Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Vizita medicala MApN

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
sNarkkk

sNarkkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.04.2015
Buna ziua, am o problema la dinti, in urma cu multi ani am cazut cu bicicleta, mi-am spart trei dinti, am fost la medic, iar acesta a spus ca va scoate nervul unuia dintre dinti. Mi-a reconstruit dintii, iar acel dinte caruia i-a fost scos nervul a capatat o culoare mai inchisa ( are o culoare putin albastruie ). Se observa putin, in prezent port si aparat dentar ca sa pot rezolva problema dupa aceea. Imi puteti spune din experienta proprie sau din auzite daca acest aspect reprezinta o problema majora? Am sunat la Spitalul Militar sa intreb daca pot face o verificare, iar doamna care a raspuns nu a stiut sa imi spuna, nici macar cate verificari sunt in total de facut. Consider ca aceasta problema constituie un obstacol in calea admiterii. Va multumesc!

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Din cate stiu, poti avea probleme daca ai infectii, dinti distrusi sau dinti lipsa. In general dinti afectati. In cazul tau e vorba de un dinte reparat care s-a "decolorat". Nu am auzit sa reprezinte asta vreo problema.

#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu are treaba . Oricum in cadrul MApN se mananca mai mult terciuri , ciorbe ...nu mai te hranesc astia cu pesmeti din aia de ii spargeai cu patul de la pusca. Dintii ii ai doar din considerente estetice.

#4
sNarkkk

sNarkkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.04.2015

 Serafim606, on 08 februarie 2016 - 16:31, said:

Din cate stiu, poti avea probleme daca ai infectii, dinti distrusi sau dinti lipsa. In general dinti afectati. In cazul tau e vorba de un dinte reparat care s-a "decolorat". Nu am auzit sa reprezinte asta vreo problema.
Am uitat sa-ti spun ca este in fata. Eu voiam sa ii albesc, dar medicul dentist mi-a recomandat sa imi pun mai intai aparat dentar deoarece nu imi calca bine dintii din fata.

#5
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010
Glumind desigur,ti gura inchisa la verificari.  Nu este o problema,dar banuiesc ca dai aparatul jos in acea zi .

#6
sNarkkk

sNarkkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.04.2015

 JurasikMan, on 08 februarie 2016 - 16:32, said:

Nu are treaba . Oricum in cadrul MApN se mananca mai mult terciuri , ciorbe ...nu mai te hranesc astia cu pesmeti din aia de ii spargeai cu patul de la pusca. Dintii ii ai doar din considerente estetice.
Avand in vedere ca doresc sa merg la ofiteri, ma gandeam ca reprezinta un obstacol major, acum nu sunt sigur, dar nu vreau sa ajung pana acolo si sa mi se spuna ca nu pot trece mai departe.

 santal11, on 08 februarie 2016 - 16:35, said:

Glumind desigur,ti gura inchisa la verificari.  Nu este o problema,dar banuiesc ca dai aparatul jos in acea zi .
Nu am cum sa dau aparatul jos, este fix, dar am inteles ca aparatul dentar nu reprezinta nici-o problema.

#7
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010

 sNarkkk, on 08 februarie 2016 - 16:35, said:

Avand in vedere ca doresc sa merg la ofiteri, ma gandeam ca reprezinta un obstacol major, acum nu sunt sigur, dar nu vreau sa ajung pana acolo si sa mi se spuna ca nu pot trece mai departe.


Nu am cum sa dau aparatul jos, este fix, dar am inteles ca aparatul dentar nu reprezinta nici-o problema.
Mai omule estetic se uita sa nu ai ceva vizibil deranjant,cicatrici ,pe vremuri nu aveai voie cu tatuaj. Acum e mai permisiv, totusi aparatul dentar e fix pe viata sau pe o perioada?

#8
sNarkkk

sNarkkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.04.2015

 santal11, on 08 februarie 2016 - 16:42, said:

Mai omule estetic se uita sa nu ai ceva vizibil deranjant,cicatrici ,pe vremuri nu aveai voie cu tatuaj. Acum e mai permisiv, totusi aparatul dentar e fix pe viata sau pe o perioada?
Il tin un an sau doi.

#9
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010
M-am interesat acum, nu e nici un fel de problema. Succes

#10
sNarkkk

sNarkkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.04.2015

 santal11, on 08 februarie 2016 - 16:49, said:

M-am interesat acum, nu e nici un fel de problema. Succes
Scuze ca te intreb, dar imi poti spune unde anume te-ai interesat?

#11
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010
la cineva care a vazut multe cazuri. in domeniu.

#12
sNarkkk

sNarkkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.04.2015

 santal11, on 08 februarie 2016 - 16:53, said:

la cineva care a vazut multe cazuri. in domeniu.
Bine, iti multumesc frumos, apreciez gestul!

#13
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,801
  • Înscris: 01.10.2004
Uite ce nu se cauta in sistem:
http://lege5.ro/Grat...d=&d=2016-02-08
http://lege5.ro/Grat...d=&d=2016-02-08

#14
santal11

santal11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.07.2010

 sNarkkk, on 08 februarie 2016 - 16:54, said:

Bine, iti multumesc frumos, apreciez gestul!
Am intrebat  pentru,ca m-ai facut curios,de aceea am sunat.  Tu vezi ai grija cind ajungi la probele sportive.

Am rasfoit ce a postat claudiu, logic trebuie sa fi sanatos, inima plamini cap.  Vad ca se permite cu acordul comisiei si ceva minor ca si deficiente medicale. De asemenea se face si derogare de inaltime 1,2 cm tot cu aprobare. Asa ca cine vrea meseria asta sa stie ca se poate si mici exceptii/ legale

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate