Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Rise of the Tomb Raider

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
L-a jucat careva pana acum? S-a lansat pe PC pe 28 ianuarie 2016, dezvoltat de Crystal Dynamics si  distribuit de Square Enix.  

Pe langa sistemul de protectie Denuvo, jocul aduce urmatoarele noutati:
  • este o continuare a titlului din 2013,  cand Lara Croft     se duce prin Siberia
  • crafting system-jucatorii pot crea diferite tipuri de sageti (incendiatoare, otravite, grenade, franghii ) din materiale culese din mediu
  • sistemul meteo si ciclu zi-noapte ce vor avea impact asupra faunei si vegetatiei
  • atacurile pe furis mai dezvoltate folosindu-te de mediu, copaci,  vestimentatie
  • noi arme ca cutitul de vanatoare
Trailer & gameplay :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qiYiddjc6cU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4TQR2tyoaXQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Review:  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iWElWdKJzWA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe metacritic are media 88 momentan:
http://www.metacriti...the-tomb-raider
Iar pe Softpedia a luat nota 9.

Edited by BB-8, 08 February 2016 - 16:48.


#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Astept sa se mai ieftineasca.

#3
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View PostIon_de_la_Raion, on 08 februarie 2016 - 16:37, said:

Astept sa se mai ieftineasca.
Dap, cam multicel-60$ pe Steam.
Dar cica e foarte bun, chiar mai bun decat precedentul.  Pe nuuvem il gasesti la 35 reali brazilieni.  
http://www.nuuvem.com/item/tomb-raider

#4
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostBB-8, on 08 februarie 2016 - 16:50, said:

Dap, cam multicel-60$ pe Steam.
Dar cica e foarte bun, chiar mai bun decat precedentul.  Pe nuuvem il gasesti la 35 reali brazilieni.  
http://www.nuuvem.com/item/tomb-raider

numai ca asta nu e Rise of the Tomb Raider e ala din 2013

#5
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
L-am jucat pe Xbox One.
Pentru fiecare tip de arma se poate face o munitie secundara, foloseam destul de mult pentru pusca niste gloante explozive foarte utile impotriva alora cu armuri din cap pana in picioare si scuturi. Din sticle se pot face cocktailuri molotov, din conserve un fel de flash-banguri, din canistre bombe explozive. La arc ai 4-5 tipuri de sageti. De asemenea poti face si bandaje si sa te vindeci pe loc in timpul unei lupte. Poti chiar "lucra" cadravrele inamice si cand ii gaseste un coleg detoneaza. Insa nu am gasit optiunea de a mute aceste corpuri acolo unde ai nevoie. La inceput este cat de cat mai stealth. Spre sfarsit ajungi la impuscaturi stil Rambo. Trebuie chiar sa dobori un elicopter folosindu-te de o catapulta.

De a lungul jocului mai primesti niste misiuni secundare. Daca vrei de exemplu poti ajuta pe unul sau pe altul si teoretic asta ar schimba desfasurarea actiunii. Nu mi-am batut capul.

Edited by PhaseZ, 08 February 2016 - 17:29.


#6
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011
13 dolari in India prin Windows Store . http://www.windowsce...indows-10-store

#7
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
L-am jucat putin pe un Xbox One. La unele jocuri imi pare rau ca nu am ales sa imi cumpar si un Xbox One, avand doar PS4. Asteptam sa apara si pe  PC Posted Image

#8
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View PostPhaseZ, on 08 februarie 2016 - 17:28, said:

L-am jucat pe Xbox One.
Pentru fiecare tip de arma se poate face o munitie secundara, foloseam destul de mult pentru pusca niste gloante explozive foarte utile impotriva alora cu armuri din cap pana in picioare si scuturi. Din sticle se pot face cocktailuri molotov, din conserve un fel de flash-banguri, din canistre bombe explozive. La arc ai 4-5 tipuri de sageti. De asemenea poti face si bandaje si sa te vindeci pe loc in timpul unei lupte. Poti chiar "lucra" cadravrele inamice si cand ii gaseste un coleg detoneaza. Insa nu am gasit optiunea de a mute aceste corpuri acolo unde ai nevoie. La inceput este cat de cat mai stealth. Spre sfarsit ajungi la impuscaturi stil Rambo. Trebuie chiar sa dobori un elicopter folosindu-te de o catapulta.

De a lungul jocului mai primesti niste misiuni secundare. Daca vrei de exemplu poti ajuta pe unul sau pe altul si teoretic asta ar schimba desfasurarea actiunii. Nu mi-am batut capul.


LOL  faza aia cu elicopterul si catapulta....

Sa inteleg ca si asta e la fel ca  jocul din 2013, adica mai mult Uncharted decat Tomb Raider. Pacat. Duse sunt vremurile cand rezolvam puzzle-uri complicate si cautam comori serioase.

Edited by BB-8, 08 February 2016 - 18:06.


#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostBB-8, on 08 februarie 2016 - 16:50, said:

Dap, cam multicel-60$ pe Steam.

E 130 lei la Altex. Tot e mult.

View Postzzhunt, on 08 februarie 2016 - 17:25, said:

numai ca asta nu e Rise of the Tomb Raider e ala din 2013

Ala din 2013 era 35 lei la Altex. Dar s-a vandut. Saptamana trecuta inca mai era pe stoc.

View PostShock-G, on 08 februarie 2016 - 18:00, said:

L-am jucat putin pe un Xbox One. La unele jocuri imi pare rau ca nu am ales sa imi cumpar si un Xbox One, avand doar PS4. Asteptam sa apara si pe  PC Posted Image

Din punctul meu de vedere, PS4 e peste Xbox One numai si prin jocurile de aventuri care nu se gasesc pe nicio alta platforma. Mai ca-mi vine sa-mi cumpar PS4 doar pentru jocurile de aventuri.

Edited by Ion_de_la_Raion, 08 February 2016 - 19:29.


#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View PostShock-G, on 08 februarie 2016 - 18:00, said:

L-am jucat putin pe un Xbox One. La unele jocuri imi pare rau ca nu am ales sa imi cumpar si un Xbox One, avand doar PS4. Asteptam sa apara si pe  PC Posted Image

A aparut deja :)
30E pe IG.


Alea din Windows Store au probleme diverse. Nu as da 9E pe ala din WS, cat e in UA.

#11
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CJ8lflAizAI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu au rost comparatiile astea. Doar placa video la un PC costa cat tot XBOX One-ul (sau PS4-ul).

#13
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View PostIon_de_la_Raion, on 09 februarie 2016 - 14:05, said:

Nu au rost comparatiile astea. Doar placa video la un PC costa cat tot XBOX One-ul (sau PS4-ul).
Mai avantajos oricum decat oricare conserva, si ca aspect vizual, performanta si  durata de viata. O placa video la pretul ala tine si 10 ani, consola mai putin-maxim 3 ani+ca daca se strica, nu ti-o repara nimeni in tara asta.

Edited by BB-8, 09 February 2016 - 15:22.


#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Vorbesti prostii.

Am xbox 360, a II-a generatie. Tine si acum si ma mai joc periodic pe el. Si crede-ma, a fost unul din cele mai violate lucruri din casa (maratoane de 70-100 de ore chiar si mai mult fara niciun crash nimic).
L-am violat atat de mult incat desi nu il mai folosesc nu l-as da nici pe 1000 de lei. Tin la el, am sentimente pentru el dupa atatea mii de ore petrecute impreuna.

#15
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View Postlex404, on 09 februarie 2016 - 15:30, said:



Am xbox 360, a II-a generatie. Tine si acum si ma mai joc periodic pe el. Si crede-ma, a fost unul din cele mai violate lucruri din casa (maratoane de 70-100 de ore chiar si mai mult fara niciun crash nimic).
L-am violat atat de mult incat desi nu il mai folosesc nu l-as da nici pe 1000 de lei. Tin la el, am sentimente pentru el dupa atatea mii de ore petrecute impreuna.
Mai sunt si exceptii....
Dar oricum, nu poti sa ai parte de aceeasi experienta vizuala   placuta ca pe PC.

Edited by BB-8, 09 February 2016 - 15:40.


#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Asta drept ii. Experiența vizuala pe console tine cam 3 ani, dar e acceptabila si după. Chiar foarte acceptabila pentru ca jocurile sunt optimizate.

Eu am renunțat recent la ideea de consola din cauza ca aveam nevoie si de PC potent, dar tot cu gamepad ma joc :lol: sau mai nou cu mouse-ul.

Imi lipsește modul de handicapat din console, adică autoaim.

#17
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View PostIon_de_la_Raion, on 08 februarie 2016 - 19:28, said:

Din punctul meu de vedere, PS4 e peste Xbox One numai si prin jocurile de aventuri care nu se gasesc pe nicio alta platforma. Mai ca-mi vine sa-mi cumpar PS4 doar pentru jocurile de aventuri.
Ai dreptate. PS4 este peste Xbox 1, dar la Rise of the Tomb Rider, mi-a parut rau ca a trebuit sa astept cateva luni ca sa il pot juca.

View Postlex404, on 08 februarie 2016 - 19:29, said:


A aparut deja Posted Image
30E pe IG.


Alea din Windows Store au probleme diverse. Nu as da 9E pe ala din WS, cat e in UA.
Da, stiu ca a aparut, il am deja. Ma bucuram ca a aparut. Posted Image

#18
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Tips:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4D73HwE35LY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate