Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Sfat/Recomandare achizitie ventilatoare carcasa

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
fuckid

fuckid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.11.2010
As vrea sa imi achizitionez 2 ventilatoare de carcasa, carcasa actuala este Segotep Racing. Dorinta mea este sa fie cu PWM, sa nu fie galagioase si sa pot sa reglez din bios/program turatia in functie de nevoi.
As dori urmatoarele dimensiuni:
Specificatia este ca lungimea cablului la ventilatorul din fata trebuie sa fie peste 20 cm , in caz invers nu imi ajunge conectat la placa de baza Gigabyte B85-HD3.

Astept pareri si sfaturi.

Multumesc :)

#2
ved3neu

ved3neu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 13.02.2008
Inainte sa dau click pe linkurile tale ti-as fi recomandat Noctua dar nu se incadreaza in pret.
Pentru ca parerile sunt subiective o sa iti las un link in care au fost testate 103 ventilatoare. Vezi care ti se potriveste ca pret si preferinte.
http://uk.hardware.i...view-103-models

#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
@initiator, daca vrei silentiozitate, eficienta si fiabilitate cumpara Noctua  Posted Image

#4
fuckid

fuckid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.11.2010
M-am gandit la noctua, doar ca parca nu as da 120 de lei pe 2 ventiloatoare si carcasa este una de 50 de lei :) (acum 100 de lei, atat era la reducere)

#5
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Atunci cumpăra două arctic f12 pwm,găsești undeva la 25 de lei bucata.

#6
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
La F12 neaparat sa fie pwm, face ca toti dracii la maxim, noroc ca am putut sa-l conectez la fan controller-ul de pe carcasa, ca altfel nu-l pastram.

#7
fuckid

fuckid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.11.2010
Cablul cam ce lungime are?
Varianta veche sau v2? :)
Merci

#8
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Da, e fix asta fara PWM: http://www.pcgarage..../f12-pwm-rev-2/

Habar n-am ce lungime are cablul, totusi cred ca are mai mult de 20cm. A facut cineva un review pe mygarage si a spus ca are 39cm varianta veche, nu cred ca v2 ar avea mai putin: http://www.mygarage....f12-series.html

Edited by Robiacs, 15 February 2016 - 11:19.


#9
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
daca vrei ceva care sa isi faca si treaba si sa fie si silentios, nu prea gasesti la 30 lei.

daca poti, intinde-te pana la asta. la 1000 e destul de silent, dar contine si un adatpor de 7v cu care chiar nu se va aude.

si apropo.. si la alea fara PWM se poate controla turatia, chiar si de pe placa de baza. incredibil nu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate