Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Ajutor! La ce se foloseste acest amplificator

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014
Am primit de la cineva acest amplificator de curand Attached File  uploadfromtaptalk1454938603259.jpg   43.63K   219 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1454938619921.jpg   43K   217 downloads si habar nu am la ce se foloseste poate ma ajuta cineva care se pricepe sa imi ecplice ce e cu intrarile si cu iesirile alea din spate.multumesc!!

Edited by cipribenta, 08 February 2016 - 15:50.


#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008


Quote

Loop Amplifier
A loop amplifier supports an induction loop or other hearing loop. It transmits sounds from its source, for example a microphone or sound system, to the hearing aid induction loop that it is supporting. This hearing loop sends audio through the cables installed on the floor or attached to the ceiling. Hearing aid wearing people can use the ‘T-position’ on their device to hear the sound noiseless and clear.
Where is a loop amplifier used?
This system is very common in banks, cinemas, public areas and office buildings. The power of a loop amplifier is very important and depends on the size of the venue. You might need more than one loop amplifier in bigger venues. This solution enables wearers of hearing aid devices to hear all important announcements, lectures and sounds in the room.

Deci nu ai ce face cu el acasa!

Edited by edigee, 08 February 2016 - 15:47.


#3
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009
E un amplificator folosit pentru sonorizarea unor spatii publice ample (gari , mall-uri etc.) cu multe difuzoare de mica putere . Clienti pt. asa ceva mai greu de gasit...Pune o poza cu interiorul lui , un eventual client o sa-l ia pt piese.

#4
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Amplif de radioficare, merge in scoli, la sat sa pui radio somesul "la difuzor" - nu se mai folosesc astfel de amplificatoare de multa vreme .
E de la ceva scoala ?

#5
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014
Am lucrat la un norvegian acasa si il avea in garaj a zis sa il arunc si am zis il iau eu   ....repede sar uni ca e furat, romanii numai la furat se gandesc....

Attached File  uploadfromtaptalk1454946189508.jpg   33.18K   161 downloads Attached File  uploadfromtaptalk1454946212609.jpg   30.86K   163 downloads asta ce mai e ca si asta mi la dat

Edited by cipribenta, 08 February 2016 - 17:42.


#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Nici cu alea din poze n-ai ce face ,le-ai carat degeaba ,si-a cam batut joc omu' de tine cu tigaile alea.

View Postvladdy99, on 08 februarie 2016 - 16:40, said:

Vezi pe unde sa scrie output ?!?!?!
A draq jucarie nu are decat intrari! Ca iti iasa ceva trebuie sa fii tare de ureche!

Are ditamai iesiri de semnal high level de tensiune mare cu mufe speak-on(pt. boxe/difuzoare) ,ce-i drept pentru profani mai greu de dibuit....

View Posttinel231, on 08 februarie 2016 - 16:43, said:

E un amplificator folosit pentru sonorizarea unor spatii publice ample (gari , mall-uri etc.) cu multe difuzoare de mica putere . Clienti pt. asa ceva mai greu de gasit...Pune o poza cu interiorul lui , un eventual client o sa-l ia pt piese.
Da ,e din ala pe 100V la care poti sa pui cate dif-uri vrei ,si sa te doara-n pix de impedante & stuff....
20A nu e vreo putere mica deloc...

Edited by edigee, 08 February 2016 - 18:05.


#7
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Se poate folosi  binemersi la sonorizare ambientala pe linie de 100V la magazine, terase, piscine, localuri etc...cu, conditia sa nu fie defect.
Daca stii unde sa-l vinzi.....

#8
cipribenta

cipribenta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.10.2014

View Postgeo123, on 08 februarie 2016 - 18:12, said:

Se poate folosi  binemersi la sonorizare ambientala pe linie de 100V la magazine, terase, piscine, localuri etc...cu, conditia sa nu fie defect.
Daca stii unde sa-l vinzi.....
Am doua boxe care au in spate fiecare 2 mufe jack mari la fel cum are ampliicatorul intrarile ,intrebarea mea  este oare pot folosi acele boxe la amplificator? Ce cabluri sa folosesc? Si a doua intrebare este ce cablu sa folosesc pentru de la tableta in intrarea la ampificator?

#9
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008

View Postcipribenta, on 08 februarie 2016 - 18:31, said:

Am doua boxe care au in spate fiecare 2 mufe jack mari la fel cum are ampliicatorul intrarile ,intrebarea mea  este oare pot folosi acele boxe la amplificator? Ce cabluri sa folosesc? Si a doua intrebare este ce cablu sa folosesc pentru de la tableta in intrarea la ampificator?
Doar daca vrei sa prajesti intens boxele,ti s-a zis ca amplificatorul ala scoate tensiune de 100V pe bornele lui ,trebuie difuzoare speciale.
Edit: Grija mare cu limbajul ,faptul ca te superi cand se ia cineva de gramatica nu e bine deloc. A scrie corect e o dovada de respect pentru cei de aici si mai ales fata de tine personal. Daca nu realizezi lucrul asta ,mai bine pa...

Edited by edigee, 08 February 2016 - 20:00.


#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ca sa-l poti folosi, ai nevoie de boxe in care difuzorul e legat printr-un transformator coborator de tensiune. Asa erau pe vremuri difuzoarele de radioficare, inainte de a fi aparut aparatele de radio. Sau difuzoarele din triajele de la CFR. Sanse mici spre nul sa-l folosesti tu, dar daca functioneaza, un sunetist car se ocupa de sonorizari,, stie cum si unde sa-l foloseasca.

#11
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Il folosesti impreuna cu asa ceva:http://www.partysoun...CFewW0wodlccEew
Precum vezi ai de unde alege.
Daca ai vila spatioasa iti poti face sonorizare ambientala la tine acasa cu difuzoare incorporate in tavan sau poate afara daca ai terasa/foisor etc...

Edited by geo123, 08 February 2016 - 20:32.


#12
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Problema e ca nu prea poate sa-l foloseasca asa ,de sine statator ,adica singurel. Ii trebuie si un preamplificator sau un mic mixer ceva ,nu are nici macar volum pe el  amplificatorul ala.

#13
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Vezi ce tensiuni scoate traful din el, cooler-ul daca e de 12-14 cm iar este bun ...cam atit .
Amplif de radioficare - nu are fidelitate, nu are putere , creeate sa reziste , sa mearga asa, ca televizorul, zi si noapte . Acasa ai nevoie de hifi ca sa te incante , altfel faci rost de un radio Milcov pe AM si cam tot acolo esti .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate