Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Jason Bourne (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://i2.wp.com/bitcast-a-sm.bitgravity.com/slashfilm/wp/wp-content/images/Jason-Bourne-poster.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Noul film Bourne, în care Matt Damon reia partitura super spionului, capabil să facă faţă sistemului în orice situaţie.Jason Bourne, se va afla de multă vreme pe fugă la reluarea acţiunii din Jason Bourne : „Practic, când Bourne dispare, ne aflăm tot în 2004. Aşa că la debutul noului film, în 2016, au trecut 12 ani şi în timpul din film – pentru atâta vreme personajul a stat ascuns. Astfel că, ceea ce s-a întâmplat cu el în aceşti ani ne oferă scenariul filmului.” - Matt Damon.


Regia: Paul Greengrass

Scenariu: Matt Damon, Paul Greengrass

Cu: Matt Damon, Alicia Vikander, Julia Stiles



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LZrh-l28eU0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Data lansare Romania:
August 2016


Edited by Dany noob, 08 February 2016 - 10:24.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Daca e ceva ce nu mi-a placut la filmul asta au fost scenele de bataie. Nu stiam daca aia se bat sau danseaza. Nu cred ca va aduce ceva nou acest film.

P.S. vorbeam de primele 3 filme :P

Edited by Bursul, 08 February 2016 - 10:35.


#3
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Primele doua erau exemple de scenarii bune (pentru cei interesati).

#4
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Toată lumea este impresionată de scenele cu bătaie din filme dar cînd o ia pa coajă o jandarmeria brusc lumea zică da-i 10 la pârnăiaș.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Posted Image
Ne poti transcrie, daca te rugam, ce ai vrut sa spui? Sunt destul de sigur ca nu doar eu stau de cateva secunde si incerc sa-mi dau seama ce vrei sa spui.

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Cred ca a gresit topicul.

On topic: vad ca Paul Iarba Verde (Paul Greengrass), de regizor vorbesc, a facut filme fainute, cu exceptia evident a scenelor de bataie. Acolo ar trebui sa angajeze un alt cameraman care sa nu aibe Parkinson.

#7
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F4gJsKZvqE4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
lristea25

lristea25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2016
Mai sunt trei zile pana la Premiera  Posted Image (29.07.2016).

Jason Bourne 2016 este al cincilea film din franciza cinematografica  Jason Bourne...

2002 : The Bourne Identity. Rating IMBd  7.9/10. Regia Doug Liman. Cu Matt Damon...

2004 : The Bourne Supremacy .Rating IMBd 7.8/10. Regia Paul Greengrass. Cu Matt Damon...

2007 : The Bourne Ultimatum .Rating IMBd  8.1/10. Regia Paul Greengrass. Cu Matt Damon...

2012 : The Bourne Legacy . Rating IMBd 6.7/10. Regia Tony Gilroy. Cu Jeremy Renner...

Cele mai mari incasari le-a avut atat in saptamana de la premiera cat si worldwide The Bourne Ultimatum 2007.
Cel mai mare buget seria 4 din 2012 urmat de filmul ce debuteaza saptamana aceasta : 120 million $.

In 1988 a aparut o adaptare pt televiziune(Miniseries...) a Romanului scris de Robert Ludlum : The Bourne Identity . In rolurile principale Richard Chamberlain, Jaclyn Smith...

Edited by lristea25, 25 July 2016 - 19:40.


#9
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 07.08.2011
Mie mi-au placut mai mult decat cele din seria 007.
Am citit si cartile si ca de obicei, sunt mult mai bune decat filmele.
Nu-l ratez nici pe asta.

#10
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lYO2Bv_9LA8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Filmul acesta este dezamagirea anului pentru mine, cel putin pana acum. Sunt un fan urias al seriei originale Bourne, tocmai de aceea acest film mi s-a parut o parodie a peliculeor precedente. Sunt surprins sincer, cat de putin necesar mi s-a parut acest film, Paul Greengrass a facut o treaba foarte buna cu primele 2 filme din serie, tocmai de aceea este ciudat sa vad un film atat de prost venind din partea sa.

Modul extrem de prost in care a fost filmat filmul, cateva "shot-uri", fiind parca realizate de catre amatori, nu de catre regizori de Hollywood si storytelling-ul jenant m-au facut sa nu imi doresc sa mai revad acest film vreodata. Matt Damon a fost bun in rolul sau, nu e vina lui ca rezultatul final e atat de slab, chiar daca insa nu pot spune ca a trebuit sa depuna un efort urias in acting-ul din aceasta ecranizare. Tommy Lee Jones si Alicia Vikander au fost si ei buni in rolurile sale. Asta e un avantaj al filmului, a reusit sa aiba actori care sa ii ridice calitatea cat de cat.

La finalul zilei, chiar nu va recomand sa va irositi banii, vazand acest film la cinematograf. E clar ca e un efort slab, care are ca scop sa stoarca o franciza de cati mai mult bani, cat inca este posibil acest lucru.

#12
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 07.08.2011
Vazut ieri.
Intr-adevar parca nu e la nivelor celorlalte.Nu pun aici Bourne Legacy care e cel mai slab.Vorbesc doar despre cele cu Matt Damon.
Dar nici asa de slab cum incepusem sa cred ca este, nu a fost.Mie mi-a placut.
Mi-a placut mult cum au fost filmate scenele alea din Atena.In rest actiune tot filmul, un Matt Damon peste care au trecut 9 ani de la ultima parte dar care pus bine pe steroizi reflecta mult mai bine capabilitatile fizice ale personajului.Se pare ca pe Alicia Vikander o vom vedea si in urmatorul film.

#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,029
  • Înscris: 09.01.2007
slab fimul, l-am vazut online ca nu aveam ce face
un fel de Misiune imposibila low cost si fara fir narativ

#14
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 07.08.2011

View Postoverseas, on 10 august 2016 - 12:26, said:

slab fimul, l-am vazut online ca nu aveam ce face
un fel de Misiune imposibila low cost si fara fir narativ
Probabil ca la ce imagine o fi avand on-line-ul ala. si de vedeai unul de Oscar, tot slab ti se parea.
N-am avut niciodata placerea sa imi omor ochii cu un Cam rip de pe net .Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate