Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Problema cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
AlinLaw

AlinLaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.12.2014
Salut!
Mi-am incarcat astazi cartela Vodafone dupa cateva luni de repaus si am activat o extraoptiune cu minute si sms-uri in retea si national (mai precis, cea de 2 euro cu 300 min/sms VDF si 20 min/sms national). Am dat cateva apeluri si sms-uri unor persoane din reteaua Vodafone si am observat cu stupoare ca s-au consumat minute din cele nationale, desi, in mod normal, nu vorbisem cu nimeni din afara retelei, deci nu era justificat. Ideea e ca din minutele in retea nu s-a consumat deloc.
Initial am crezut ca problema este din telefon, am verificat diverse setari, totul parea ok. Am bagat cartela in alt telefon si am dat un sms de proba - aceeasi problema. Drept urmare, mai am doar 2 min/sms national si 300 pe care nu le pot folosi. Posted Image
Stie cineva care ar putea fi problema si cum as putea remedia situatia?
Multumesc!

#2
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Sigur erau numere in reteaua Vodafone? Pot fi portate chiar daca sunt 072x/073x/079x
Daca erau, fa o sesizare catre Vodafone la RC

#3
AlinLaw

AlinLaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.12.2014
Da, cu siguranta erau in reteaua Vodafone.

#4
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
ce ai patit e o nimica toata pe langa ce am patit eu in telekom, aveam traffic inclus 100MB si dupa 2 scanari banale cu goagal mi-au luat si din credit ca traficul initial se dusese, iar daca sun in alta retea mai baga lejer 2-3 minute in plus pe langa ce am vorbitPosted Image

Edited by bogdan1811, 10 February 2016 - 07:24.


#5
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View PostAlinLaw, on 09 februarie 2016 - 23:51, said:

Salut!
Mi-am incarcat astazi cartela Vodafone dupa cateva luni de repaus si am activat o extraoptiune cu minute si sms-uri in retea si national (mai precis, cea de 2 euro cu 300 min/sms VDF si 20 min/sms national). Am dat cateva apeluri si sms-uri unor persoane din reteaua Vodafone si am observat cu stupoare ca s-au consumat minute din cele nationale, desi, in mod normal, nu vorbisem cu nimeni din afara retelei, deci nu era justificat. Ideea e ca din minutele in retea nu s-a consumat deloc.
Initial am crezut ca problema este din telefon, am verificat diverse setari, totul parea ok. Am bagat cartela in alt telefon si am dat un sms de proba - aceeasi problema. Drept urmare, mai am doar 2 min/sms national si 300 pe care nu le pot folosi. Posted Image
Stie cineva care ar putea fi problema si cum as putea remedia situatia?
Multumesc!
Salut AlinLaw,
Se intampla cam rar ceea ce ai descris tu mai sus.
Asigura-te ca 100% erau numere in reteaua vodafone nu portate cum ti-a spus mai sus colegul mmm3.
Poti lua legatura cu Vodafone Suport aici pe site(www.vodafone.ro) selectezi Chat Online.
Sau scrie un email folosind formularul de aici https://www.vodafone...ntact/index.htm
Sau telefonic *222 / 0372.02.2222

Edited by VladutzU2013, 10 February 2016 - 09:23.


#6
Dz3ck

Dz3ck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 28.12.2015
Cauta pe portabilitate.ro si vezi daca numerele.s portate. Eu am avut surpriza sa vad ca multi din agenda mea s.au mutat din telekom unde au vazut cu ochii.

#7
fly_jump

fly_jump

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.09.2008
Problema poate fi ordinea in care au fost setate aceste optiuni, adica: prima data se consuma cele nationale (in retea sau in afara, nu conteaza) si apoi cele in retea. E o magarie pe care o faceau cei din telecom acum ceva ani, sper ca acum sa fie o greseala de setare in system a ordinii optiunilor si nu o practica deliberata.

#8
AlinLaw

AlinLaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.12.2014
Le-am făcut o sesizare ieri celor de la Vodafone și urma ca în cel mai scurt timp sa revină cu un răspuns.
În dimineața asta, am primit un sms din partea Vodafone prin care am fost informat ca am primit cadou 50 minute naționale, însă problema inițială nu s-a remediat.
Mulțumesc pentru sfaturi!


#9
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna!

Solicitarea ta este inregistrata in sistem. Tocmai pentru ca se afla inca in verificari, ai primit un bonus de 50 minute pe care le poti utiliza pentru apeluri in alte retele.

O zi frumoasa!
Lavinia

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate