Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

cerrificat urbanism amenajare iaz

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
keciu

keciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.12.2006
Pentru a amenaja legal un iaz de 1,5 ha pe un teren de 2 ha am cerut certificat de uebanism pentru amenajare iaz de agrement si cei de la primarie zic ca imi da sa fac puz desi in zoma mai sunt 2 lacuri, terenul fiind numai papura. Pe acte terenul este extravilan de constructii.
  Ce sa cer in urbanism sa pot face un iaz legal da sa nu dea cu puz???

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ai ce sa ceri. Certificatul de urbanism exact asta face: te informeaza care sunt conditiile in care poti face ce vrei pe acel teren. Ti se cere PUZ tocmai pentru a se schimba situatia terenului din construibil in luciu de apa.

#3
keciu

keciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.12.2006
multumesc pentru raspuns

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 keciu, on 08 februarie 2016 - 21:42, said:

Pentru a amenaja legal un iaz de 1,5 ha pe un teren de 2 ha am cerut certificat de uebanism pentru amenajare iaz de agrement si cei de la primarie zic ca imi da sa fac puz desi in
  Ce sa cer in urbanism sa pot face un iaz legal da sa nu dea cu puz???

Certificatul de urbanism nu este un act in care ceri.
Este un act in care ti se stipuleaza ce acte,autorizatii,agremente,etc.trebuie sa obtii ca sa poti face pasul urmator:obtinerea autorizatiei de construire/amenajare.

#5
keciu

keciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.12.2006
pai problema e ca desi sunt lacuri in jur dl de la urbanism a zis ca pentru amenajare iaz de agrement ce am scris eu in urbanism imi da sa fac puz. Eu i-am zis ca nu vreau sa fac puz si a zis ca sa se gandeasca ce sa cer in urbanism sa nu-mi ceara puz. Mi s-a parut ca nu prea au habar, da se poate sa ma insel

#6
keciu

keciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.12.2006
Dupa aproape un an e gata si iazul meu, adica e gata groapa. Pana la iaz e cale lunga, din ianuarie imcep cursuri de acvacultura
Sarbatori fericite!

Attached Files


Edited by keciu, 30 December 2016 - 21:42.


#7
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006
Sarbatori fericite si sper ca la anul sa ne inviti pe malul baltii! Pestele, pastrama, vinul le aducem noi!

#8
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011

 keciu, on 30 decembrie 2016 - 21:42, said:

Dupa aproape un an e gata si iazul meu, adica e gata groapa. Pana la iaz e cale lunga......
Bine,bine,cum ai rezolvat pana la urma,cu PUZ sau fără?
Ce alte aprobări ai mai avut nevoie?
Despre sume,poate ne poți zice aproximativ.

Succes.

#9
keciu

keciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.12.2006
Am insistat si a mers fara puZ, aproape un an am asteptat dupa avize, la ape cel mai mult. De costuri ce sa zic ca le-am pierdut sirul, pot spune ca la sapat am avut noroc de un baiat muncitor de pe langa Cj, gasit de pe net, ce a facut o treaba de nota 10!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate