Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Materiale/notite bac 2016.

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
ReTzFCD

ReTzFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.05.2014
Buna seara, dupa cum spune si in titlu, m-am hotarat sa dau iarasi bacalaureatul anul acesta.Eu am terminat liceul in 2014, insa nu am luat bac-ul pentru ca nu am acordat suficienta atentie, iar de invatat nici nu se pune problema.Ideea este ca eu chiar vreau sa incerc macar sa-l iau avand in vedere ca am terminat un liceu cu program sportiv si este vorba strict de tocit.La limba romana sa spunem ca ma descurc cumparand o carte pentru Bac, insa la Istorie si Geografie cum as putea sa fac?Caiete din anii de liceu nu mai am, carti nici atat si nici cunostinte in liceul respectiv nu am de la care as putea lua cateva materiale.Ce sfat imi dati, cum ar trebui sa procedez?Nu in ultimul rand vreau sa spun ca am FOARTE MULT timp liber si chiar as vrea sa incerc din nou sa dau bac-ul.Multumesc anticipat.Posted Image

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Iti cumperi memoratoare. Ai acolo sintetizata toata materia. Zi mersi ca nu dai la matematica. La geografie iei 6 din cultura generala. La istorie nu-i greu de invatat. Ma rog, mie istoria mi se pare frumoasa si nu vad nimic greu in ea.

#3
ReTzFCD

ReTzFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.05.2014

 Serafim606, on 09 februarie 2016 - 20:59, said:

Iti cumperi memoratoare. Ai acolo sintetizata toata materia. Zi mersi ca nu dai la matematica. La geografie iei 6 din cultura generala. La istorie nu-i greu de invatat. Ma rog, mie istoria mi se pare frumoasa si nu vad nimic greu in ea.
Memoratoare?Poti sa fi mai explicit te rog?Unde pot gasi aceste memoratoare?Pe net, undeva?

#4
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006

 ReTzFCD, on 09 februarie 2016 - 20:50, said:

nu am luat bac-ul pentru ca nu am acordat suficienta atentie, iar de invatat nici nu se pune problema. [...] La limba romana sa spunem ca ma descurc cumparand o carte pentru Bac, insa la Istorie si Geografie cum as putea sa fac?

 ReTzFCD, on 09 februarie 2016 - 21:22, said:

Memoratoare?Poti sa fi mai explicit te rog?Unde pot gasi aceste memoratoare?Pe net, undeva?

http://www.booklet.r...ru-clasa-a-12-a
http://www.booklet.r...ru-clasa-a-12-a

Nu vad rostul de a te stradui sa iei BAC-ul . Poate cartea nu este de tine... nici macar sa o cauti pe net... Stii, marii fotbalisti nu stiau sa lege 3 cuvinte in fata camerelor de luat vederi. Poate esti unul dintre acestia. Mare succes, mare viitor!
Bafta!

#5
ReTzFCD

ReTzFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.05.2014

 liviu_np, on 09 februarie 2016 - 21:33, said:


http://www.booklet.r...ru-clasa-a-12-a
http://www.booklet.r...ru-clasa-a-12-a

Nu vad rostul de a te stradui sa iei BAC-ul . Poate cartea nu este de tine... nici macar sa o cauti pe net... Stii, marii fotbalisti nu stiau sa lege 3 cuvinte in fata camerelor de luat vederi. Poate esti unul dintre acestia. Mare succes, mare viitor!
Bafta!
Doar pentru ca nu am auzit de memoratoare inseamna ca nu este cartea de mine, sau ce?De unde sti tu ca nu am cautat deja si gasit in timpul asta?Mor pe astia ca tine, care se dau cineva, dar defapt sunt...pot sa-mi iau ban ca nu ma intereseaza.

#6
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006

 ReTzFCD, on 09 februarie 2016 - 21:38, said:

Doar pentru ca nu am auzit de memoratoare inseamna ca nu este cartea de mine, sau ce?De unde sti tu ca nu am cautat deja
Colegul ti-a dat o informatie despre memoratoare. In secunda urmatoare ar fi trebuit sa cauti informatia pe net, nu sa intrebi se sunt alea.

P.S. Nu mai muri de grija celor ca mine, care se dau cineva, dar de fapt sunt... ceea ce sunt, impreuna cu generatia care a invatat in alte timpuri, fata de generatia de azi care de fapt este, ceea ce (nu)este.

Edited by liviu_np, 09 February 2016 - 21:49.


#7
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Fi multumit ca nu dai la matematica.

#8
ReTzFCD

ReTzFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.05.2014

 liviu_np, on 09 februarie 2016 - 21:48, said:

Colegul ti-a dat o informatie despre memoratoare. In secunda urmatoare ar fi trebuit sa cauti informatia pe net, nu sa intrebi se sunt alea.

P.S. Nu mai muri de grija celor ca mine, care se dau cineva, dar de fapt sunt... ceea ce sunt, impreuna cu generatia care a invatat in alte timpuri, fata de generatia de azi care de fapt este, ceea ce (nu)este.
Nu cred ca trebuia sa raspunzi asa dur comentariului meu, eu pot sa dau la bac in fiecare an pana cand ies la pensie, nu cred ca e treaba nimanui daca am treaba cu cartea sau nu.Daca te credeai inteligent trebuia sa-mi pui doar link-ul si atat, fara comentarii.Pe langa scoala tre' sa mai fi si om, nu gunoi.Bafta.

#9
Joinus

Joinus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.02.2016

 ReTzFCD, on 09 februarie 2016 - 20:50, said:

.La limba romana sa spunem ca ma descurc cumparand o carte pentru Bac, insa la Istorie si Geografie cum as putea sa fac?
Mai cumperi doua carti.

 ReTzFCD, on 09 februarie 2016 - 20:50, said:

Caiete din anii de liceu nu mai am, carti nici atat si nici cunostinte in liceul respectiv nu am de la care as putea lua cateva materiale.

Daca esti tare-n baston astepti la poarta liceului si le iei caietele la aia cu ochelari, ca aia sigur invata si sunt atenti la ore.

#10
ReTzFCD

ReTzFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.05.2014

 Joinus, on 09 februarie 2016 - 22:04, said:

Mai cumperi doua carti.



Daca esti tare-n baston astepti la poarta liceului si le iei caietele la aia cu ochelari, ca aia sigur invata si sunt atenti la ore.
Altul care nu are ce face...prietene daca ai chef de troll dute in alta parte te rog.N-am chef acum.

#11
Joinus

Joinus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.02.2016
Pai de unde sa inveti la bac? Ai alta idee? Pune-o in aplicare.

#12
ReTzFCD

ReTzFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.05.2014

 Joinus, on 09 februarie 2016 - 22:12, said:

Pai de unde sa inveti la bac? Ai alta idee? Pune-o in aplicare.
Ce ai spus tu mai sus cu "mai cumperi doua carti" si "daca esti tare in baston..." sunt raspunsuri date la misto, sau ma rog, doar al doilea.Tocmai de aia am apelat la acest site pt ca am vazut ca sunt useri activi si ma pot ajuta.Sunt lamurit acum cat de cat.E ok, multumesc.

#13
gyan338

gyan338

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.09.2011
http://www.profudegeogra.eu/

#14
Joinus

Joinus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.02.2016
Cu placere. Eu asa as face. Tu fa cum vrei.

Hai ca te iert, totusi, ce ai facut cu caietele? Macar rusa stii de la CS? Poti da bacul la rusa daca vrei.

Edited by Joinus, 09 February 2016 - 22:35.


#15
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014
Crezi ca dupa 12 ani de scoala este normal sa intrebi ce trebuie sa faci pentru a promova un examen? Examen pentru care teoretic te pregatesti inca din clasa a IX-a.

In orice caz, ca recomandare, invata din memoratoare, sunt pana in 10 lei si ai toata materia foarte bine structurata.

#16
ReTzFCD

ReTzFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.05.2014

 LuciFlorescu, on 09 februarie 2016 - 22:35, said:

Crezi ca dupa 12 ani de scoala este normal sa intrebi ce trebuie sa faci pentru a promova un examen? Examen pentru care teoretic te pregatesti inca din clasa a IX-a.

In orice caz, ca recomandare, invata din memoratoare, sunt pana in 10 lei si ai toata materia foarte bine structurata.
Depinde ce scoala faci, eu tot timpul am fost libertin.Insa niciodata nu am ramas repetent sau corigent la vreo materie.Doar ca nu mi-am dat prea mult silinta in privinta bac-ului, ce e asa greu de inteles?Si in primul rand eu nu am intreb CE TREBUI SA FAC CA SA PROMOVEZ EXAMENUL DE BAC.Eu am intrebat unde gasesc anumite materiale/notite PENTRU CA SA MA PREGATESC PENTRU BAC.E total diferit.Stiu ce trebuie sa fac sa ma promovez, insa nu stiam de unde sa-mi fac rost sa am de pe ce sa invat :D.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate