Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

De cateva zile imi merge foarte greu laptopul - fost "Nu stiu daca e de la win 8 da o sa incerc :D"

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
SweetDavid

SweetDavid

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.02.2016
Am de vreo 2-3 zile o problema care ma enerveaza la culme . imi merge foarte greu laptopul ..nu stiu exacto motivul pur si simplu intru pe browser si cand deschid un tab nou imi da not responding ...la fel si pe youtube cand deschid un videoclip astept secunde bune pana sa imi apara.


SPECS LA LAPTOP :
-intel core i5 4210 1,7 ;
-placa video dedicata nvidia geforce 840m 2gb ;
-placa video integrata ceva intel ..nu folosesc ;
-8 gb ram;
-1tb memoria ;

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Te-ai uitat in taskmanager sa vezi cum e situatia pe acolo? Ai incercat sa deschizi browserul cu extensiile dezactivate? Ai probleme cu orice browser incerci?

#3
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Placa integrata intel o folosesti dar nu iti dai seama. Esti cu update la zi? Daca da, de ce nu ai win 8.1? Aceste blocari se produc doar in browser? Specifica si ce browser folosesti. Daca se mai blocheaza si in alte situatii specifica impreuna cu circumstante.

#4
SweetDavid

SweetDavid

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.02.2016
Am 8.1 ..si intru de pe mozila si in task manager situatia e 100% ok ..nu stiu de la ce ar putea fi ....freezuri de astea de cateva sec mai face si in jocuri ...scad frame.urile de la 150 la 40 -30 si stau asa cateva secunde ...sau chiar se blocheaza imaginea de tot

Edited by SweetDavid, 06 February 2016 - 01:38.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
clasicul hdd activity ocupat 100%?

#6
SweetDavid

SweetDavid

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.02.2016
nu ....nu are nimic ...teoretic e un laptop nou ....practic ma omoara

#7
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Antivirus ai?

#8
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008
Eu am cumparat cu win 8.1 preinstalat, acum upgradat la 10 si se blocheaza si la mine cand folosesc Firefox. Interesant este ca se blocheaza cand inchid taburi La Chrome nu am aceasta problema. Cred ca nici Firefox nu mai functioneaza la fel de bine ca in trecut, sau sunt ceva probleme din cauza extensiilor.

Edited by _-_, 06 February 2016 - 10:08.
citat eliminat


#9
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1 intra in safe mode ..vezi cum se comporta
2. Daca mere bine, verifica virusi
3. Update driver placa video +retea

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postsirtius, on 06 februarie 2016 - 08:56, said:

Eu am cumparat cu win 8.1 preinstalat, acum upgradat la 10 si se blocheaza si la mine cand folosesc Firefox. Interesant este ca se blocheaza cand inchid taburi La Chrome nu am aceasta problema. Cred ca nici Firefox nu mai functioneaza la fel de bine ca in trecut, sau sunt ceva probleme din cauza extensiilor.
Nu e nici o problema cu browserul Firefox !
La mine functioneaza ireprosabil.

E de vina update-urile primite de w8 de la microsoft cu scopul de a convinge userii sa faca upgrade de la windows 8 la windows 10.
Problema este ca windows 10 nu e matur inca.

Si mai grav e ca atunci cand w10 va fi matur, deja microsoft va fi incetat suportul pt. w10.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@SweetDavid, ai inteles motivul real pt. care windows 8 iti functioneaza asa greu ?
Au spus unii useri tot aici pe Softpedia ca au reinstalat windows 8 si n-au mai facut update;
iar sistemul de operare nu mai avea problemele aparute in urma update-urilor ulterioare.

Desigur, ei au specificat faptul ca nu au mai facut update !


L.E.:
cum a spus si colegu' mai sus ! ar putea fi doar o infectie a laptopului;
fa o scanare cu antivirus !

Edited by tom_1133, 06 February 2016 - 10:50.


#11
SweetDavid

SweetDavid

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.02.2016
L.am scanat si nu are nimic ..idea este ca asa s.a intamplat dint.o data ieri mergea si azi cand l.am deschis facea niste freezuri de iti plangea inima cand il vedeai ..si toate satarile grafice din jocuri s.au schimbat pe lowest . Antivirusul nu gaseste nimic si ii dau si cu Adwcleaner si am si CCleaner si nu gaseste absolut nimic .
o sa incerc si chrom.ul sa vad um merge si daca tot asa face cel mai probabil o sa ma duc la la un service

#12
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Vezi daca ai toate driverele la zi, in special la placa video. Ce program apare in task manager ca are cel mai mare consum atunci cand ajunge la 100%?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate