Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Hotie Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Am descoperit ca Telekom fura cu orice ocazie abonatii vechi la retentie. M-a sunat pe 20 ianuarie o duduie spunandu-mi ca ar fi bine sa reinnoiesc abonamentul oferindu-mi Voyo pe 2 ani si antivirus numai pe 3 luni gratuit dupa aia cu bani...mi s-a spus ca nu voi avea nimic in plus de platit si, daca sunt nemultumit pot denunta contractul...urmeaza surprizele...
1. in data de 20 ianuarie mi-a fost dezactivata o extraoptiune, fara sa fiu instiintat...am zis, na o fi vreo defectiune, am reactivat-o din myaccount.
2. dupa 1 februarie primesc factura cu o valoare mai mare ca de obicei, am incercat sa sun de pe un numar de mobil Orange, e imposibil sa ajung la un operator, am incercat toate optunile...
3. am discutat cu userul dic_star79 care are in semnatura Telekom Romania - Consultant Vanzari care mi-a zis ca asa vin primele facturi mai scumpe pentru ca includ si fractia din luna anterioara, urmand ca de luna viitoare sa primesc factura normala.
4 nici pana la aceasta data nu am primit contractul promis la telefon de duduia cu prelungirea...

Care e parerea mea, unde e hotia din punctul meu de vedere...atata timp cat eu am platit luna ianuarie in totalitate nu inteleg de ce am avut de platit in plus pentru aceleasi servicii. repet nu am primit nimic in plus ca servicii platite, nu am activat nici voyo, nici antivirusul, nu am primit contractul pe care sa-l denunt, am primit doar o factura umflata FARA MOTIV.

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
He,he,eu de ce am renuntat la Telekom dupa 25 de ani? Pentru ca au devenit hoti si calici.Ajunsesem sa platesc ptr TV si Fix 70-80 lei/luna.Fix-ul si asa nu prea il mai foloseam acum  in era telefoanelor mobile.Pe 19 luna asta scap definitiv de ei.Sa nu mai aud de Telekom Posted Image Ma imbat muci Posted Image


ps:online nu prea faci treaba,ci mergand la sediul de care apartii.

Edited by Adi blondu, 09 February 2016 - 14:23.


#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Cine e userul dic_star79?

#4
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
http://forum.softped...122-dic-star79/ ?

#5
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Colcaie Pamantul de Hoti.

#6
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
dic_star? Pe bune?Posted Image

#7
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 Adi blondu, on 09 februarie 2016 - 14:18, said:

Ma imbat muci Posted Image
ps:online nu prea faci treaba,ci mergand la sediul de care apartii.
In 2008 cind am scapat de ei 3 zile am sarbatorit , dupa deabia in 6 mi-am revenit Posted Image .
Cind am reziliat contractul doar prin formular tipizat trimis prin posta am putut sa o fac desi la telefon mi s-a comunicat ca pot oricind telefonic . La un momentdat urechea mi-a luat forma receptorului de cit am stat sa vorbesc cu cineva dar cred ca sunam in ceva gara abandonata ca 2 saptamani nimeni nu a raspuns .
Deocamdata lasa preturile jos sa ia clientii de la concurenta da sa vezi ce razboi se va declansa din luna a 7 a de contract odata cu revenirea la tarifele 100% si aparitia "taxelor" : de stilp, de barza, de frecare a semnalului pe cablu , de incalzire a atmosferei de la gsm , cei de la etaje superioare vor plati mai mult ca trebuie sa urce semnalul si altele.

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 xilo, on 09 februarie 2016 - 15:29, said:

Deocamdata lasa preturile jos sa ia clientii de la concurenta da sa vezi ce razboi se va declansa din luna a 7 a de contract odata cu revenirea la tarifele 100% si aparitia "taxelor" : de stilp, de barza, de frecare a semnalului pe cablu , de incalzire a atmosferei de la gsm , cei de la etaje superioare vor plati mai mult ca trebuie sa urce semnalul si altele.
Nu te contrazic, ba chiar zic si eu ca sunt niste magari.
Dar cum din luna a 7-a?
Chiar crezi ca toti fac contracte in ianuarie?

#9
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 ericmario, on 09 februarie 2016 - 14:37, said:

Cine e userul dic_star79?

Un  coleg deosebit , si nu stiu cum fac unii de  dau asa de multe parale . Cu dic star am la 52 de lei tv digital prin Cam+ card C+  , fara  recever , net  si telefon fix  cu voce 0 ce-i drept , ca aparat nu am . Merge tv digital oglinda , toate Dolce sport , inclusiv Hd . O caruta de programe  , si o imagine lacrima de fata mare !  E mult 52 din care doi lei e de fapt factura verde ?  Posted Image

#10
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 ericmario, on 09 februarie 2016 - 17:03, said:

Dar cum din luna a 7-a?
Chiar crezi ca toti fac contracte in ianuarie?

Am inteles din magente ca 6 luni ai reducere 50% dupa care intra abonamentul 100% .
Nu dupa prima luna a anului , dupa prima luna de contract , si da, va fi in valuri lansata neplacerea exact cum au facut ei reclama agresiva in citeva luni , intrau peste pensionar in casa si vrei nu vrei ai fibra optica . Si la mine au fost , un agent  de-al lor care m-a luat scarpinindu-se la urechea dreapta cu mina stinga , a inceput cu "sunt de la rds si am venit sa va fac o noua oferta de nerefuzat" iar cind a inceput cu iptv mi-am dat seama ca nu este vorba despre rds si cireasa de pe tort a fost cind a subliniat ca-mi ofera 5G pe telefonia mobila ...eu spunindu-i ca am 4G el automat a plusat , iti dai seama ca la un pensionar daca ii prezinti asa situatia l-ai pierdut pe drum .

#11
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 18.05.2010
@xilo: astia de la d2d sunt jegosi

pe mine m-au sunat de la d2d de pe un nr de fix sa imi dea 100 de minute in orice retea gratuit pe telefonul fix .... i-am spus ca sa revina in 30 de minute ca sa ma informez cu privire la oferta contactand un supervizor telekom (am lucrat la ei in call center)...si nu au mai sunat

pana imi venea mie prima factura el isi lua bonusul si eu ramaneam cu buza umflata pana faceam rollback

Edited by xtremealex15, 09 February 2016 - 23:40.


#12
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Este un contract pe termen lung , cit de cit, care dupa parerea mea ar fi bine incheiat la un sediu dupa o prealabila informare corecta , nicidecum incheiat sub tirul de cuvinte al unui agent care nu-ti lasa mintea limpede .

#13
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 18.05.2010
poti accepta si prin telefon fiindca ai termenul de 15 zile de la primirea scrisorii de acceptanta sa revii la abonamentul anterior ...in plus de asta daca e ceva in neregula faci reclamatie si iti este ascultat apelul de sefi ...eu ca agent am avut o singura reclamatie ...la un client caruia i-am spus ca o sa plateasca pt tot pachetul (era un tv l net l voce l mobil l + extraoptiuni la tv maxpack si ceva decodoare in chirie) undeva la 220 de lei ...si de fapt el platea maxim 210 ..dar nu asta era ideea ...a revenit cu reclamatie ca nu a primit telefonul ... fiindca cei de la curier se duc suna o data clientul vad ca nu raspunde si nici nu se mai opresc la adresa sa mai contecteze o data ...oricum partea de fix telekom merge mult mai bine decat mobilul ...si mult trage in sus televiziunea...dupa parerea mea

#14
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

 xtremealex15, on 10 februarie 2016 - 14:06, said:

poti accepta si prin telefon fiindca ai termenul de 15 zile de la primirea scrisorii de acceptanta sa revii la abonamentul anterior ...in plus de asta daca e ceva in neregula faci reclamatie si iti este ascultat apelul de sefi ...eu ca agent am avut o singura reclamatie ...la un client caruia i-am spus ca o sa plateasca pt tot pachetul (era un tv l net l voce l mobil l + extraoptiuni la tv maxpack si ceva decodoare in chirie) undeva la 220 de lei ...si de fapt el platea maxim 210 ..dar nu asta era ideea ...a revenit cu reclamatie ca nu a primit telefonul ... fiindca cei de la curier se duc suna o data clientul vad ca nu raspunde si nici nu se mai opresc la adresa sa mai contecteze o data ...oricum partea de fix telekom merge mult mai bine decat mobilul ...si mult trage in sus televiziunea...dupa parerea mea
si daca nu vine scrisoarea?

#15
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 18.05.2010
eu personal am facut de 2 ori prelungirea prin telefon(o data mi-au trimis un router wifi prin curier si dupa a venit scrisoarea prin posta) .... si de fiecare data mi-au trimis scrisoare de acceptanta ...

#16
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Am facut reclamatie si la OPC, n-am primit raspuns, a venit si a doua factura cu aceeasi valoare bineinteles. Stie cineva cum pot lua legatura de pe un numar Orange cu cei de la Telekom?

#17
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

 partyman, on 05 martie 2016 - 18:56, said:

Am facut reclamatie si la OPC, n-am primit raspuns, a venit si a doua factura cu aceeasi valoare bineinteles. Stie cineva cum pot lua legatura de pe un numar Orange cu cei de la Telekom?

0214041234

#18
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Sau 0800800800 .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate