Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Ajutor site wordpress

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alogsm

alogsm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2015
Ieri am schimbat tema pentru ca vechia tema numai erea compatibila cu ultima vers de wordpress. Noua tema este cumparata si am instalat-o pe mai nulte site-uri si acolo merge perfect. Nu am plugin-uri instalate decat cele necesare pentru tema care sunt cumparate si cu licenta.
Nu ma lasa sa incarc poza jpeg imi da HTTP Eror si din cate am citit se pare ca problema este la hosting itdatatelecom.ro zice ca nu este de la ei.
Site-ul mi se vede diferit pe doua calculatoare diferite, va trimit pozele sa vedeti diferenta, am incercat pe tri browsere diferite si e aceasi problema.
Va rog frumos sa ma ajutati sa fie site-ul functional sa pot sa incarc poze jpeg si sa pot sa modific tema.
Multumesc....

Attached Files



#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Schimba hostul.

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Instaleaza WP intr-un folder pe acel cont de gazduire (fara sa mai instalezi tema sau pluginuri extra) si vezi daca iti face la fel. Daca da, trimite-le la astia niste capturi de ecran.

#4
alogsm

alogsm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2015
Le-am trimis si ei mi-au zis ca nu este de la ei. Nu stiu ce sa mai fac. Site-ul este www.expertreview.ro nu stiu cod nu stiu la cine sa apelez.
Pot incarca doar png-uri care ocupa foarte mult. Daca schimb hosting-ul mi se rezolva problema?

Va rog ajutati-ma !
Multumesc.

#5
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
adică ai testat şi cu tema default din WordPress? Presupun că doar tema ar putea fi de vină dacă nu e hostingul.

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Daca nu ti se rezolva, revin-o.

#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-instaleaza si pe local host, sau fa un cont gratis pe hostinger si vezi cum arata acolo

#8
alogsm

alogsm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2015
Am testat cu tema default si tot nu merge. Poza se incarca dar nu o vede si imi da eroare HTTP. Inca ceva ciudat cand instalez tema default imi arata design-ul de la tema noua. In plus nici din libraria media numai pot incarca poza. Iar acum nici png-urile numai imi merg. Pur si simplu numai stiu ce sa fac.

#9
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
fă un backup şi dă-mi acces cu un cont de admin.
Sigur nu foloseşti caching, fie doar  si pentru css javascript. Sau poate cloudflare, dar asta pot verifica singur.

Edited by NelsonMandela, 07 February 2016 - 17:42.


#10
alogsm

alogsm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2015
cum fac backup?

#11
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
instalezi un plugin gen BackWPup Free. Sau mai simplu intri în cPanel sau ce ai pe server şi faci backup de acolo.
Pot să fac mai repede, dar nu vreau să fie vorbe la proces că înainte era altfel.

Edited by NelsonMandela, 07 February 2016 - 18:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate