Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Intrare auxiliara pe casetofonul de la Skoda Octavia

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
GrigoAdrian

GrigoAdrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.12.2013
Salut, vin si eu cu urmatoarea problema.
Am o Skoda Octavia 1 an 2004, 1.9 TDI, aceasta are radio, casetfon si magazie CD, este cel original de la Symphonye SkodaAuto. Sunt multumit de el si in mare parte tin sa fie original.
De aceea vreau sa montez o intrare AUX pentru a reda fiserele audio direct de pe telefon. Toate bune, am scos casetofonul afara si habar nu am unde as putea lega cele 3 fire ale mufei jack ( o nultime de fire si conectori/pini)...
Primul propietar se pare ca ar fi umblat pe la el, observand ca sunt tot felul de legaturi after market a firelor, si tot odata a fost montat pe masina un doc pentru telefonul mobil, care tinea sa redea conversatile audio in boxe ( am impresia ) si sa incarce telefonul (pe stalpul soferului este montat si un microfon, iar pe parbriz este un fel de antenta :-?? ) in fine aste sunt doar detalii, care tin de ce modificari au fost facute pe baza casetofonului.

INTR-UN FINAL, IMI PUTETI LASA O SCHEMA SAU EXPLICA UNDE SA CONECTEZ FIRELE PENTRU INTRAREA AUXILIARA PENTRU ACEST CASETOFON??

#2
GrigoAdrian

GrigoAdrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.12.2013
Revin cu poze.
In primele 4 poze sunt cablurile si mufele care intra in casetofon ( pozate din unghiuri diferite)
Iar in cea de a 5a poza se pot observa cele 3 fire galbene care au fost puse anterior de fostul propietar ( nu pare a fi traba facuta din fabrica)
Si in ultima poza se afla cutia unde intra ( l-am deomntat) si conectorul (mufa) de la docul pentru incarcarea telefonului. Celalate mufe sunt de alimentare, singura care merge la casetofon este cea galbena. Dar exista si acea mufa jack 3.5 mono care merge in casetofon, fiind prelungita cu cele doua fire galbene.

Attached Files


Edited by GrigoAdrian, 10 February 2016 - 23:44.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate