Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Din data de 21.03.2016 HBO 2 și HBO 3 emit oficial în România.

- - - - -
  • Please log in to reply
304 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

HBO Comedy devine HBO 3 în unele țări europene?



În Republica Cehă și Republica Slovacă (și în alte țări europene) va avea loc in data de 21 martie a acestui an redenumirea televiziunii HBO Comedy in HBO 3, conform lui Pavla Brožková, fost purtator de cuvant al HBO pentru Europa si in prezent pentru HBO Cehia, citat de catre DigiZone.cz.

HBO 3 emite deja in prezent, de exemplu in Olanda. Mai multe informații în acest moment nu există, dar vor fi anuntate în următoarele câteva săptămâni, a mai spus Pavla Brožková, care am mai precizat că nu este exclus ca în viitor sa existe schimbări și la canalele Cinemax.
Nu am gasit alte surse pentru confirmare si nici daca vor exista schimbari de denumire la HBO Comedy România, ceea ce este puțin probabil, așadar, deocamdată informația trebuie tratata ca un simplu zvon ce este posibil sa afecteze doar Republica Cehă și Republica Slovacă si alte țări unde deja există și HBO 2.

Sursa: http://hdsatelit.blo...vine-hbo-3.html

Edited by megafanro, 23 January 2016 - 19:39.


#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Este binevenit HBO 3 si in Romania!Posted Image

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cum H.B.O. Comedy C.E. este adresat României, Ungariei, Cehiei și Slovaciei, ori vom avea și noi H.B.O. 3 alături de celelalte trei țări menționate mai devreme, ori se lansează noul canal doar pentru Cehia și Slovacia.

N-aș exclude posibilitatea ca România să primească pe viitor H.B.O. Comedy Adria, mai ales că țările din fosta Iugoslavie nu au H.B.O. 2!

#4
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Ar fi fain să avem așa: H.B.O. 1, H.B.O. 2, H.B.O. 3 și H.B.O. Comedy Adria.Posted Image

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu ziceam în contextul în care nu primim H.B.O. 3 să primim H.B.O. Comedy Adria până la lansarea lui H.B.O. 2 aici.

#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Eu am zis că „ar fi fain”, depinde de nuanță...Posted Image

#7
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
oare la noi de ce nu e hbo 2?intreb si eu.

#8
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
HBO e la fel ca Antenele. Intai se lanseaza HBO 3 siu abia peste cativa ani HBO 2, care apoi va deveni HBO Stars :lol:

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
@'ramiz': Polonia, Ungaria, Cehia şi Slovacia erau mai avansate din punct de vedere tehnic în 2004 şi au putut să lanseze H.B.O. 2. Chiar şi contextul de acolo a fost mai favorabil pentru H.B.O.. România a avut primul serviciu D.T.H. (sau mai bine zis digital) d-abia la finele anului 2004.

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
In Ungaria e oficial deja. Din 21 martie HBO Comedy devine HBO 3 http://www.sat-tv-ra...o.html?Itemid=1
Evident avem program comun cu Ungaria, Cehia si Slovacia dar ei au deja HBO 2 deci evident ca HBO Comedy devine HBO 3. Se aminteste in articol si de Romania despre care nu se stie nimic pentru ca noi nu avem HBO 2. E posibil ca HBO Comedy la noi sa devina HBO 2 ca ar fi absurd sa fie redenumit HBO 3.

#11
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 17.06.2007
Eu nu inteleg de ce trebuie atatea HBO-uri cand poate face doar unul singur atractiv si fara sa repete filmele de prea multe ori. E valabil si pentru trusturile AXN si FILMBOX. O gramada de canale si aceleasi filme si seriale le repeta la nesfarsit pe toate canalele lor. Mi se pare aiurea. Ocupa frecventele operatorilor de cablu degeaba dar au castig din publicitate.

#12
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
E bine sa fie mai multe din punctul meu de vedere. HBO si Cinemax au filme diferite, 3 nu stiu cu ce o sa fie. DIn cate stiu HBO2 da si filme interzise sub 16, 18 ani ziua.

#13
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
La noi sigur nu o sa lanseze HBO 3 deci o sa avem tot 2 posturi HBO. Cinemax intr-adevar e total diferit, nu poti amesteca filmele de pe acest post cu cele de pe HBO. HBO Comedy il vor redenumi in HBO 2, asta la noi. Asta e parerea mea :D

#14
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 donmarinica, on 29 ianuarie 2016 - 21:09, said:

Ocupa frecventele operatorilor de cablu degeaba (...).
Nu înțeleg de ce ai o gândire așa obtuză...

Edited by megafanro, 29 January 2016 - 22:25.
UPDATE


#15
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Nu stiu ce sa zic, HBO Comedy are program comun cu Ungaria deci doar daca nu vor separa cele doua tari.

#16
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Sa vedem ce anunta HBO Romania, sa speram ca vin cu un comunicat. Da, avem versiune comuna cu 3 tari deci o sa fie interesant ce vor face la noi.

#17
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Donmarinica se referea la: cei da HBO să aibă un canal bun și să nu mai repete filmele foarte des, pe ambele canale. Adică, filmele de pe HBO ruleaza și pe HBO Comedy, chiar dacă nu sunt comedii. La fel și la AXN. Aceleași seriale rulează repetitiv pe toate canalele lor, în loc să fie un canal-două cu numele AXN și AXN  (să zicem) și să nu fie aceleași filme/ seriale pe ambele canale. Idem și pt FilmBox. Un canal - două (la fiecare trust), dar bune.

Edited by megafanro, 29 January 2016 - 22:03.


#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Doar unele se repeta pe HBO Comedy Posted Image Reluari o sa fie intotdeauna pentru ca nu exista canal de filme in lume care sa ofere numai premiere. Cine nu doreste reluari alege servicii VOD, poate candva o sa lanseze si la noi HBO OnDemand cum e in Ungaria.
Pe canalele Filmbox sunt reluari doar pe un anumit canal, de ex. ce este pe Filmbox Premium nu este si pe Filmbox Family.

Edited by Kalman2007, 29 January 2016 - 21:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate