Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Tractoare noi

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
tinut1998

tinut1998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2015
Salut! As vrea sa accesez un poriect pentru instalarea tanarului fermier de 70.000 de euro si de bani aceea as vrea sa -mi cumpar un tractor nou cu incarcator frontal cam de 100 cp . Ce imi recomandati ? Am 25 de vaci , 10 vitele si taurasi , 25 de hectare de teren credeti ca pot sa accesez acest fond  ?

#2
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005
Eu iti recomand sa mergi la AFIR din judetul tau si sa ceri de acolo toate informatiile. De asemenea poti accesa si www.afir.info, gasesti si acolo informatii despre submasura 6.1. Apoi, ia legatura cu un consultant. Modelul de tractor si de incarcator e mai putin important in momentul asta. Daca ai vreo preferinta, vezi ca unii dealeri au colaborari cu diverse firme de consultanta si te pot ajuta si ei.

#3
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013

 tinut1998, on 10 februarie 2016 - 12:04, said:

Salut! As vrea sa accesez un poriect pentru instalarea tanarului fermier de 70.000 de euro si de bani aceea as vrea sa -mi cumpar un tractor nou cu incarcator frontal cam de 100 cp . Ce imi recomandati ? Am 25 de vaci , 10 vitele si taurasi , 25 de hectare de teren credeti ca pot sa accesez acest fond  ?

De unde dragule ai scos masura 6.1 la 70000 e.Masura aloca 40000 si 50000 in raport de calculul SO exploatatiei.Eu recomand sa accesezi siteul afir si o sa gasesti detalii.
Deasemenea vei gasi in zona achizitii si preturi pt. ceva tractoare.
Succes.

Edited by m_maru, 10 February 2016 - 13:56.


#4
macer

macer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 04.01.2005
La dimensiunea fermei pe care ai descris-o, o sa primesti 50 000 euro (daca ai noroc sa primesti finantare). Intra in baza de date cu preturi de referinta AFIR si vezi cam care sunt preturile estimative, ca sa iti faci o idee ce poti sa-ti cumperi de bugetul asta: preturireferinta.afir.info

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate