Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

problema aprindere motocultor Goldoni

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
olteanemil

olteanemil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2014
Am un motocultor Goldoni cu motor  Intermotor-Lombardini
tip:LGA 225   3600 G/1’ din 1998,si problema la el este ca nu mai da scanteie.Am cumparat bobina noua identica cu cea de pe motocultor, am schimbat bujia ,dar fara nici un rezultat.S-a reglat distanta cat a permis intre bobina si magnet, dar nu apare scanteie.
Am nevoie de un sfat sau o indrumare catre un atelier specializat pe raza judetului Cluj sau Bihor

Attached Files



#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Firul ce iese din bobina sa nu fie pus la masa.

#3
olteanemil

olteanemil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2014
Bobina are 3 fire ;unul care este legat la masa,unul care merge la butonul de oprire izolat de masa(rosu ,poza 2) si al treilea care merge la bujie.O intrebare ar fi daca magnetul de pe volanta ar putea sa se demagnetizeze in timp si sa afecteze curentul din bobina?

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Se poate demagnetiza daca a suferit incalzire puternica. Nu prea cred sa fi ajuns peste 120 grade la el. vezi sa nu fie crapat magnetul caci vor fi 4 poli atunci.  Incearca si cu firul ce merge la butonul rosu deconectat de la buton, sa nu fie vreo problema cu butonul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate