Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Firma transport microbuze GSM TRANS

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Sofer care conduce ca si cum ar transporta o cantitate de...balast si nu oameni(adica agresiv si periculos), confort zero.
Am calatorit Bucuresti-Galati, iar soferul a oprit la Afumati si a stat vreo 15 minute ca sa mai preia 2 calatori veniti de la aeroport.(aeroportul nefiind evident pe traseu).
Daca ii pui o intrebare, de exemplu daca nu ar trebui sa ajunga la autogara din Galati la capatul traseului, acolo de unde a plecat, devine nervos, agresiv, tupeist. El te lasa unde ii vine lui bine ca sa mearga acasa la el, in loc sa ajunga la capatul traseului.
Lipsa totala de respect fata de client.
Nr masina: B-41-DPK, plecare din Bucuresti autogara Baldovin.

Edited by ipopovici11, 09 February 2016 - 11:06.


#2
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
frate, nu te supara, dar pe bucuresti-galati trebuia sa mergi cu trenul. a fost in totalitate greseala ta. nu uita ca serviciile/produsele proaste se perpetueaza din vina consumatorilor. cu microbuzul mergi distante scurte, nu bucuresti-galati.

#3
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postrich1974, on 09 februarie 2016 - 11:36, said:

frate, nu te supara, dar pe bucuresti-galati trebuia sa mergi cu trenul. a fost in totalitate greseala ta. nu uita ca serviciile/produsele proaste se perpetueaza din vina consumatorilor. cu microbuzul mergi distante scurte, nu bucuresti-galati.

Ai dreptate ca serviciile proaste se mentin ptr ca au si clienti.
La ora la care aveam eu nevoie nu mai circula niciun tren, altfel as fi preferat trenul.

#4
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View Postipopovici11, on 09 februarie 2016 - 12:20, said:

Ai dreptate ca serviciile proaste se mentin ptr ca au si clienti.
La ora la care aveam eu nevoie nu mai circula niciun tren, altfel as fi preferat trenul.
Majoritatea traseelor si orarelor mijloacelor auto de calatori sunt complementare celor feroviare .

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Faci regulat "naveta"? La nivel de microbuze folosesc autobaza respectiva pentru Galati (desi gara e la 2 pasi) si nu am intampinat problemele sesizate de tine (adevarul e ca bucuresti-galati plec dimineata, galati-bucuresti in partea a doua a zilei si nu am intampinat soferi care sa fie reclacitranti)...

#6
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
@initiator:  daca esti (ai fost) nemultumit de serviciile prestate, de ce nu incerci sa suni la ei la dispecerat (sau sa le trimiti un email) in care sa reclami acest lucru. Este foarte bine ca ai facut cunoscut acest lucru (cel putin utilizatorii forumului pot evita, daca doresc, aceasta firma de transport), dar cred ca o reclamatie direct la sursa ar ajuta mai mult la remedierea problemelor decat postarea pe forum.

#7
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postbudacu, on 09 februarie 2016 - 13:36, said:

@initiator:  daca esti (ai fost) nemultumit de serviciile prestate, de ce nu incerci sa suni la ei la dispecerat (sau sa le trimiti un email) in care sa reclami acest lucru.

Da, le-am trimis si lor un mail. Desi nu cred ca o sa il certe c-a intarziat sa mai astepte si pe aia de la otopeni, o sa-i dea chiar un bonus c-a facut rost de mai multi clienti.

Am mai gasit nemultumiri:
http://teodormarin.r...sport-persoane/
Aici vad ca cineva se plange cam de aceleasi chestii: stationat aiurea 20 minute pentru a mai lua alti calatori, plus:

Quote

Aproape de destinația mea întreabă câți pasageri au bilet pentru Brăila. Eram fix 2, restul mergeau până în Galați. Și zice că el nu mai intră în Brăila atunci… dacă suntem doar 2 pasageri, că pierde 30 de minute în oraș și că ne lasă pe centură.
Deci se pare ca-s niste practici frecvente ale soferilor astora sa nu respecte programul si sa te lase unde ai ei chef.

Edited by ipopovici11, 09 February 2016 - 16:34.


#8
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 13.04.2006
Buna Dimineata !
Va rog , treziti-va .  Vorbim de o firma de transport persoane din Romania .
La ce salarii se platesc soferilor ( 1000  - 1500 lei ) , sa fii multumit ca ai ajuns la destinatie .

#9
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View PostBingo, on 09 februarie 2016 - 16:35, said:

Buna Dimineata !
Va rog , treziti-va .  Vorbim de o firma de transport persoane din Romania .
La ce salarii se platesc soferilor ( 1000  - 1500 lei ) , sa fii multumit ca ai ajuns la destinatie .

Sa acceptam sa isi bata joc de noi, asta inseamna sa ne trezim? Ciudat...
Da, chiar ma bucur ca am ajuns la destinatie. Altii nu prea au avut norocul asta:
http://stirileprotv....a-metalica.html

Chiar ma intrebam, cum poate un sofer sa intre intr-un refugiu de tramvai ,in oras, pe strada iluminata . Insa acum imi explic perfect, la cum conducea soferul cu care am fost, si la cum tragea brusc de volan aiurea. Pentru ca a stat aiurea 15 minute sa astepte niste calatori in plus, iar apoi a condus ca nebunul ca sa recupereze.
Cat despre plata, pe la 1500-1700 e salariul mediu pe tara, deci...
Eu pe astia i-as pune  sa conduca cel mult dube cu balast sau...cartofi, nu cu fiinte umane.
Dar, e clar, la mentalitatea asta "zi mersi ca te-a dus intreg", nu o sa se schimbe nimic prea curand.

Edited by ipopovici11, 09 February 2016 - 16:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate