu imi trebuie program sa imi cante notele, pentru asta folosesc Sibelius. Eu vreau program de acest gen, sa redea notele.
Eu ma gandeam ca programul sa extraga cumva notele prin ajutorul unui tunner, din moment ce un tunner recunoaste notele.
M-am gandit, daca ar vrea cineva sa ma ajute, ofer si bani pentru a face un asemenea proiect. Eu lucrez pe partea practica ( ma pricep la muzica, cant la instrumente, stiu notiuni muzicale) si am nevoie de cineva pe partea electronica

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Daca ar fi existat asa ceva (de calitate, cu durata corecta si ce zici), ma astept sa fi gasit deja in primele rezultate de pe Google.

#5
LordMeMo

LordMeMo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.08.2008
Tocmai, vreau sa fac asa ceva pentru ca nu exista si ar fi foarte util!

#6
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Stai cuminte. :) Exista asa ceva, se numeste Melodyne. Nu este 100% accurate dar pe acolo, depinde si cat de clara este inregistrarea ta ca una e sa pui in el un rip de pe youtube si alta un wav facut de tine. Cam toate daw-urile de productie muzicala au asa ceva, cel putin stiu sigur de Fl Studio si de Ableton, nici unul insa nu este 100% bun.
Cel mai bun este cum spuneam Melodyne, am inteles ca se pot obtine rezultate smechere cu el daca iti aloci foarte mult timp si stii sa il tunezi. Poti modifica chiar si vocea unuia care canta fals.

Exista insa o diferenta fata de ce zici tu si anume ca nu ti le pune pe un  portativ ca in Sibelius dar ti le pune pe un portativ in sensul unuia dintr-un daw.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate