Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Montaj cadita dus

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dd80

dd80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 28.07.2012
Am o baie mica in care doresc sa montez o cadita de dus. Este cineva care si-a montat si ma poate ajuta cu cateva informatii si eventual cu o recomandare de instalator care lucreaza bine?

multumesc anticipat

#2
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 01.12.2006
Mare atentie la imbinarea dintre sifon si conducta de scurgere. Acum 2 zile am montat cadita pentru a treia oara, si tot mai curge putina apa pe acolo.

#3
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Daca ai scrie si localitatea ar fi mai OK.

#4
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Locație: [B][Ro]

#5
dd80

dd80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 28.07.2012
Bucuresti, cred ca se intelege din info de la profil

#6
M_ierdnA

M_ierdnA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,608
  • Înscris: 17.03.2014
Am si eu o intrebare referitor la motarea unei cabine de dus si a sifonului. Scurgerile de la chiuvete eu mi le-am montata pana acum, insa la cabina de dus/cada de baie nu am avut ocazia. Am montat piesa de metal care vine prinsa pe cadita si se termina sub cadita cu filet. Racordul flexibil pe care l-am primit cu cadita ar trebui sa se infileteze pe aceasta piesa metalica, dar nu stiu cum sa etansez aceasta imbinare. In pachet nu avea nici o garnitura pentru asa ceva si nici nu vad unde ar putea sta o granitura. Asa e de obicei sau este asta un sistem mai ciudat? Sa pun banda de teflon pe filet si sa insurubez racordul flexibil? Pare dintr-un plastic destul de slab si ma tem ca nu va tine. Sau cumpar direct un alt racord? Cei de la dedeman (ca de acolo am luat cadita) mi-au zis ca racordul e chinezesc si ca ar fi bine sa cumpar altul, insa nu mi-am imaginat ca e asa de prost ca nici nu poate fi montat ca lumea in primul rand.

#7
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,254
  • Înscris: 24.06.2006
instructiuni de montaj nu are?

cred ca este suficient teflon infasurat pe filet iar daca crezi ca racordul nu este de incredere, cauta la magazin sa vezi daca gasesti ceva mai serios

#8
M_ierdnA

M_ierdnA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,608
  • Înscris: 17.03.2014
Are niste instructiuni numai pentru cum se monteaza picioarele, dar e vai de ele, o foaie trasa la xerox pe care nu se intelege nimic. Pot sa incerc cu teflon sa vad cum e. Eu ma gandeam sa iau alt racord ca poate iau si un sifon normal ca asta nu are. E un pahar care are o gaura pe lateral in partea de jos. Sifon numai daca face burta tubul flexibil.

#9
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,254
  • Înscris: 24.06.2006

 M_ierdnA, on 18 martie 2016 - 09:50, said:

Eu ma gandeam sa iau alt racord ca poate iau si un sifon normal ca asta nu are. E un pahar care are o gaura pe lateral in partea de jos. Sifon numai daca face burta tubul flexibil.
corect, cauta poate gasesti ceva mai bun

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate