Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Privident!Nu mai pot plati ,eventuala poprire ar fi cat rata!Ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
internauticus

internauticus

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.07.2015
AM LUAT DE DOUA ORI CATE 500 DE LEI DE LA EI,AM ACHITAT VREO 400 AR TREBUI SA PLATESC CATE 860 LA FIECARE CREDIT DAR NU MAI AM CUM.Ce pot pati,chiar imi pun poprire pe pensie,intreb pe cineva care stie sigur nu presupune.Oricum plateam o treime din pensie rata.Sa dau rate mai mici asa de 50 pe luna pana achit?Agentul zice ca pot si asa dar nu cred ca sunt asa intelegatori

#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Accepta, dar probabil cu dobanda mai mare.

Edited by loock, 08 February 2016 - 21:32.


#3
b0bby

b0bby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.04.2014
E in interesul lor sa recupereze suma si dobanda, chiar daca mai greu. Deci eu zic ca se poate. In cel mai rau caz mai pun ceva la dobanda, insa nu cred ca o sa zica nu, te executam.

#4
internauticus

internauticus

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.07.2015

 b0bby, on 08 februarie 2016 - 21:31, said:

E in interesul lor sa recupereze suma si dobanda, chiar daca mai greu. Deci eu zic ca se poate. In cel mai rau caz mai pun ceva la dobanda, insa nu cred ca o sa zica nu, te executam.
Pai asa mi- zis ca nu ma executa dar nici nu o sa imi puna penalitati mi-a zis ceea ce nu imi pare chiar pe bune,eu daca accepta le dau 50 de lei ani de zile pana achit suma

#5
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
pentru astfel de situatii s-au inventat casele de ajutor reciproc. nu inteleg de ce ai apelat la provident

#6
internauticus

internauticus

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.07.2015

 z_e_n_i_t_h, on 08 februarie 2016 - 21:41, said:

pentru astfel de situatii s-au inventat casele de ajutor reciproc. nu inteleg de ce ai apelat la provident
ca nu are cine sa imi fie girant la CAR

#7
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 02.02.2007
Ca sa te execute au nevoie de hotarare judecatoreasca! Iar maximul luat e de 30% din venit!
Oricum, ca iei imprumut 1000 lei si sa dai inapoi cca 2100 e cam naspa!
Astfel de IFN uri ar trebui interzise, sunt doar niste camatari cu acte!

#8
internauticus

internauticus

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.07.2015

 richi_e, on 08 februarie 2016 - 21:48, said:

Ca sa te execute au nevoie de hotarare judecatoreasca! Iar maximul luat e de 30% din venit!
Oricum, ca iei imprumut 1000 lei si sa dai inapoi cca 2100 e cam naspa!
Astfel de IFN uri ar trebui interzise, sunt doar niste camatari cu acte!
Stii cum e!Oamenii disperati recurg la masuri disperate!

#9
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Eu te-as sfatui sa fii mai atent: s-ar putea sa platesti in final de 10 ori mai mult decat ai imprumutat. Intereseaza-te care e dobanda penalizatoare si care va fi suma totala de rambursat. cauta informatii pe provident.ro sau cere-i agentului ceva scris.

#10
internauticus

internauticus

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.07.2015

 robedim, on 08 februarie 2016 - 21:52, said:

Eu te-as sfatui sa fii mai atent: s-ar putea sa platesti in final de 10 ori mai mult decat ai imprumutat. Intereseaza-te care e dobanda penalizatoare si care va fi suma totala de rambursat. cauta informatii pe provident.ro sau cere-i agentului ceva scris.
In contract nu se specifica vreo dobanda dar o sa mai incerc cu agentul desi cred ca ma abureste numai ca sa mai dau ceva sa nu ajung sa nu mai platesc chiar nimic.

Ultima data am dat 50 de lei in loc de 188 si mi-a rupt chitanta unde scria si cat mai am de dat si nu era cu alta dobanda

#11
Nissu

Nissu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.09.2015
Provident = Țeapă. Trebuia să stai departe de așa ceva. Sunt doar niște cămătari. Iar treaba asta cu plătitul 50 de lei pe lună timp de ani de zile... cred că ai să ajungi să plătești de 5 ori suma împrumutată până scapi de cămătari... Încearcă să scapi de ei cât mai repede. Cu cât mai repede, cu atât mai puține pierderi (care oricum sunt destul de mari)...

#12
micsuna

micsuna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.09.2009
Din cate cunosc eu, la Provident este dobanda mare, dar este fixa. Cat timp platesti (saptamanal se achita rata) 20, 30 ron nu au ce sa iti faca, nu se adauga penalizari, in afara de faptul ca te vor bate la cap.

#13
internauticus

internauticus

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.07.2015

 micsuna, on 08 februarie 2016 - 22:08, said:

Din cate cunosc eu, la Provident este dobanda mare, dar este fixa. Cat timp platesti (saptamanal se achita rata) 20, 30 ron nu au ce sa iti faca, nu se adauga penalizari, in afara de faptul ca te vor bate la cap.
Asa reiese si din contract si din ce mi-a spus agentul

#14
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ifn-le egal ghimpe.Scapa de ei.Repede.

#15
internauticus

internauticus

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.07.2015
Da de Ferratum ati azit.Iti dau primul credit fara dobanda,de ex 400 de lei pe 15 zile fara acte te duci la cec cu buletinul si ridici banii,trebuie sa ai doar email si nr de tel.

si zapplo la fel,la astia le trebuie totusi o copie foto dupa buletin si dupa talon de pensie sau extras de cont

#16
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

 internauticus, on 08 februarie 2016 - 22:20, said:

Da de Ferratum ati azit.Iti dau primul credit fara dobanda,de ex 400 de lei pe 15 zile fara acte te duci la cec cu buletinul si ridici banii,trebuie sa ai doar email si nr de tel.
Si dupa cele 15 zile cat e dobanda?Posted Image

#17
internauticus

internauticus

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.07.2015

 ccf_cristi, on 08 februarie 2016 - 22:22, said:

Si dupa cele 15 zile cat e dobanda?Posted Image
Dupa 15 zile creste vertiginos

Eu ma gandesc asa!Am luat de la ferrantum 400 de la provident 1000 de la vodafon 2 tel si o tableta.Ma las executat,macar raman cu ceva ce cu banii jos nu imi permiteam niciodata.

#18
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Ferratum; Suma: 400 RON
Termen: 30 zile
DAE: 8899 %
Cost total: 179 RON
Scadenta: 09.03.2016
Suma totala de rambursat: 579 RON de pe site-ul lor, cat de disperat poti fi sa apelezi la ei?

Pt. 2 tel si o tableta? se vor strica inainte sa le termini de achitat, unii chiar isi merita soartaPosted Image

Edited by baribalu, 08 February 2016 - 23:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate