Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Românii cer C.N.A.-ului să desfințeze SHOW-urile Dan Capatos, WowBiz, La Măruță și postul de televiziune Kanal D

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

Românii cer C.N.A.-ului să desfinţeze SHOW-urile Dan Capatos, WowBiz, La Măruţă și postul de televiziune Kanal D



O reacție foarte dură face furori pe internet, publicată de cei de la sereniti.ro și având fel de fel de reacții din partea internauților de pretutindeni.
Dă-i, mă, în gură, ca să nu mai scoată niciun cuvânt!
Încă o dată România se fâțâie în lume, bineînțeles, după plimbările domnului Iohannis și ale distinsei sale fashoniste soții, care reușesc să-l transforme pe Cristoiu în Iulia Albu, iar toată șleahta de analiști politici devine brusc Fashion TV.


România e din nou pe harta lumii, de data asta pusă nu de rochia deasupra genunchilor primei doamne, ci de Nicolae Guță. Da, da, ați auzit bine, știrea “Nicolae Guță o bate în direct pe prietena lui la o emisiune TV” apare pe homepage-ul celebrului site de mizerii internaționale Daily Mail. Articolul continuă relatarea bătăii, specificând printre altele că Nicolae Guță este o legendă în țara sa, România.
Citesc și mai citesc încă o dată. Legendă. Mă uit pe YouTube la înregistrarea emisiunii și mă înec într-un val de silă. Nu am să mă leg de faptul că la o televiziune o femeie este bătută în direct. Nu am să mai zic încă o dată că acel Capatos (împreună cu Măruță – comite cel mai mare genocid împotriva bunului simț și al intelectului), sper doar ca plozii lui să aibă parte de efectele emisiunilor lui taică-su, nu am să mă leg de faptul că îmi pare o regie ieftină – cine dracu’ se bate cu microfonul la gură -, nu am să mă leg de faptul că există indivizi care urmăresc cu plăcere astfel de emisiuni – abia asta mi se pare cu adevărat grav-, ci aș vrea să vorbim puțin de CNA.
CNA-ul este această instituție plătită ca să asiste cuminte la manelizarea și îndobitocirea populației. Din câte observăm, instituțiile statului sunt plătite ca să ne îmbolnăvească și să ne transforme în dobitoci fani de Capatos. Învățământ inexistent, sistem medical la pământ, vin alegerile, cumperi săracii și bolnavii cu un kil de făină și ulei, te votează fiindcă școala nu i-a învățat să gândească. Apoi le dai Capatos și pâine după o zi de muncă de 12 ore în care și-au rupt spatele. Aici intervine CNA-ul. Acest Consiliu ar trebui să ne apere pe noi de ororile de la televizor. Că de-aia îl plătim. Dar CNA-ul e ca polițistul ăla de pe stradă care vede un viol, se apropie de locul faptei, se uită 5 minute și îi spune agresorului:
– Oprește-te că dacă nu…
Capatos se oprește o clipă din violat:
– Că dacă nu, ce, băi Consiliu’ vieții? Îmi dai amendă?
Consiliul transpirat:
– Da, da, îți dau amendă!
Capatos se mai întrerupe încă o dată din viol, vizibil enervat, scoate 10 000 de lei din buzunar și zice:
– Hai, du-te să-ți iei semințe!
CNA-ul pleacă bucuros că a mai dat și azi o amendă și se gândește cum să fie proactiv. Va face o listă cu înjurături mascate!!! Daaaa! Super idee! Adică. În loc de “făh, futu-ți morții mă-tii” să se zică pe post “lasă că ajungem noi acasă!”, în loc de “făh, te omor și pe tine și pe copiii tăi” să fie “avem de spălat lenjeria murdară diseară”, în loc de ” băga-mi-aș p@&@!” să fie “mergem acasă să facem niște dragoste”.
Revenind, noi plătim CNA-ul ca să ne violeze Capatos și Măruță în tihnă. Din când în când, băieții dau taxa de protecție CNA-ului sub formă de amenzi.
Și mă întreb și pe mine și vă întreb și pe voi: vreți să finanțăm o instituție care face pipi pe noi? Cât timp Capatos și Măruță mă violează pe banii mei, consider că utilitatea CNA-ului nu există. Închei prin a preciza că putem sesiza CNA-ul cu privire la emisiunile poluante, dar nu putem cere sancțiunea. Adică noi, opinia publică, avem putere zero.
[ http://www.sereniti.ro/wp-content/uploads/2015/09/guta-bate-femeie-capatos.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sursa: http://www.sereniti....-niciun-cuvant/
sursa2: http://reporter24.ro...iziune-kanal-d/

Edited by megafanro, 09 February 2016 - 14:13.


#2
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Ce tragedie

#3
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Amenzi mai mari si daca e cazul in fiecare zi si pentru fiecare emisiune in care se trece peste bunul simt (cred ca in majoritatea - 90%) ,
asa de mari incat sa nu mai renteze productia acestor gen de emisiuni , ar fi de ajuns .
Interzicerea unor lucuri nu a dus niciodata la nimic bun.
Dar poti sa faci destule pentru a determina oprirea lor de la sine .

#4
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Tăierea cablului posturilor respective şi gâtului realizatorilor (pamflet).

#5
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Stii cum sunt romanii, sper sa nu supere ceva, noi ne uitam la ei si tot romanul da cu gura.
Cel putin, care sunt putin mai special(ciudat, cum unii ma considera unii in viata reala), am fost de la inceput impotriva acestor formate de show-uri si stiam ca asa se va intampla.

#6
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/67YADeyr4SY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
tibi_filip

tibi_filip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 24.05.2015
Faceti o petitie...

#8
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Asta cam asa este, aceste posturi/emisiuni promoveaza incultura. Dar ce sa-i faci, daca au audienta...
Mai rau este ca ele contribuie in mod negativ si la educatia copiilor/tinerilor.
E un cerc vicios, exista un mare grad de incultura in societate, televiziunile ca firme private speculeaza asta pentru a scoate bani, si astfel promoveaza si mai mult incultura.
Dar, e democratie, asta se cere , asta se da(la TV)!

Edited by ipopovici11, 09 February 2016 - 13:09.


#9
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View PostSTARTREK1, on 09 februarie 2016 - 13:06, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/67YADeyr4SY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Stiu faza cu curva si Gutica.

#10
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
Poate unii români, că dacă ar fi românii din cauza lipsei de audienţă adio emisiunile alea. Convingeţi-vă rudele şi cunoscuţii să schimbe postul când se difuzează mizeriile alea de emisiuni!
Mai adaug Acces din Rect.

Edited by djl, 09 February 2016 - 13:10.


#11
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View Posttibi_filip, on 09 februarie 2016 - 13:06, said:

Faceti o petitie...
Degeaba se face o petitie, ca tot CNA-ul doarme.
Acum 1 an, echipa de la Cronica Carcotasiilor, au facut o petitie impotriva mizeriei de la TV catre CNA si au fost foarte multi semnatari, dar membrii CNA s-au sters la fund cu petitia. (SA NU CONSIDERATI UN LIMBAJ URAT, ESTE LA SENSUL FIGURAT).
In concluzia mea, televiziunile principale din Romania s-au OTV-izat (PROTV, ANTENELE, RTV, KANAL D, REALITATEA)

#12
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Eu cred ca toata scena aia cu Guta batand-o pe iubita lui a fost regizata !

Au primit toti bani sa joace telenovela aia in direct.
La fel cum era platit Fernando de la Caransebes cu 100 € de Mădălin Ionescu sa apara la Acces Direct  Posted Image

Dar daca subiectul ala e real si ce s-a intamplat acolo la fel, atunci e grav.

#13
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
Petiţie pentru interzicerea unei emisiuni mai greu, că încalcă libertatea de expresie. Dar se pot depune sesizări peste sesizări când se încalcă prea mult bunul simţ, cum a fost aia cu cera din urechile fiicei sau nepoatei regretatei Anda Călugăreanu (la Acces din Rect a fost faza).

#14
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View Postdjl, on 09 februarie 2016 - 13:09, said:


Mai adaug Acces din Rect.
La Abces din Rect, mai sunt promovate persoanele de joasa speta, va dau exemplu pe care-l cunosc si dupa va dau un alt exemplu.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uW_lP_FvMio?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Singura faza de la PRO TV care i-a aratat adevarata fata a unei cersetoare care se dadea sora sau verisoara unui lautar.(Multumesc PROTV)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LB0dY0KtC1A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si un alt exemplu cu trei betivi si cersetori care apar la Abces din Rect
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Yai_sgrS6U4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postdjl, on 09 februarie 2016 - 13:18, said:

Petiţie pentru interzicerea unei emisiuni mai greu, că încalcă libertatea de expresie. Dar se pot depune sesizări peste sesizări când se încalcă prea mult bunul simţ, cum a fost aia cu cera din urechile fiicei sau nepoatei regretatei Anda Călugăreanu (la Acces din Rect a fost faza).
Era Bahmuteanca la casa ei mizerabila.
Anda Calugarul tremura de rusine in mormant.

#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postmihaicozac, on 09 februarie 2016 - 13:02, said:

Tăierea cablului posturilor respective şi gâtului realizatorilor (pamflet).

Votez pt ardere pe rug.
Bagati unu repede o petitie online, ca la mine-i lenea mare.

#16
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Rezolvarea acestei probleme este una foarte simpla si la indemana oricui, TELECOMANDA!  Si inafara de asta se poate folosi la ora respectiva un ceai cald insotit de o carte buna, exista muzica buna, exista un film bun, aceste emisiuni sunt create deoarece au publicul lor, sa ne apucam sa le interzicem ar fi o prostie imensa, ar crea si mai multa audienta

#17
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
la ce emisiuni de kkt s-a ajuns in romania, mi jena. mi rusine ca sunt si eu bagat in aceeasi categorie cu acei oameni care zic ca sunt romani. emisiuni de rahat. ar trebui inchise toate televiziunile care au acest fel de talk-show-uri. as incepe cu capatos, inca vreo 2-3 si as termina cu maruta care deasemenea...e de tot rahatu. nu ma asteptam din partea pro-tv la asa ceva.

Edited by D3an, 09 February 2016 - 13:28.


#18
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Toate emisiunile date azi la tv sunt regizate iar protagoniștii plătiți. Până și știrile sunt regizate, fabricate. Nu toate, mai sunt strecurate câteva pe bune dar și alea cosmetizate cum vor ei să fie înțelese.

Aia cu telecomanda cade. Pe orice post ai da este cam același lucru. Până și programele gen Discovery s-au „cocalarit”. Canalele de muzică sunt jalnice oricare ar fi ele, cele de desene la fel, cele de știință, natură pline de manipulări grosolane, regii, reclame mascate la unelte de vânătoate sau pescuit și exemplele pot continua. Într-un cuvânt azi nu ai ce vede la tv, dacă nu îl folosești ca monitor televizorul este inutil în ziua de azi.

Edited by gerbil, 09 February 2016 - 13:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate