Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Monaco Residence Amurgului

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
Seth2007

Seth2007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.02.2016
Salut, deschid acest topic in vederea obtinerii mai multor informatii referitor la ansamblul Monaco Residence de pe strada Amurgului.
Deocamdata nu am reusit sa gasesc detalii despre dezvoltator, respectiv istoricul acestuia insa am inteles ca majoritatea apartamentelor sunt deja rezervate.
Poate acele persoane, posibili vecini, au trecut deja prin procesul acesta de investigare si binevoiesc sa povesteasca.

Tot ce am gasit este ca in acelasi timp construiesc in zona Metalurgiei, 32 de casute cu numele Monaco Villas.

In cazul celorlalte ansambluri din zona am tot gasit discutii (cu bune si rele), despre acesta sau despre proiecte mai vechi ale acestora nu am gasit nimic.

Edited by Seth2007, 09 February 2016 - 22:34.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ce nume au gasit si astia, Monaco Residence. De ce nu Angola Residence, sau  Blocul 32 de pe strada Amurgului din Popesti-Leordeni. Fara harta, fara detalii prea multe.

#3
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
O strada cu numele Amurgului se alfa si in cartierul Rahova!

#4
Seth2007

Seth2007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.02.2016
@colombo2003
Acum am vazut ca mai e una in Rahova, mersi!
Este vorba de Amurgului din Popesti Leordeni, santierul este langa Savcom.

@pasilla
E cu atat mai enervant ca orice cautare duce catre Monaco Towers, care nu au nici o legatura.

Attached Files


Edited by Seth2007, 09 February 2016 - 23:41.


#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Seth2007, on 09 februarie 2016 - 23:40, said:


E cu atat mai enervant ca orice cautare duce catre Monaco Towers, care nu au nici o legatura.

Nu am o problema neaparat cu numele si nici cu locatia, dar lipsa de transparenta nu imi place deloc.
Daca iti place, nu ai altceva de facut, decat sa mergi acolo, sa studiezi locatia si daca iti convine, sa ceri sa verifici toate actele.

Edited by pasilla, 10 February 2016 - 00:14.


#6
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Zona , dupa poza , pare un lagar de concentrare ... Locatia , dupa nume , Monaco de Leordeni ...intrece imaginatia ....
Daca vrei sa rida lumea de tine o viata intreaga , cumpara casa la Monaco ....

#7
Seth2007

Seth2007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.02.2016

 pasilla, on 09 februarie 2016 - 23:50, said:

Nu am o problema neaparat cu numele si nici cu locatia, dar lipsa de transparenta nu imi place deloc.
Daca iti place, nu ai altceva de facut, decat sa mergi acolo, sa studiezi locatia si daca iti convine, sa ceri sa studiezi toate actele.

Da, sunt de acord cu tine.

 maximg, on 09 februarie 2016 - 23:51, said:

Zona , dupa poza , pare un lagar de concentrare ... Locatia , dupa nume , Monaco de Leordeni ...intrece imaginatia ....
Daca vrei sa rida lumea de tine o viata intreaga , cumpara casa la Monaco ....

Da, numele e de caterinca, imi imaginez ce ar urma din punctul asta de vedere . Nu ma deranjeaza, nu-i asa important, puteau sa se numeasca si Hitler Fun Land atat timp cat as avea informatii clare si nu vor aparea surprize pe parcurs.

#8
00ana00

00ana00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2016
Buna,

Si-a luat cieva apartament in acest bloc?

Merci,

#9
Seth2007

Seth2007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.02.2016
Buna,


Eu am renuntat la aceasta zona, a contat mult interactiunea pe care am avut-o cu una dintre agentiile imobiliare din zona. Pe scurt, eu ceream ceva si mi se prezenta altceva pe principiul "poate pica" si mereu pe fuga.
Cealalta agentie imobiliara nici macar nu s-a deranjat sa raspunda la email. Probabil ca au destui clienti si isi permit atitudinea asta.

Despre blocul asta nu am prea multe informatii de impartasit, am reusit doar sa aflu numele constructorului: S.C. Monaco Invest, nu spune prea multe pentru ca este o firma intregistrata prin 2015. Acum poate au avansat cu constructia si ti-ai putea forma o parere pentru ca ai ce sa vizitezi. (Cred, n-am mai trecut pe acolo)


Sper sa gasesti acei locatari care rezervasera deja 90% din bloc si sa puteti discuta.
Mult noroc!

#10
Elenca13

Elenca13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.09.2016
Salut,

e cineva care a cumparat apartament sau garsoniera in acest imobil?  E totul in regula?
constructia pare a fi gata ...

Multumesc!

#11
cristo-cristian

cristo-cristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.10.2016
Salut,
Eu am cumparat un apartament in acest bloc. Stie cineva termenul de finalizare exact si cand putem sa ne mutam?



#12
Elenca13

Elenca13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.09.2016

 cristo-cristian, on 01 octombrie 2016 - 14:35, said:

Salut,
Eu am cumparat un apartament in acest bloc. Stie cineva termenul de finalizare exact si cand putem sa ne mutam?


Dupa afisul de langa bloc, constructia va fi gata la sfarsitul anului 2017, dupa spusele agentului imobiliar, la sfarsitul anului asta... si eu astept

#13
cristo-cristian

cristo-cristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.10.2016
Sper sa fie gata la sfarsitul anului☺. Asa a zis si seful de santier. Unde ai luat? eu am doua camere pe et.doi.Poate ne vom intalni intr-un wek.mai multi proprietari...

#14
Elenca13

Elenca13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.09.2016

 cristo-cristian, on 02 octombrie 2016 - 12:47, said:

Sper sa fie gata la sfarsitul anului☺. Asa a zis si seful de santier. Unde ai luat? eu am doua camere pe et.doi.Poate ne vom intalni intr-un wek.mai multi proprietari...


Am luat garsoniera la 2, deocamdata nu imi apartine pentru ca am o rezervare de credit cu Prima Casa, am prins printre ultimele credite in luna aprilie, am facut deja o prelungire, trebuie sa o cer si pe a doua  si iar o stau cu emotii ca nu se aproba...

#15
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Esti foarte norocos ca ai prins credit.. Bafta cu casa

#16
cristo-cristian

cristo-cristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.10.2016
Am prins si eu cu prima casa dar am rezervarea de 18 luni. Tu nu ai asa?

#17
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
Unele banci fac rezervare pana la data care este trecuta in antecontract. Daca se prelungeste data din antecontract, se depune cerere si se poate prelungi rezervarea.
@Elenca13, relax eu sunt la a 4-a prelungire la alt dezvoltator.

#18
Elenca13

Elenca13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.09.2016

 cristo-cristian, on 03 octombrie 2016 - 17:13, said:

Am prins si eu cu prima casa dar am rezervarea de 18 luni. Tu nu ai asa?

Am depus dosarul in martie, rezervarea in aprilie, am prelungit o data, va trebui sa prelungesc din nou, sper ca pentru ultima data, nu ma deranjeaza ca dureaza atat de mult constructia, doar nu tricoteaza ciorapi, dar termenele sa le dea cum trebuie... 18 luni, wow! e ceva...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate