Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Despre cei care poarta barba

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#1
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
De obicei, cu cât e barba mai mare, cu atât e mai insignifiant ca bărbat, posesorul ei.

Și știți de ce? Pentru că barba nu e pentru oricine.

Porți barbă când ești suficient de sigur pe tine că o să semnezi un contract în ziua aia indiferent dacă te-ai bărbierit sau nu.
Porți barbă când nu contezi pe moaca ta drăgălașă ca să fuți.
Porți barbă când meseria sau anturajul impun asta, nu când ești un student analfabet de la Spiru Haret.
Porți barbă atunci când fizicul tău emană suficientă masculinitate cât să pară că a generat-o singur, natural, nu ca să mimezi o masculinitate care nu există de fapt.


În schimb...

Nu poți să-ți lași barbă dacă folosești ambele mâini când tragi un scaun, în restaurant.
Nu e ok să porți barbă când vocea ta e de fetiță care tocmai a plâns pentru că și-a murdărit păpușa.
Nu arată bine o barbă mare când ești microcefal (si idiot).
Barba te dezavantajează și când ai privirea senină a unui băiețel căruia nu i s-a sculat, încă, penis.
Nu purta o barbă cu lungimea mai mare decât penis decât dacă ai penis mai scurtă de trei centimetri.
Nu purta o barbă mai lungă decât 10% din înălțimea ta; arăți ca o țelină uitată în cămară.


Trust me. Dar dacă ai probleme de încredere, uite argumentul suprem: cele mai mari probleme cu barba o să le ai când o să faci sex. Dacă o să faci...

Dacă ești genul de dichisit cu barbă,  nu te dezbrăca niciodată pe lumină, te rog. Îți dai seama cum arăți, epilat pe tot corpul și cu sacoșa aia de păr sub nas?
Nu te ajută nici dacă ești genul de gras cu barbă. Grașii arată nasol goi oricum. Să ai și barbă și să te dezbraci sperând într-o reacție pro-coit e ca și cum ai încerca să mergi drept pe lângă un polițist, deși 50 de metri mai incolo, până să-l vezi, te târai prin băltoace, mort de beat.

Cât despre cel a cărui viață, experiență de viață, vârstă sau dominantă de caracter exclud în mod normal portul unei bărbi, și care face sex doar când câte unei tipe i se face milă de el... Ce să-ți zic, coa'e? Nici să-i faci tipei un bot mișto nu vei fi in stare, în semn de mulțumire pentru gestul ei filantropic. O să o zgârii sau o să o iriți, acolo, unde o femeie are pielea fix atât de fină cât crezi că o s-o ai tu sub ochi după ce-ți dai cu crema aia antirid pentru bărbați. Ori, o femeie acceptă un pic de disconfort acolo doar dacă are garanții suficiente că, după bot, tipul o s-o și fută bine spre foarte bine.
Mai pe scurt, barba este pentru cei cărora nu le pasă dacă le-a crescut părul pe față sau nu. Pentru cei care nu plâng când primesc un pumn în față și care nu strigă "sa vina poliția" când îi tragi de barbă. Pentru cei care pot să bea și ceva mai tare decât cidru. Pentru cei care nu rup ușa la Sephora și la Douglas când iau salariul. Pentru cei care n-au plâns la Titanic și la Marele Gatsby. Pentru cei care știu să folosească o lopată de zăpadă.
sursa

ce parere aveti? Adevarul e ca m-am cam saturat si eu sa vad baietasi in izmene si cu barba (desi nu umblu prea mult prin mall-uri). La inceput radeam. Acum mi se pare deja destul de jenant, pentru toate partile implicate (privitor si privit). Din punctul meu de vedere, le zice bine autorul. Mi-e un pic mila de fetele care trebuie sa umble cu astfel de specimene, dar deh, vremurile...

Si parerea unei femei:
http://emmazeicescu.ro/news/7709/

Edited by Michidoo, 11 February 2016 - 13:56.


#2
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
cica un barbat fara barba e ca un leu fara coamaPosted Image

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Dar daca leul are coada lunga, poa' sa nu aibe coama.

Eu maxim 3 saptamani pot sa stau nebarbierit. Incepe sa ma intepe si sa fie dernajanta barba.

Edited by Bursul, 11 February 2016 - 14:07.


#4
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Chestiile insirate mai sus se potrivesc la minune popilor nostri.

#5
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
ala e un frustrat ca nu-i creste barba, poate doar niste tulei!

#6
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013

 mihnearau, on 11 februarie 2016 - 14:07, said:

ala e un frustrat ca nu-i creste barba, poate doar niste tulei!
eeeee o avea el la pwla ceva lasat........

#7
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
si la zeicescu daca ii place de beiber ala, e clar

#8
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Iar discutia asta penibila? Poarta barba cine are chef sa poarte. Unora le sta bine, altora nu. De exemplu, grasunelul care a fatat articolul asta arata penibil cu barba, dar, in all fairness, probabil ca fara barba arata si mai rau.

#9
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,408
  • Înscris: 20.02.2008
Dar teoretic popii nu pun botu' la femei...

#10
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
adevarul ca si mie mi se pare hidoasa toata adunarea asta de barbi.

#11
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
asa si eu vreau toate femeile rase jos!
nah si, conteaza ce vreau eu?

#12
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
tu esti femeie?rich1974

 mihnearau, on 11 februarie 2016 - 14:12, said:

asa si eu vreau toate femeile rase jos!
nah si, conteaza ce vreau eu?
eu mai vreau si cate un gazon frumos tuns..Posted Image

Edited by casadivino, 11 February 2016 - 14:13.


#13
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Fiecare isi poarta parul cum vrea, nu vad problema... Posted Image Asa multi sunt pe strada ca se impiedica lumea de barba lor?

#14
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008
Barba ca barba, da' s-o consideri pe  zeicescu aia, femeie mi se pare grotesc!!!

#15
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Eu acum am realizat ca zeicescu asta e aia de la realitateaPosted Image

#16
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

 casadivino, on 11 februarie 2016 - 13:59, said:

cica un barbat fara barba e ca un leu fara coamaPosted Image

Asta sigur a fost inventata de un nespalat.

#17
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 Arianna-D, on 11 februarie 2016 - 14:15, said:

Fiecare isi poarta parul cum vrea, nu vad problema... Posted Image Asa multi sunt pe strada ca se impiedica lumea de barba lor?

Nu chiar, dar cand il vad pe cate unul cu ditamai barba de lumberman si mai are si niste blugi skinny si o esarfa in jurul gatului zau daca nu imi vine sa ma duc sa il intreb ce tampoane foloseste cand e pe stop...

#18
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Penibila abordare, penibil subiect.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate